Russell Westbrook a Lonnie Walker IV z LA Lakers oslavují. | foto: AP

Lakers poprvé v sezoně NBA vyhráli, Dončič nastřílel Orlandu 44 bodů

• 4
Až v šestém utkání nové sezony NBA basketbalisté Los Angeles Lakers poprvé zvítězili. Denver doma porazili 121:110. Naopak úřadující šampion Golden State nečekaně prohrál v Detroitu 114:128. Luka Dončič dovedl 44 body Dallas k vítězství nad Orlandem 114:105.

Lakers pomohli k výhře nad Denverem hlavně LeBron James s 26 body a osmi asistencemi, Anthony Davis s 23 body a 15 doskoky či Lonnie Walker a Russell Westbrook, kteří nastřádali po 18 bodech.

„Museli jsme něco dokázat sami sobě. Ne světu, ne médiím, ale sami sobě. A já se po dnešní výhře cítím skvěle,“ uvedl trenér Darvin Ham. Jeho svěřenci uspěli, i když prohrávali až o deset bodů.

Sestřih zápasu LA Lakers vs. Denver:

Nuggets se tradičně opírali o Nikolu Jokiče, který měl 23 bodů a 14 doskoků, či autora 21 bodů Jamala Murrayho. Denver s bilancí 4-3 zůstává na osmé příčce Západní konference, Lakers poskočili na 14. místo před poslední Houston.

Dallas se oklepal ze sobotní porážky s Oklahoma City, s kterou prohrál v prodloužení poté, co za poslední čtyři minuty normální hrací doby promarnil vedení o 16 bodů. Orlandu nepomohlo, že bylo lepší na doskoku (47:37) i v asistencích (20:15). Dallas má na kontě tři výhry a tři porážky.

„Je stále jen začátek sezony, musíme být nicméně připraveni na každý zápas. Mohli jsme mít klidně bilanci 6-0, ale hlavní je, že jsme se dokázali vzpamatovat a uspět,“ uvedl rozehrávač Josh Green. Dončičovi z lavičky sekundoval Tim Hardaway Jr., který dal 21 bodů za 27 minut.

Sestřih zápasu Dallas vs. Orlando:

Dončič nasbíral alespoň 30 bodů v každém z šesti utkání nové sezony, což dokázal jako první hráč od Michaela Jordana v roce 1986. Má na kontě i dva čtyřicetibodové výkony, stejně jako dvojnásobný nejužitečnější hráč NBA Janis Adetokunbo z Milwaukee nebo rozehrávač Damian Lillard z Portlandu.

Orlandu nestačil ani další solidní výkon jedničky letošního draftu Paola Banchera, jenž zaznamenal 18 bodů, byť trefil jen šest střel z 20. Bol Bol nastřádal 16 bodů a 11 doskoků a připsal si první double double v kariéře. Dvouciferný počet bodů zaznamenalo šest hráčů Magic.

Překvapivě jasnou porážku utrpěl Golden State v Detroitu. Úřadující šampioni prohrávali až o 19 bodů, a to zejména díky základní sestavě soupeře. Saddig Bey nastřílel 28 bodů, Isaiah Stewart přidal 24 bodů a 13 doskoků a Cade Cunningham měl 21 bodů a 10 doskoků. Mladému rozehrávači jen o jednu asistenci unikl triple double. Bojan Bogdanovič, jenž se před utkáním dohodl s Pistons na prodloužení smlouvy o dva roky, přidal 21 bodů. Warriors, kteří nastoupili bez Klaye Thompsona, nezachránilo 32 bodů Stephena Curryho či 30 bodů Jordana Poolea.

Sestřih zápasu Detroit vs. Golden State:

Parádní výkon předvedl Cleveland proti New Yorku, který porazil 121:108. Opíral se o dvojici Donovan Mitchell-Kevin Love, která nasbírala 38, respektive 29 bodů. Oba hráči trefili osm ze 13 trojek. Dean Wade přidal 22 bodů včetně šesti trojek. Cavaliers uspěli i díky poslední čtvrtině, kterou ovládli 37:15.