Jací byli finalisté a jejich osmdesátky

  22:20aktualizováno  22:20
V soutěži zbylo už jen pět finalistů. Měli by to být ti nejlepší, ovšem po dalším nepříliš vydařeném kole to tak nevypadá. Čím blíže finále, tím by jejich výkony měly gradovat, ale zatím jsme se toho moc nedočkali.

Už jen pět soutěžících si mohlo zazpívat písně z osmdesátých let | foto: Aleš Kartal

Tentokrát měl finálový večer téma "osmdesátá léta". Některé scénky a minireportáže byly podařené, některé méně. Možná to chtělo méně patosu a pokusů o zesměšňování a zaměřit se více na hudbu.

Každý soutěžící zpíval dvě písničky – jednu českou a jednu zahraniční. Jako první vystoupil Martin Ševčík s Enjoy The Silence od Depeche Mode. Tahle písnička nemá příliš velký rozsah, takže se Martin nikde neškrtil a zazpíval to relativně v pohodě. Vyloženě špatně nezpíval, na jeho poměry to bylo jedno z nejlepších vystoupení. Na Depeche Mode to ale nemělo. Jak vhodně poznamenal Eduard Klezla, postrádalo to osobnost.

Jako druhou písničku si Martin vybral Kristýnku, kterou zpívá Peter Nagy. Ze začátku to znělo velmi dobře, Martin zpíval čistě a zdálo se, že mu to sedí. Vysoký refrén si bohužel musel dát níž a celá písnička pak nevyzněla a ztratila atmosféru. V celkovém dojmu to byl opět velmi průměrný výkon.

Leona Černá zkusila diváky zaujmout písničkou Heleny Vondráčkové Nač vlastně v půli vzdávat mač. Leona si vybrala docela dobře, je to energická písnička, a energie má Leona na rozdávání. Až na jedno vysoké místo, které zazpívala níž, to nebyl špatný výkon.

Naopak Eurythmics a jejich Miracle Of Love se jí moc nepovedli. Vyšší lyrickou polohu ještě nezvládá, při zpěvu to trošku tahá za uši, nikoli tím, že by to bylo falešné, ale posazením hlasu. Nevím, jak vyluzuje takové tóny, které vlastně zkazily poslech jinak intonačně slušně zazpívaného songu. Toho si ovšem nevšiml Ondřej Hejma, který jako tradičně hodnotil, jestli Leona zpívá místo [lav] [lov].

I Like Chopin od Gazebo zpíval David Spilka. Na Davida trochu slabší výkon, hlavně kvůli intonačním a rytmickým nepřesnostem. Některá místa, která přizpůsobil svému hlasu, měl ovšem moc pěkná a celkově tenhle song nevyzněl vůbec špatně.

Pak ale "nastoupil" s Nonstop od Michala Davida. Skoro celé to zpíval nezaměnitelným chraplákem a navíc bez intonačních nepřesností (tato písnička ale není nijak náročná). Vyšla mu i rytmická stránka a frázování. Mělo to drajv.

Bára Zemanová jako první zazpívala Hodina Há od Marie Rottrové. Vzhledem k Bářině zaměření to mohl být mnohem větší propadák, ale nakonec to nebylo špatné. Celou písničku držel Bářin silný hlas, ale horší to už bylo s rytmikou. Zdálo se mi, že Bára tak trošku nestíhala tempo a trpěla tím i výslovnost. Kromě Hodina Há jí nebylo skoro rozumět jediné slovo. Fakt, že písnička "jede" od začátku do konce ve stejné dynamice, Báře pomohla. Mohla do toho "prát" jak se patří.

You Came od Kim Wilde však Báře už tolik nesedlo. Zazpívala si to opět po svém, ale častokrát dost slyšitelně neintonovala a hlas jí kolísal. O stylu zpěvu snad ani nemusím hovořit. Přesně to ohodnotil Eduard Klezla, který řekl: "Váš způsob interpretace a chyby, které v hlase máte, jsou pořád stejné, a začíná to trochu nudit."

Poslední Zbyněk Drda si jako zahraniční song vybral Take On Me od skupiny AHA. Vybral si docela dobře. Písnička mu k hlasu seděla, ale obtížná vysoká místa a falzety mu nevyšly. V jeho podání zněly jakoby dětsky, amatérsky. Zbyněk také trochu nezvládal energii, kterou tahle písnička nabízí a nemohl udýchat tempo.

Při druhém výběru Zbyněk bohužel šlápl trochu vedle. Zvolil píseň Richarda Müllera Štěstí je krásná věc. Zbyněk se sice hodně snažil o jistou nonšalantnost a nadhled, čímž ale zpěv mnohdy trpěl. Opravdu to někdy, jak poznamenala Ilona Csáková, znělo směšně. Navíc v kontrastu se Zbyňkovým "kukučem". Jeho výkon opravdu postrádal onen "prožitek", i když se takovýto požadavek může zdát jako nesmyslný. Někdy to ovšem dělá hodně.

VŠE O TŘETÍ ŘADĚ SUPERSTAR ZDE

Autor:

Nejčtenější

Teď mě čeká boj o syna. V Mariem jsem se zmýlil, říká Karel Janeček

Karel Janeček

Miliardář a podnikatel Karel Janeček (45) říká, že v osobním životě momentálně prochází dvěma extrémy. Na jedné straně...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Producenti mě už nechtějí, jsem na Hollywood moc starý, říká Brad Pitt

Brad Pitt na premiéře filmu Tenkrát v Hollywoodu (Cannes, 21. května 2019)

Nejen herečky v Hollywoodu řeší, že s přibývajícím věkem jim často ubývají role. Nyní si v podobném duchu zafilozofoval...

Jsem šťastná a těším se. Špatně mi bylo jen chvíli, říká těhotná Šafářová

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec

Lucie Šafářová (32) nedávno skončila s tenisem, Tomáš Plekanec (36) si po tahanicích přivezl z Kanady domů oba syny....

Youtuberka Třešničková ukázala jizvy na obličeji po popáleninách

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka a influencerka Kristýna Třešňáková (23), známá pod jménem Týnuš Třešničková, se opět začala více věnovat...

Další z rubriky

Někdy je lepší nechat partnera v klidu, říká o svém zápasníkovi Bagárová

Monika Bagárová s přítelem Makhmudem Muradovem na Česko-Slovenském plese v...

Monika Bagárová oslavila na filmovém festivalu v Karlových Varech pětadvacáté narozeniny. Změnila si účes, ale nový muž...

Největší dřina byl nos, říká Jitka Zelenková o dárku pro Karla Gotta

Jitka Zelenková s dárkem pro Karla Gotta (Ostrava, 15. července 2019)

Památní eurobankovka, přezpívaná píseň od kolegů, stovky dopisů či dort v podobě Slavíků. Karel Gott k osmdesátinám...

Přetrhal jsem pouta s přáteli, říká o psychických potížích Ed Sheeran

Ed Sheeran na londýnské premiéře filmu Yesterday (19. června 2019)

Koncerty Eda Sheerana (28) navštívilo před několika dny v Praze sto padesát tisíc fanoušků. Hudebník se v aktuálním...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz