Gott se stal terčem vtípků Mareše

  14:57aktualizováno  14:57
Na účet vítěze letošního slavíka Karla Gotta si několikrát zavtipkoval moderátor Leoš Mareš. Evidentně zaskočené legendě českého popu totiž pustil za hlasitého smíchu publika sestřih záznamů s předávání Českých slavíků v minulých letech. Karel Gott - vždy s hlavní cenou v ruce - totiž v každém klipu opakoval: "...nic takového jsem skutečně nečekal..."

Gott nakonec opět našel smysl pro humor a při udílení cen zaglosoval: "Je opravdu těžké vyjádřit své pocity. Věřte mi, že kdyby vyhrál někdo jiný, neřekl bych ani muk," prohlásil a za mohutného potlesku se upřeně zadíval na stříbrného slavíka Petra Muka.

"Skutečně jsem letos nic takového nečekal," neodpustil si s úsměvem novopečený Český slavík 2003 větičku na závěr projevu.

Bílá přemáhala slzy
Nejlepší česká zpěvačka Lucie Bílá, přišla letos poprvé za mnoho let na slavnostní večer soutěže Český slavík bez svého partnera. Zpěvačku, které kromě titulu Český slavík 2003 nadělili fanoušci i titul Absolutní slavík 2003, doprovázela její maminka. Lucie Bílá na pódiu při přebírání cen neskrývala radost.

Její krátký proslov byl ale nezvykle vážný a odrazil se v něm smutek, který připomněl,

Více o vyhlašování ankety Český Slavík 2003 najdete ZDE.

že se zpěvačka před časem rozešla se svým manželem Stanislavem Penkem. "Přeji Ivetě Bartošové a Helence Vondráčkové, hodně štěstí doma. Toho není nikdy dost. A je důležitější, než všechny ty věci, které jsem dnes dostala, i když moje máma je sbírá a jsem ráda, že je má," řekla při vyhlašování cen Lucie Bílá.

Baudyš dostal z Kobzanové záchvat
Rozruch v sále způsobila skupina Olympic, která získala v kategorii skupin třetí místo. Namísto Petra Jandy a jeho kolegů, připochodovala na jeviště Státní opery trojice individuí v beztvarých maskách a prohlásili se za klony populárních hudebníků.

Při pohledu na klonovaného Jandu, dostal hlasitý záchvat smíchu exministr obrany a vášnivý astrolog Antonín Baudyš. V okamžiku, když Leoš Mareš oznámil speciální nominaci s písní Když jde malý bobr spát pro bývalou Miss Dianu Kobzanovou, která nafotila sérii pornografických snímků pro erotický časopis Leo, došlo u bývalého člena vlády k záchvatové recidivě.

V pondělí 8.12. od 14 hodin odpoví na vaše dotazy moderátor sobotního večera LEOŠ MAREŠ - ZDE.

Glosy Leoše Mareše sklidily celkem úspěch. Zpěvák, který se objevil při vystoupení bez svého pověstného kožichu, si udělal legraci i ze svého módního doplňku. "Moje kamarádka má malou dcerku, které se moje kožichy tak zalíbily, že vidí Mareše úplně ve všem, co je chlupaté. V koberci, v dece, a jednou uviděla svoji maminku jak nahá vylézá z vany a zvolala...No... takže kožich raději ne," prohlásil Leoš Mareš.

Stavovská čest vyhrála nad hvězdičkami Novy
(glosa Mirky Spáčilové)

Dalo se u toho jako vždy žehlit, klímat, číst, nicméně aspoň tři nové zprávy z televizního přenosu Českého slavíka vzešly. Zaprvé, moderátor Leoš Mareš potvrdil, co diváci hitparády Eso už vědí: že má vtip. Umí si utahovat sám ze sebe, tudíž si může rýpnout i do jiných. Nebál se ani posvátného Karla Gotta, což je příjemná změna - možná i pro Mistra. Navíc si průvodní text píše sám podobně jako Marek Eben, čímž statečně přiznává - Co jsem snad zkazil, zkazil jsem jen já. Zadruhé, ptáče a šelma, Český slavík a Český lev, si propojují klece. Takzvané "zvláštní" nominace z legrace, například pro Michaela Jacksona za píseň Páni kluci, opsaly ceny pop-music od cen filmových. To jen pro pořádek. Zatřetí, pořád ještě není tak zle, pokud zůstává stavovská čest silnější než vůle televize. I kdyby se režisér rozkrájel nebo střílel, pro hvězdičky z rychlodílny objevů Novy nevyždímal potlesk vřelejší nežli včerejší káva. Zato Mekyho Žbirku provázely ovace, ačkoli nekroužil kyčlemi. Umí však zpívat a přenos nedovedl utajit, že aspoň v sále to ještě někdo pozná.

"Skutečně jsem letos nic takového nečekal," neodpustil si s úsměvem novopečený Český slavík 2003 větičku na závěr projevu.

Zpěváci Lucie Bílá a Karel Gott krájejí dort na recepci v pražském hotelu Ambassador v rámci soutěže Český slavík. (6. prosince 2003)

Lucie Bílá a Karel Gott na letošním udílení Českých slavíků.

Lucie Bílá na letošním udílení Českých slavíků.

Bohuš Matuš

Stále druhá Helena Vondráčková na udílení Českých slavíků 2003.

Vítězná skupina Kabát na letošním udílení Českých slavíků.

Lucie Bílá na letošním udílení Českých slavíků.

Lucie Bílá

Ještě předtím, než Vondráčková na přelomu tisíciletí chytila druhý dech, byla jednoznačnou královnou českého popu Lucie Bílá (na fotografii). Není tedy divu, že tehdy zpíval Gott s ní. A není divu, že si teď vybral Balogovou.

Karel Svoboda a Helena Vondráčková na letošním udílení Českých slavíků.

Sabina Laurinová a Josef Vojtek na loňském udílení Českých slavíků.

Karel Gott na udílení Českých slavíků.

Karel Gott na letošním udílení Českých slavíků.

Karel Gott na letošním udílení Českých slavíků.

Lucie Bílá a Peter Dvorský na loňském udílení Českých slavíků.

Lucie Bílá na letošním udílení Českých slavíků.

Autoři: ,

Nejčtenější

Fotbalista Jan Koller se rozvádí. V Bratislavě ukázal novou přítelkyni

Jan Koller s manželkou Hedvikou na belgické Zlaté kopačce (2011)

Fotbalista Jan Koller (46) potvrdil, že se po patnácti letech rozvádí se svou manželkou Hedvikou Kollerovou (44). Na...

S veganstvím končím. Díky masu se mi restartoval mozek, říká Hathawayová

Anne Hathawayová na premiéře filmu Debbie a její parťačky (New York, 5. 6. 2018)

Anne Hathawayová (36) se svěřila s tím, proč se po několika letech vzdala veganství. Přiznala, že svým způsobem za to...

Rytmus se oženil, vzal si svou těhotnou lásku Jasminu

Patrik „Rytmus“ Vrbovský a Jasmina Alagič se vzali 18. května v Pezinku.

Moderátorka Jasmina Alagič (29) a raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský (42) si dnes odpoledne řekli „ano“. Obřad proběhl na...

Řepka dostal výzvu k nástupu do věznice. Soud mu dal týden

Tomáš Řepka

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka obdržel od soudu výzvu k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Nastoupit...

Člověk musí mít prostor smířit se s umíráním, míní Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Daří se jí. Herečka Jitka Čvančarová (41) má skvělého manžela, krásný dům, úžasné děti, úspěšné role. Přestože může na...

Další z rubriky

Václav Noid Bárta se pochlubil, že bude podruhé tatínkem

Eliška Grabcová a Václav Noid Bárta (18. října 2018)

Zpěvák Václav Noid Bárta (38) bude dvojnásobným tatínkem. O šťastnou novinu se ve čtvrtek podělil s fanoušky na...

Cvičení mě baví, takže ještě nejsem tak stará, říká Zuzana Bubílková

Zuzana Bubílková (29. dubna 2019)

Moderátorka Zuzana Bubílková (67) se může pochlubit štíhlou postavou. Nemá ji ovšem zadarmo. Když je u syna Tomáše v...

Budu tančit nahá uprostřed džungle, svěřila se sexuální kněžka Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Modelka a bývalá Miss Helena Houdová (39) potěšila své mužské fanoušky fotografií, na které sedí nahá na plážových...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz