Kateřina Cachová

Pro limit na HME si doběhli tři české překážkářky a čtvrtkař Němeček

• 0
Hned tři atletky si ve vyrovnaném finále běhu na 60 metrů překážek na přeborech Prahy splnily limit pro březnové halové mistrovství Evropy v pražské O2 areně. Kritérium splnil také Daniel Němeček na trati 400 metrů.

V cíli závodu na 60 metrů překážek byla trochu nečekaně první Kateřina Cachová, které se několik let potýkala se zdravotními problémy a dnešní výkon 8,24 sekundy pro ni znamená zlepšení osobního rekordu po dlouhé době.

Někdejší halová vicemistryně Evropy Lucie Škrobáková byla o setinu pomalejší. Limit má i třetí v cíli Lucie Koudelová (8,27).

Nejrychlejší na čtyřstovce byl Patrik Šorm, který časem 46,94 sekundy vylepšil již dříve splněný limit. Ten má nově i Němeček díky výkonu 47,10 sekundy. V českém týmu pro halové ME je už 20 atletů.

Přebory Prahy pokračují v hale Otakara Jandery ve Stromovce v neděli.