Savka má problém: pokud nezhubne, přijde o roli v Pomádě

  0:08aktualizováno  0:08
Muzikálový zpěvák Tomáš Savka musí do poloviny prázdnin shodit pár nadbytečných kil. Pokud se mu to nepovede, přijde nejspíš o roli v muzikálu Pomáda. Pohrozil mu tím režisér Ján Ďurovčík, o němž se ví, že je na herce velmi přísný.

Michaela Doubravová a Tomáš Savka | foto: Divadlo Kalich

"Tomáš by měl trochu shodit. Myslím, že má pár kil navíc, která mu úplně nesvědčí. Pokud by se mu to nepovedlo, s rolí sekáče Kenickieho by se musel rozloučit. Přeobsadil bych ho do postavy Rogera, který se celý muzikál cpe hamburgery," uvedl svérázný režisér Ján Ďurovčík.

Na kolik byla jeho slova myšlena vážně, Tomáš Savka netuší. "Doufám, že to byl spíš fór než vážně míněná výtka. Vím, že občas mám s váhou problém, ale kdyby Ján trval na svém, musel bych hrát nějakého Itala, protože miluju italskou kuchyni," omluvil taktně svých pár nadbytečných kilogramů navíc, která nejspíš v nejbližších týdnech zredukuje.

Hvězdy muzikálové Pomády v čele s režisérem Jánem Ďurovčíkem

Hvězdy muzikálové Pomády v čele s režisérem Jánem Ďurovčíkem

Muzikálovou Pomádu dua Jim Jacobs - Warren Casey vzkřísí na podzim Divadlo Kalich, které exkluzivní stovkou představení připomene čtyřicáté výročí premiéry slavného představení na newyorské Broadwayi. Nová nastudování v tomto roce hlásí vedle Divadla Kalich dalších sedmadvacet produkcí ze čtyř kontinentů - z Evropy, Ameriky, Asie i Afriky.

"Pomáda nám vyšla jako ideální volba s ohledem na aktuální náladu diváků, jejich chuť se na muzikálu především bavit a také s ohledem na strukturu současné muzikálové nabídky v Praze, v níž takový titul chybí. Velkou roli samozřejmě sehrál fakt, že jsem věděl, že mám v Jánu Ďurovčíkovi ideálního choreografa i režiséra, jenž nastuduje tak náročnou taneční show na úrovni plně srovnatelné s dalšími světovými produkcemi," uvedl k připravovanému projektu producent a ředitel Kalichu Michal Kocourek.

Fotogalerie

Konečné herecké obsazení vzešlo z náročných konkurzů s rekordní účastí čtyř stovek zájemců o role, další stovka zpívajících tanečníků se utkala o místa v rámci "firmy". "Pomáda je muzikál, u kterého v tomto smyslu nelze přivřít ani jedno oko. A nepovažuji za náhodu, že se do finálního obsazení Pomády probojovalo poměrně dost jmen z našich muzikálů Robin Hood a Osmý světadíl. Také u těchto titulů jsme při výběru nehleděli na nic jiného než na komplexní umělecké dispozice každého herce a na jeho chuť své nadání dále rozvíjet," dodal Kocourek.

Vedle Savky se tak v Pomádě objeví Jan Kříž, Michaela Doubravová, Tomáš Löbl či partneři, které spojil seriál První krok Přemysl Pálek a Charlotte Doubravová. Další jména by divadlo mělo zveřejnit až před vypuknutím zkoušek.

Nejčtenější

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Nijak se neomezuji a příliš nehlídám, říká o jídle a pití Puhajková

Inna Puhajková na filmovém festivalu v Karlových Varech (2019)

Moderátorka Inna Puhajková (33) přiznala, že dokonalou postavu si vymakala cvičením, ale zázračné diety nikdy nedržela....

Princ George slaví šesté narozeniny. Pyšní rodiče ukázali nové portréty

Princ George slaví šesté narozeniny (21. července 2019).

Stejně jako každý rok zveřejnili pyšní rodiče vévoda a vévodkyně z Cambridge při příležitosti narozenin prince George...

Změny ve výuce na českých školách jsou pomalé a nesystémové, říká Kovy

Karel Kovář alias Kovy

Youtuber Karel Kovář (22) známý jako Kovy se snaží své sledující nejen bavit, ale v mnoha směrech také vzdělávat a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz