Reportáž skončila 20. 6. 2019 20:13

Zlatá tretra Ostrava - atletický mítink

Atletické klání sleduje Michal Koubek.

Koule, muži: Staněk si svým druhým pokusem připsal 21,04 metru a jde na třetí místo. Do vedení se dostal novozélanďan Walsch (22,27 m).

Český závodník

Dálka, muži: Juška svým druhým pokusem přešlápl, a zůstává tak na pátém místě. Do vedení se dostal Kubánec Echevarría, jenž doskočil do dálky 8,32 metru.

Koule, muži: A rozjel se také souboj koulařů. Staněk se v prvním kole svým vrhem nevešel do výseče. Po úvodní sérii vede Polák Hartyk s výkonem 21,64 metru.

Dálka, muži: Úvodní sérii za sebou mají dálkaři. Na průběžném prvním místě je Němec Howard (7,77 m), český zástupce Juška v prvním kole zaznamenal hodnotu 7,66.

300 m, ženy A: Na druhém místě skončila s velkým odstupem Američanka Brownová (35,91), třetí byla její krajanka Stepterová (36,12). Vondrová obsadila časem 37,33 sedmou pozici.

300 m, ženy A: Světové maximum překonáno! Millerová-Uibová jasně ovládla závod, ba co víc časem 34,41 vteřiny překonala světové maximum!

300 m, ženy A: Závodnice už jsou připraveny v blocích. Nějvětší favortika? Millerová-Uibová.

300 m, ženy B: Závod ovládla v čase 36,36 Lotyška Vaičuleová.

Oštěp, muži: Veselý se svým hodem 81,64 m zaujímá čtvrtou pozici, Frydrych je pátý (80,80), o jednu příčku za ním je Jílek (80,24).

• Oštěpař Vítězslav Veselý na mítinku Zlatá tretra.

Oštěpař Vítězslav Veselý na mítinku Zlatá tretra. / Autor: Alexandr Satinský, MAFRA

Oštěp, muži: Na první místě končí po parádním hodu 90,34 metru Estonec Kirt, druhý je Mrzyglód z Polska. Třetí místo patří Vadlejchovi (82,97).

Oštěp, muži: Mrzyglód svým posledním pokusem hodil 82,84 metrů, na prvního Kirta to však zdaleka nestačí.

100 m, muži A: Velmi těsný finiš nabídl běh na nejkratší trať. Druhý Kanaďan De Grasse (10,05) totiž zaostal za vítězným Američanem Rodgersem (10,04) jen o jednu setinu sekundy. Třetí byl Číňan Zhenye (10,06).

100 m, muži A: Nyní už ale hlavní běh na sto metrů, který slibuje skvělou podívanou, protože všichni atleti už dokázali stovku zaběhnout pod deset sekund.

Oštěp, muži: Vadlejch svým čtvrtým pokusem hodil 82,97 metru, v právě probíhající pátém kole mu patří třetí místo. Veselý je čtvrtý (81,64).

Tyč, muži: V soutěži už pokračuje jen Kendricks, který se pokouší zdolat laťku ve výšce 5,98 m.

100 m, muži B: Vítězem se stává Američan Robinson (10,21). Čeští atleti se seřadili na posledních třech místech. Veleba skončil šestý (10,40), Stromšík sedmý (10,45) a Záleský, kterého během závodu postihl svalový problém, osmý.

100 m, muži B: S trojitou českou účastí odstartuje předehra hlavního mužského sprintu. Domácí závodníky budou reprezentovat Záleský, Stromšík a Veleba.

Oštěp, muži: Vadlejch je v soutěži po třetím pokusu zatím na druhém místě se zápisem 82,76 m, Frydrych je třetí (80,80), Jílek čtvrtý (80,24) a Veselý osmý (79,13).

Oštěp, muži: Estonec Kirt svým druhým pokusem zaznamenal 90,34 metru! Překonal tak nejlepší letošní výkon a dostává se mezi 90metrovou elitu.

800 m, muži: Vítězem závodu se stává Tuka z Bosny a Hercegoviny. Druhou příčku obsadil Polák Kszczot, třetí byl Keňan Kipketer. Hodboď skončil 8., Šnejdr 10.