Miami - Atlanta, domácí Michael Beasley (vpravo)  a Josh Smith

Miami - Atlanta, domácí Michael Beasley (vpravo) a Josh Smith | foto: AP

Atlanta si veze vzácné vítězství z palubovky Jazzmanů

• 18
Basketbalisté Utahu vyhráli 13 z posledních 14 zápasů, ale proti Atlantě své vítězné tažení neprodloužili. Oslabená a unavená sestava podlehla Hawks 100:105.
Utah (36/20) - Atlanta (35/20) - 100:105
(24:28, 27:26, 24:30, 25:31)

Joe Johnson nastřílel 28 bodů, Josh Smith přidal 18 bodů a Hawks vyhráli v Utahu poprvé po 17 letech. Johnson nastřílel 11 bodů ve 4.čtvrtině, včetně trojky 2 a půl minuty před konce, která poslala hosty definitivně do vedení.

Jamal Crawford přidal po Johnsonově koši důležitý zisk a 2 šestky. Crawford nastřílel 17 bodů a Utah prohrál teprve potřetí z posledních 20 zápasů.

Domácím citelně chyběli Deron Williams a Andrej Kirilenko, ale přestože povolili soupeřům úspěšnost střelby 54% z pole, udržovali si šanci na výhru až do poslední minuty.

Hawks vyhráli v Salt Lake City naposledy 13.února 1993, kdy Dominique Wilkins nastřílel 43 bodů a dovedl svůj tým k výhře 121:112.

Další zápasy:
Washington - Chicago 101:95
Andray Blatche zaznamenal 25 bodů a 11 doskoků a dovedl Wizards k překvapivé výhře. Blatche má od vytrejdování Antawna Jamisona a Carona Butlera průměr 25 bodů na utkání. Wizard vyhráli 3 domácí zápasy v řadě poprvé za téměř 2 roky, od trejdů mají bilanci 3/1 a ukončili vítěznou čtyřzápasovou šňůru Bulls.

Wizards rozhodli šňůrou 14:0 v úvodu třetí čtvrtiny, kterou otočili skore na 62:58 - hostům nepovolili více než 6 minut ani bod. Blatche, Al Thornton a James Singleton nastříleli během náporu po čtyřech bodech. Za hosty zaznamenal Derrick Rose 22 bodů.

New York - Milwaukee 67:83
Andrew Bogut zaznamenal 24 bodů a 20 doskoků (potřetí v kariéře +20+20) a dovedl Bucks ke třetí výhře v řadě. Před třemi týdny mu migréna dovolila odehrát v Madison Square Garden jen 5 minut, ale tentokrát jich bylo 36, během nichž dominoval nad menšími podkošovými hráči domácích Knicks.

Bogut proměnil 12 z 15 střel z pole, John Salmons nastřílel 15 bodů. Knicks neporazili Milwaukee letos ani jednou ze tří zápasů a navíc nastříleli své letošní minimum. Tracy McGrady nastřílel ve svém druhém utkání 15 bodů, ale trefil jen 5 ze 14 střel z pole. Nebyl ale zdaleka sám, kdo se trápil - domácí měli úspěšnost střelby z pole jen 33,8% a prohráli poprvé v sezóně 7 zápasů v řadě.

Dallas - Indiana 92:81
Brendan Haywood si vyrovnal osobní rekord 20 bodů a Mavs si vylepšili bilanci na 4/0 s ním v základní pětce na pozici pivota. Haywood nastřílel 13 bodů a zaznamenal 3 bloky. Od trejdu 13.února Mavs udrželi všech 5 svých soupeřů pod 100 body - předtím přitom osmkrát za sebou inkasovali více než sto.

Haywood nastupuje v základu místo zraněného Erica Dampiera, který si vykloubil prst. Dirk Nowitzki nastřílel za domácí 23 bodů, za hosty T.J.Ford 14 bodů.

LA Clippers - Charlotte 98:94
Rasual Butler nastřílel 20 bodů, Chris Kaman přidal 18 bodů a 13 doskoků a Clippers vylepšili svou bilanci pod vedením kouče Hughese na 2/5, když vyhráli druhý zápas za sebou. Do sestavy se po dvou zápasech vrátil Baron Davis (záda) a pomohl k výhře 10 body a 10 asistencemi. Poprvé v dresu Clippers nastoupili Drew Gooden a Travis Outlaw. Hostům nestačilo 32 bodů a 12 doskoků Geralda Wallace, Boris Diaw přidal 20 bodů.