Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. prosince 2021 Květoslava

Postupně se zbavuji svých démonů, říká Vojtěch Drahokoupil

Zpěvák Vojtěch Drahokoupil (26) našel zalíbení v novém účesu i v tetování. Tělo mu zdobí symboly jeho života. Díky psychickým problémům našel smysl v meditacích a ve filozofii přítomného okamžiku. Na jevišti Divadla Broadway momentálně hraje hlavní roli mladého medika v muzikálu Láska nebeská.

Vojtěch Drahokoupil | foto: Lenka Hatašová

Už nějakou dobu vaši kštici zdobí dredy, jak se v nich cítíte?
Cítím se v nich konečně svůj. Dlouho jsem přemýšlel a hledal účes, který by ke mě šel a zároveň nebyl náročný na údržbu. (smích) O dredech jsem tohle mínění měl, ale opak je pravdou. Člověk se musí starat i o ně, ale cítím se v nich opravdu pohodlně a měnit to rozhodně nechci.

Hodně jste změnil image, souvisí to nějak i s vaší vnitřní proměnou?
Vnitřní proměna přišla zhruba před dvěma lety, kdy jsme se opravdu začal zajímat o své nitro, na které jsem dlouhou dobu kašlal. Změna image byla hlavně v dredech a v lapači snů, který jsem si nechal vytetovat na krk, a oboje tak trochu prezentuje moje volnomyšlenkářství.

Netajíte se tím, že vás psychické problémy dovedly k vlastní životní cestě. Vzpomenete si na moment, kdy došlo ke zlomu?
Měl jsem velké úzkosti a panické ataky. Řešil jsem to strašně dlouho sám, pak s odborníky, ale všechny cesty vedly jen k jedinému přesvědčení, a to byla víra v přítomný okamžik. A tak začalo mé vzdělávání v oblasti seberozvoje a meditace.

Vojtěch Drahokoupil

Život v přítomném okamžiku je dnes hodně skloňovaný výraz. Přišel jste na to, jak se do něj dostat a jak v přítomném okamžiku co nejdéle setrvat?
Když jsem se po x měsících zkoušení na pár vteřin opravdu od všeho odpojil a dostal se do přítomnosti, zažil jsem pocit, který bych přál každému. Trvalo to jen chvilku, ale na tu naprostou blaženost a totální klid nikdy nezapomenu.

Podle vlastních slov vaše pěvecká kariéra postupuje výš a výš. Co si myslíte, že se skrývá za úspěchy života?
Vytrvalost. Vezměte si, že mi je 26 let a v hudebním průmyslu jsem od svých 17 let. Až teď, skoro po dekádě, zažívám něco, co už by se možná dalo nazvat úspěchem nebo minimálně plněním snů.

Jak pracujete s trémou?
Tréma je u mě pokaždé. Myslím si, že moje práce bez ní nejde dělat. Tréma mě popohání k lepším výkonům, a na rovinu, i já poznám, že zpívám líp před lidmi než doma ve sprše. K trémě se musí přistupovat jako k motoru, ne jako k indispozici.

Vojtěch Drahokoupil

Nedávno jste byl hostem na červené pohovce v televizní talk show Jana Krause. Jak jste se tam cítil? Vyvedl vás Jan Kraus něčím z míry?
Nevyvedl. Na rovinu, měl jsem strašný strach, co přijde, ale musím říct, že i přes obří nervy jsem si ten den užil na milion procent. Měli jsme možnost zde zahrát i můj nový song Co víc si přát, a to s celým ansámblem, který se na nahrávce podílel. Za to vděčím svému hudebnímu producentovi a spoluautorovi právě této písně Jirkovi Vidasovi.

Vaše tělo zdobí četná tetování včetně toho na krku. Nemáte obavy, že podobné ozdoby těla vyjdou jednou z módy? Co na to říká vaše maminka?
Maminka už mě dávno nechává dělat vše tak, jak cítím. Ví, že nejsem hlupák a že bych si nenechal dát nikdy nic nikam, kdybych si tím nebyl na dvě stě procent jist. Lapač snů, který mám na krku, je pro mě symbolem boje proti negativitě jako takové a na druhé straně mám nápis Live In Present – což je jen podtržená filozofie, kterou se v životě řídím. 

Fanoušci vás znají nejen z pořadu Tvoje tvář má známý hlas, ale především z muzikálové scény. Momentálně třeba v hlavní roli v Lásce nebeské v pražském Divadle Broadway. Jak vnímáte hity Waldemara Matušky?
Musím říct, že muzikálová scéna mi byla vždycky trošku víc vzdálená než má vlastní tvorba. Divadlu ale vděčím za úžasnou hereckou průpravu, kterou dnes využívám nejen na divadle, ale třeba i při moderacích různých pořadů. A Lásku nebeskou si užívám pokaždé, když hrajeme, a to i proto, že hraju mladého medika, což byl vždy můj sen. Vystudovat medicínu a stát se doktorem. Ale naneštěstí jsem začal zpívat, což mi šlo lépe než studium. Waldemar je pro mne symbol mého dětství a hlavně balení holek u táboráku. (smích)

V příběhu přijdete o bratra, kterého hraje Peter Pecha. Padli jste si do oka i v osobním životě?
Peter Pecha je můj muzikálový bratr jak na jevišti, tak i mimo něj. Když mi nebylo nejlíp, šel jsem pokaždé za ním a on mě vyslechl a dal mi cenné rady. Moc mi pomohl.

Vojtěch Drahokoupil

Když jsme u těch bratrů, ten váš jménem Honza vám dělá asistenta. Jak moc je vytížený?
Velmi. Brácha dělá všechno to, na co já nemám čas, a zároveň administratívu, ve které jsem naprosto ztracený. Plus teď vytváříme společně projekty, které lidé budou mít příležitost vidět ještě tento rok. Bez bráchy bych to měl v životě sakra těžký, takže mu touto cestou moc děkuju!

Byl jste hostem i v jeho YouTube podcastu s názvem My Way. Dohodli jste si předem otázky? Jak se vám vedl rozhovor s vlastním bratrem?
Musím říct, ze to bylo opravdu zvláštní, protože o mě ví naprosto všechno. Cítil jsem se s ním pochopitelně natolik komfortně, že jsem byl schopný zajít i do témat, která bych s nikým jiným neotevřel.

Bojíte se v dnešní nejisté době o práci?
Bojím se, že by to jednoho dne mohlo skončit. Proto si vážím každé nabídky a práce, která se mi v životě naskytne. Jediné, co vím s jistotou, je, že nikdy nepřestanu skládat písničky a zpívat. Bez toho bych zemřel.

Čím teď nejvíc žijete, v osobním i pracovním životě?
Nejvíc žiju přítomností a štěstím, které si teď po roce strastí a pracovního nasazení užívám. Mám v životě lásku, zdraví, mám úžasnou rodinu a postupně se zbavuji svých démonů. Mám pocit, že jsem asi nikdy nebyl na tak správné cestě, na jaké jsem dnes.

8. září 2021

  • Nejčtenější

Žilková: Byla jsem těhotná s Menzelem, potrat byl pro mě rozvodem s Bohem

Veronika Žilková překvapila informací o tom, že kdysi čekala dítě s Jiřím Menzelem. O nevěře manžela, vztahu s...

Měli jsme zůstat točit v Sydney, říká Chris Hemsworth o práci v Praze

Australský herec Chris Hemsworth (38) v Praze natáčí pokračování akčního filmu Vyproštěn. V české metropoli by měl štáb...

Syna jsem viděl, když mu byly tři. Pak až v jeho padesáti, říká Ladislav Frej

Premium „Po představení neusnu. Je půl třetí ráno, sedím v kuchyni, chroustám piškoty bez lepku, piju mlíko a mudruju, co jsem...

Jiří Krampol je hospitalizovaný se zápalem plic

Jiří Krampol leží v pražské nemocnici Na Františku. Třiaosmdesátiletý herec je během posledních tří měsíců už potřetí...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ve StarDance předčasně skončil Mirai Navrátil

Ještě před sobotním večerem StarDance je jasné, že se s taneční soutěží musí rozloučit zpěvák Mirai Navrátil. Vyšel mu...

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

  • Další z rubriky

Rodiče by dětem nikdy neměli lhát. Ani o tom, kdo nosí dárky, myslí si herec

Švédský herec Stellan Skarsgard tvrdí, že i ve svých sedmdesáti letech nerad rozdává rozumy o výchově. Osminásobný otec...

Když spím s jednou ženou, spím vlastně se všemi ženami světa, básní Martin Chodúr

Premium Zpěvák Martin Chodúr nedávno oslavil dvaatřicáté narozeniny. Je to šťastný muž. Má báječnou partnerku, malého syna a...

Mauglí Tobias, Izabela i Albert. Kde bude na Vánoce o jednoho víc

Premium Zase to nebyl lehký rok, ale zase v něm zbylo místo na spoustu radosti a dobrých zpráv. Vyprávět o tom může těchto pět...

Muzikál Slunce, seno, jahody: z Evíka bude Kelišová, Škopková zhubne

Slunce, seno, jahody v muzikálové podobě uvede Hudební divadlo Karlín. Hudbu, text a libreto má na svědomí Ondřej...

Žilková: Byla jsem těhotná s Menzelem, potrat byl pro mě rozvodem s Bohem

Veronika Žilková překvapila informací o tom, že kdysi čekala dítě s Jiřím Menzelem. O nevěře manžela, vztahu s...

Moje tetování nad rozkrokem vyznívá vulgárně, stěžovala si paní

Nebylo tak úplně promyšleno, kvůli přemíře alkoholu vlastně nebylo ani zamýšleno. Tetování vyznívá explicitně sexuálně,...

Psychopati za volantem: pozor na dodávky, elektromobily a bouráky dvou značek

Beránci ve škodovkách a predátoři v bavorácích? Výběr auta o vás může prozradit víc, než byste možná chtěli. Ať už se...

Měli jsme zůstat točit v Sydney, říká Chris Hemsworth o práci v Praze

Australský herec Chris Hemsworth (38) v Praze natáčí pokračování akčního filmu Vyproštěn. V české metropoli by měl štáb...

Syna jsem viděl, když mu byly tři. Pak až v jeho padesáti, říká Ladislav Frej

Premium „Po představení neusnu. Je půl třetí ráno, sedím v kuchyni, chroustám piškoty bez lepku, piju mlíko a mudruju, co jsem...