Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský | foto: Profimedia.cz

Satoranský táhl Barcelonu, 17 body pomohl zdolat Galatasaray

• 1
Basketbalista Tomáš Satoranský odehrál nejlepší zápas v této sezoně Euroligy a přispěl 17 body k vítězství Barcelony v osmifinálové skupině E nad Galatasarayem Istanbul 82:70.

Český reprezentant překonal o sedm bodů své dosavadní střelecké maximum. K tomu připojil čtyři asistence a dva doskoky.

Satoranský měl nejlepší mušku z basketbalistů Barcelony, kteří o své výhře rozhodli v druhé čtvrtině, již ovládli poměrem 30:19 a v poločase vedli o 13 bodů. Za nejlepším střelcem zápasu Srbem Zoranem Ercegem z Galarasaraye zaostal jen o bod. Satoranský strávil na hřišti téměř půl hodiny a byl druhým nejvytíženějším hráčem španělského týmu.

Barcelona je v neúplné tabulce skupiny E třetí se čtyřmi výhrami a třemi porážkami.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále

7. kolo

Skupina E:
Žalgiris Kaunas - Real Madrid 71:88
Maccabi Tel Aviv - Alba Berlín 59:66
FC Barcelona - Galatasaray Istanbul 82:70 (za domácí Satoranský 17 bodů, 4 asistence, 2 doskoky).