Duatlonista Fekl vyhrál běh Okolo Zámečku

Plzeň - Duatlonový reprezentant Daniel Fekl triumfoval na 25. ročníku běhu Okolo Zámečku v Plzni-Radčicích. Rodák z nedalekých Dobřan zvládl šestikilometrovou trať v chladu a dešti za 20:17 min. "Je to pořád nahoru - dolů, na začátek sezony těžký závod. Nečekal jsem, že to budu mít tak snadné," radoval se v cíli Daniel Fekl, který "Zámeček" vyhrál už podruhé.

Teď se člen pražské Dukly převtělí do role promotéra. Organizuje dva závody Českého poháru duatlonistů.

Sedmnáct vteřin za Feklem proťal cíl Velké ceny společnosti G-team Petr Kasl z Baníku Stříbro, třetí doběhl Roman Skalský z Mariánských Lázní.

V ženách dosáhla zlatého hattricku Ivana Sekyrová, osmá z nedávného půlmaratonu v Praze. Za sebou nechala i triatlonistku Lenku Radovou. Plzeňanka doběhla až třetí, před sebou nechala i lovosickou Peckovou.

"Brala jsem to jako trénink," uvedla česká triatlonová jednička. Krosu v Radčicích se zúčastnilo celkem 180 běžců.