Ruská Miss Universe nechtěla poslouchat

  12:12aktualizováno  12:12
Namísto zvolené Miss Universe Rusky Oksany Fjodorovové, nyní v roli královny úřaduje Justine Paseková z Panamy. Bývalá Miss Ruska Oksana Fjodorovová neplnila závazky spojené s titulem, a tak byla po necelých čtyřech měsících z trůnu sesazena. Fjodorovová měla odmítnout účast na několika prestižních akcích, přibrala údajně sedm kilo a proslýchá se dokonce, že se vdala, což také odporuje pravidlům soutěže. Ona sama tvrdí, že se titulu vzdala dobrovolně.

Za prvořadý úkol považuje třiadvacetiletá policistka dokončení studií. Nechce se také vzdát slibné kariéry policistky. "Povinnosti světové krásky jsou překrásné, avšak mým prvořadým cílem jsou má studia a kariéra v Rusku," řekla tato čtyřiadvacetiletá, zelenooká a 180 centimetrů vysoká černovláska z Petrohradu, která studuje občanské právo. "Obrátila jsem se na organizátory soutěže, aby mi poskytli čas na obhajobu disertační práce. Oni to odmítli a já jsem se rozhodla pokračovat ve studiu, vzdát se titulu Miss Universe  a pokračovat ve své práci. Vím, že zůstanu Miss Universe pro ruské občany a pro sebe samotnou."

Prostřednictvím ruské televize vyvracela kráska zprávy o svatbě a těhotenství: "Chci mít rodinu, je to mým snem. Nikdy jsem nebyla vdaná a neměla děti. Doufám, že tento můj sen se stane v budoucnu skutečností," dodala. To jaké má jako Miss Universe poovinnosti se prý dozvěděla až když vyhrála, předem žádnou smlouvu nepodepisovala. "Čtyři měsíce jsem plnila co mi bylo uloženo," tvrdila pro ruskou NTV Oksana. Během svého úřadování navštívila Francii, Itálii, Keňu a Řecko.

Bývalá Miss Ruska přišla o korunku nejkrásnější ženy vesmíru jako první žena v 52leté historii udělování tohoto titulu. Povinností vítězky je cestovat, účastnit
se společenských akcí a poskytovat rozhovory televizním společnostem.

Fjodorovová údajně odmítala fotografování a pak sama oznámila, že se nebude účastnit žádných událostí do konce roku. Mluvčí společnosti Organization Miss Universe, která tuto soutěž pořádá a která Fjodorovové poslala písemnou zprávu o odebrání titulu, to odmítl komentovat. 
 
Rusko nemá korunku, ale má Miss
"Nemohu ale žít bez Ruska. Stýská se mi po rodném domě. Navíc se nemohu účastnit určitých pořadů, v nichž jsem nucena vystupovat. Je to v protikladu s mým přesvědčením, s mým image a obrazem mé země, ve které žiji" uvedla. Pohoršil jí prý zejména jeden skandální televizní pořád pro americkou televizi, kde musela odpovídat  na otázky týkající se intimních detailů jejího soukromého života včetně sexuálních zkušeností. "Kdybych věděla, jaké je to show, nikdy bych tam nešla," uvedla.

"Prestiž mé země se podle mého názoru jen zvedla. Ztratili jsme korunku, ale ne Miss Universe," řekla sebevědomě Fjodorovová, která ještě před měsícem žertovala s novináři, že nejprospěšnějším aspektem jejího titulu je možnost cvičit si angličtinu a navštěvovat cizí země.  

Oksana potvrdila, že v srpnu byla povýšena a obdržela hodnost kapitánky policie. Její specializace je občanské právo. V budoucnu prý není vyloučeno, že bude pracovat v televizi.

Novou královnou vesmíru se stala Miss Panamy, 22letá Justine Paseková. Pracuje v televizi a v soutěži se umístila jako druhá. Podle ruské televize NTV je Justine rovněž slovanského původu, ačkoli oficiálně pochází z Panamy. Její otec je prý Ukrajinec.

Letošní Miss Universe Oksana Fjodorovová, která přišla o svou korunku, se rozhodla vzdát se titulu jednak kvůli kariéře.

"Povinnosti světové krásky jsou překrásné, avšak mým prvořadým cílem jsou má studia a kariéra v Rusku," řekla tato čtyřiadvacetiletá, zelenooká a 180 centimetrů vysoká černovláska z Petrohradu, která studuje občanské právo.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Jsem koučkou pro posvátnou sexualitu, pochlubila se Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999, žije v Americe, má tři děti a je velkou...

Modelka a bývalá miss Helena Houdová (39) prohlásila, že se stala certifikovanou koučkou pro posvátnou sexualitu, lásku...

Liška: Na motorce jsem holky nebalil. Všechny vždycky sbalily mě

Pavel Liška

Motorka je pro Pavla Lišku (47) parťák a často si užívá jízdu krajinou na dvou kolech. Ať už při natáčení cestopisu...

Spím čtyři hodiny denně, říká Trumpová. Miliardářka slaví 70. narozeniny

Ivana Trumpová na návštěvě v Praze

Ivana Trumpová v mládí závodně lyžovala a byla modelkou. Poté emigrovala na Západ a díky sňatku s Donaldem Trumpem,...

Najdete na iDNES.cz