Je to trapná kampaň, žiju s manželkou, říká o údajném rozvodu Mládek

  0:29aktualizováno  0:29
Muzikant, herec a scénárista Ivan Mládek je na prahu sedmdesátky zaměstnaný jako nikdy. Pro TV Barrandov točí nový seriál Noha 22, s kapelou pak vystupuje prakticky po celé Evropě. Radost z práce mu kalí snad jen rozpravy o jeho soukromí v médiích, a také nedávný odchod kamaráda a kolegy Ivo Pešáka.

Jak se v těchto dnech vůbec má činorodý Ivan Mládek, který příští rok oslaví sedmdesátiny?
Nikdy jsem neměl tolik práce jako dneska. Myslel jsem si, jak se budu po šedesátce už jen válet na zahradě, chodit do lesa na houby a večer na pivo, ale je to čím dál horší. Ale jsou jen dvě možnosti. Buď být zapojený v procesu pořád naplno, nebo se na všechno už vykašlat. Ale to se mi jednak ještě nechce, a pak jsou tu určité závazky ke kolegům, kteří do penze mají ještě hodně daleko. Takže volného času mám opravdu málo.

Je to paradox, že se až nyní řeší vaše soukromí. Podle jistých spekulací se rozvádíte s manželkou Evou. Jaká je pravda?
Víte, k tomu se vyjadřovat opravdu nechci. Myslím, že už doba uzrála tomu, abych s médii přestal komunikovat a stáhl se pokud možno do soukromí. Mám na to léta, abych všechny nabídky od rozhlasu, televizí a tisku už odmítal. Sem tam se budu maximálně vyjadřovat ke svým autorským věcem, k čemuž jsem většinou vázán i smluvně. V mém věku je mi trapné se k nedávné kampani v bulvárních časopisech vyjadřovat, a pak se živím legrací a vést vážné polemiky nebo kvůli nějakým výrokům se dokonce soudit, to by mi v mé profesi uškodilo. Bulvár neodsuzuji, patří ke kapitalismu, který jsem celý život chtěl, lidi hlavně baví a krmí často kravinami, což já dělám vlastně také.

Ivan Mládek - poslední rozloučení s Waldemarem Matuškou na Žofíně (18. června

Ivan Mládek stále žije s manželkou Evou

Chápu, ale dovolte jen jednu osobnější otázku: stále tedy žijete s manželkou?
No samozřejmě, že ano.

Pro TV Barrandov točíte seriál Noha 22, v čem se liší od sitcomů Cyranův ostrov či Cyranův poloostrov?
Zase to bude konverzační komedie, jen nejsem příznivec nekonečných seriálů, a tak jsem se snažil vymyslet aspoň jiné prostředí a jiné postavy, ale samozřejmě v tom samém obsazení. Někdo nás kritizoval, že neděláme sitcom a že jenom dřepíme, a tak teď už nebudeme sedět, ale ležet. Přesto bude Noha 22 poněkud víc rozpohybovaná. Ležet budou jen pacienti a kolem nás se budou hemžit sestry, doktoři, lapiduch, různé návštěvy, uklízečka...

Takže jste si napsal takovou roli, abyste se v práci moc nezapotil, abyste po ní mohl pracovat dál. Jak dlouho vlastně během natáčení ležíte?
Celý den. Točíme od devíti do šesti. Vstáváme jen na záchod, jako v nemocnici. I jídlo nám někdy nosí do postele.

Odchod Iva je jako smrt příbuzného

Herci z Nohy 22 - Ivo Pešák (vlevo) už v týmu bohužel není

Herci z Nohy 22 - Ivo Pešák (vlevo) už v týmu bohužel není

Nohu 22 jste začínali točit ještě s nedávno zesnulým kolegou Ivo Pešákem. Byl jeho odchod pro vás bolestivý?
Samozřejmě. Je to velká ztráta, byl to můj kamarád a spoluhráč celý život. Vždyť se známe od osmnácti, kdy jsme spolu hráli v různých dixielandových kapelách. Byla tam pak menší odmlka, ale když jsem dal dohromady pódiovou formaci Banjo Bandu, na Iva jsem si hned vzpomněl. Se svými šponovkami a dlouhým plnovousem začal být okamžitě populární, což se dalo předpokládat. Nastupoval, když už jsme byli rozjetí a dělal si před prvním představením starosti s tím, že naše písničky nezná. Tak jsem mu řekl, že se je postupně na pódiích naučí a ať se zatím s klarinetem jen někam postaví o kouká do lidí. On poslechl a jen se na pódium postavil, hned měl největší úspěch. Byl to fenomén.

A lidsky ho postrádáte víc než pracovně?
V tom autě chybí. Když s někým jezdíte třicet let, je to jak když vám umře nějaký příbuzný. Zemřel při operaci, byl na tom velice špatně se srdcem. Srdce zákrok nevydrželo.

Ivo Pešák a Ivan Mládek

Ivo Pešák a Ivan Mládek - vernisáž výstavy v polském městě Opole (21. února 2008)

Je mi jasné, že Ivo Pešák je nenahraditelný, ale máte v souboru nějakou novou posilu?
Do filmového týmu máme nový objev. Je to třicetiletý Rus Seva Moskvin, úžasný člověk, který mluví česky jako my, studoval bohemistiku, a za námi jezdí až z Petrohradu. Tam jsme se poprvé setkali u piva, když začal říkat, že je náš fanda. Líčil, do jakých hospod v Praze rád chodí a tak jsem mu nabídl, že těmi pravými hospodami ho musíme teprve protáhnout. Aby neměl problém s vízem, napsal jsem mu do Nohy 22 jednu roli. Zahrál to neuvěřitelně, byl to herecký výkon hodný Oskara.

Když se s námi zúčastnil jedné vernisáže a přítomné fascinoval svým zpěvem a nevídaně vtipnými hudebními parodiemi, přišla za námi jedna Ruska s tím, jestli vůbec víme, kdo nám tady dělá šaška. Prozradila nám, že je Seva u ruské veřejnosti neuvěřitelně populární, prý jako Gott u nás v Česku. A přitom na sobě nedával nic znát, hrál na nás našeho řadového fanouška. Sice se zmiňoval, že má nějakou kapelu, ale nevěnovali jsem tomu moc pozornost. Kde se v Česku objeví, tak jsou z jeho one man show nadšení. Kromě svých písniček umí zpívat k nerozeznání jako Armstrong, Sinatra, Piaf, Presley, Pugačovová. A hlavně je s nim vždycky sranda.

Takže bude s vámi vystupovat dál?
Má dost práce v Rusku, ale slíbil, že jak to jen půjde, bude s námi spolupracovat. Napsal jsem mu role do dalších dvou dílu Nohy a objeví se s námi také občas na českých pódiích. Skutečnosti, že je ochoten s námi spolupracovat a natož, že je naším fandou, si velice vážíme.

  • Nejčtenější

Osud mu nadělil poměrně těžký konec, říká o manželovi Olga Menzelová

Režisér Jiří Menzel (81) se stále zotavuje po vážné nemoci. Již rok se o něj většinu času v domácí péči stará jeho...

Angelina Jolie: Ke konci vztahu s Bradem jsem se nepoznávala

Herečka Angelina Jolie se vrací na plátna kin jako čarodějnice Zloba. Zopakování role pro ni byla cesta, jak v sobě...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Moderátor Jan Rosák měl srdeční příhodu, postihla ho za volantem

Moderátor Jan Rosák měl štěstí v neštěstí. Když řídil svůj automobil, postihla ho srdeční příhoda. V tu chvíli s ním v...

Disney hvězdička Bella Thorneová obdržela cenu za svůj první pornofilm

Bývalá Disney hvězdička Bella Thorneová (22) natočila sado-maso film pro známý web s pornem. Film Him And Her s BDSM...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Díky dceři vidím sebe i celý svět jinýma očima, říká Marie Doležalová

Marie Doležalová (32) se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřila s tím, že si naplno užívá mateřství a svou roční dceru...

Po obvinění ze sexuálního obtěžování jsem se rozhodl mlčet, říká Casey Affleck

Casey Affleck (44) byl v minulosti obviněn dvěma ženami ze sexuálního obtěžování, k němuž mělo dojít v roce 2010 při...

Osud mu nadělil poměrně těžký konec, říká o manželovi Olga Menzelová

Režisér Jiří Menzel (81) se stále zotavuje po vážné nemoci. Již rok se o něj většinu času v domácí péči stará jeho...

Premium

Hapka nikdy nesplnil, co slíbil, vzpomíná Michal Horáček

Geniální textař, úspěšný podnikatel a bývalý kandidát na prezidenta Michal Horáček se rozhodl, že udělá něco pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz