Ruská ambasáda v Praze

Ruská ambasáda v Praze | foto: Michal Šula, MAFRA

Praha chce zrušit parkovací místa u ruské ambasády, Moskva už to udělala

  • 142
V napjaté situaci mezi Českem a Ruskem se neřeší jenom počty vyhoštěných diplomatů, ale tématem už se stala i parkovací místa u ambasád obou zemí. Podle náměstka pražského primátora pro dopravu Adama Scheinherra už Rusové u české ambasády několik míst zrušili, to samé chce udělat Praha.

Před ruskou i českou ambasádou dosud bylo osmnáct parkovacích míst. Podle Scheinherra ale navíc Rusové zabírali dalších jednadvacet míst nelegálně.

„Aktuální informace z velvyslanectví ČR v Moskvě: Rusko nám sebralo 10 parkovacích míst, máme tam teď celkem 8. Řešíme s ministerstvem zahraničí adekvátní reakci v Praze a dalších 21 míst, která Rusko dlouhodobě ilegálně zabírá Pražanům. V rámci korektních vztahů nabídneme cyklostojany,“ oznámil na Twitteru Scheinherr. 

Podle informací portálu iDNES.cz bude Praha usilovat o to, aby se počet parkovacích míst před pražskou ambasádou snížil o stejný počet, o jaký přišla česká ambasáda v Rusku, tedy o deset.

Dosud zabíraných 21 míst před ruskou ambasádou Praha zřejmě zahrne do modrých zón, aby na nich mohli parkovat místní. 

Pražský magistrát před několika dny vyzval vládu, aby od ruské ambasády získala zpět část Stromovky, kterou zabrala ruská ambasáda při invazi v roce 1968. Na pozemku nyní stojí pět obytných domů.