Zasedací sál pražského magistrátu

Zasedací sál pražského magistrátu | foto: Profimedia.cz

Policie stíhá devět lidí z pražského magistrátu kvůli dotacím na sport

  • 11
Policie obvinila devět lidí z pražského magistrátu v souvislosti s dotacemi pro sport. Kauza souvisí s loňským zásahem na úřadu.

Podle serveru Seznam Zprávy zatím není jasné, kdo obvinění čelí. Případ souvisí se zásahem Národní centrály proti organizovanému zločinu z loňského června, kdy šlo o vyšetřování grantové komise.

Policisté v civilu tehdy předvolali k výslechu několik politiků, například nyní již bývalého zastupitele Karla Březinu (ČSSD), Antonína Lébla (ANO), Petra Dolínka (ČSSD) nebo Jiřího Haramula (ANO).

Například Březinův advokát Seznamu řekl, že ho klient nekontaktoval a neví o tom, že by byl obviněn. Případ dozoruje pražské městské státní zastupitelství.

Mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala serveru řekl, že obvinění jsou stíháni kvůli zneužití pravomoci úřední osoby, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Předsedou komise byl Březina. Podle webových stránek magistrátu byli členy Lébl, Švarc, Haramul, současní zastupitelé Jan Wolf (KDU-ČSL), Stanislav Nekolný (ANO) a Miloš Růžička (STAN) a bývalí zastupitelé Monika Hášová (nestr.) a Petr Bříza (za TOP 09).

„Ano, máte dobré informace, členům komise byla předána obvinění,“ řekl serveru Švarc, který v komisi zasedal jako její řadový člen. Své stíhání označil za absurdní.

Současný radní pro školství a sport Vít Šimral (Piráti) sdělil, že nynější vedení města již změnilo způsob rozdělování grantů. „Jednání (komise) jsou veřejná a nyní se nemůže stát, že by přidělené finanční prostředky následně posloužily jinému než původnímu záměru. Když jsem nastupoval na post radního, byl jsem si vědom toho, že se jedná o korupční prostředí. Proto jsem rád, že policie v tomto směru koná a budu jí poskytovat plnou součinnost,“ uvedl Šimral.