Středočeské silnice jsou namrzlé, záchranáři zasahovali u několika nehod

  • 15
Provoz na dálnici D7 u Slaného směrem na Prahu ráno zkomplikovaly dvě nehody. Bourala celkem tři auta, na dálnici se tvoří kolona vozidel. Silnice jsou místy silně namrzlé, ale nejen zde, ale také na dálnici D6 a na středočeských silnicích nižších tříd. Dopravu komplikuje i nehoda na Pražském okruhu.

Jen na namrzlých silnicích na Kladensku od rána policisté evidují 8 dopravních nehod, řekla iDNES.cz policejní mluvčí Barbora Schneeweisová. Auta ráno bourala také na Kolínsku, několik lidí museli ošetřit zdravotníci.

Podle středočeských hasičů a portálu dopravniinfo.cz se první nehoda stala na 17. kilometru dálnice D7 ve směru na Prahu. Osobní auto krátce před 6. hodinou ranní skončilo mimo vozovku. Později vyjížděli na dálnici v těchto místech k dalších dvěma lehčím kolizím.

Kvůli nehodám byly příměstské linky autobusů číslo 388 a 389 vedeny odklonem a nabíraly zpoždění až 20 minut, na svou původní trasu se vrátily krátce před 7. hodinou.

Kolona na Pražském okruhu

Poblíž Slivence se za jízdy převrátil návěs kamionu na bok. "Nehoda je ještě s dalším osobním vozidlem," doplnila policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Nehoda si podle předběžných informací vyžádala zranění. Od sedmé hodiny ranní je směrem k letišti průjezdný pouze odstavný pruh.

Řidička nabourala do kontejneru, který za jízdy vypadl z kamionu na Pražském...
Řidička nabourala do kontejneru, který za jízdy vypadl z kamionu na Pražském...

Zobrazit fotogalerii

Řidič měli problémy také na namrzlých silnicích na Kladensku. Přímo v Kladně skončil osobní automobil na boku, jednoho člověka museli ošetřit záchranáři. „Z Kyšic na Braškov jde o nehodu osobního automobilu, který sjel do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči budou vozidlo vytahovat pomocí navijáku,“ napsali hasiči.

V příkopu skončilo auto po jízdě na namrzlé vozovce i za obcí Zásmuky na Kolínsku směrem na Nesměň, záchranáři ošetřili jednoho člověka. 

„Další nehoda se stala na silnici z Barchovic na Horní Kruty před odbočkou na Hryzely. Osobní auto narazilo do stromu. Zraněný člověk je v péči zdravotnická záchranné služby. Hasiči provedli protipožární opatření. Opět byla v místě namrzlá vozovka,“ informovali hasiči.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.