Diskuze

Razítko pro stavbu za šest let? Vydělává to projektantům, říká šéf Panattoni

Kdyby se v České republice zjednodušilo povolování staveb na úroveň Polska, architekti a projektanti by přišli o polovinu práce. Proto tato vlivná skupina lobuje za zachování současného stavu. Tak Pavel Sovička, jednatel firmy Panattoni pro Českou republiku a Slovensko, shrnuje jeden z významných důvodů, proč se v Česku nestaví tak rychle jako třeba právě v Polsku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DC

Myslím, že každý projektant, který skutečně projektuje, může jen trpce zaplakat nad podobným tvrzením.

5 0
možnosti
VF

V týhle zemi me všechno děsně složitý a problémový. Praha se potýká s nedostatkem pkzemků lromvýstavbu, a,e aby se začaly stavět výškové budovy to me obrobský problém. Třeba mdyby ti lrojektanti museli dělat rychleji a jen 1 variantu, třeba by to dělali kvalitněji.

1 5
možnosti
LK

I v Česku je už dlouho možné dělat jednostupňovou dokumentaci - bylo to zavedeno novelou vyhlášky 499/2006 (platná od 1.1.2007). V současnosti máte na výběr, jestli chcete dělat dokumentaci pro územní řízení a následně pak na druhou stavební povolení, nebo jestli uděláte tzv. společné povolení (§1d výše zmíněné vyhlášky). V praxi to funguje tak, že většinou se to dělá dvojstupňově, aby se k tomu ještě v ranné fázi projektu vyjádřily dotčené orgány (správce sítí - ele, voda, plyn, cetin atd.) .....pokud k tomu bude mít někdo z nich výhrady, tak je lepší o nich vědět předem, než pak překopávat celý projekt.

P.S. nevěřím, že se v Polsku nedělá dokumentace na EIA a podle mě pan pěkně kecá. To není nic, co by přišlo z Česka, ale je to předpis EU, který platí ve všech členských státech.

7 0
možnosti
JP

J53a39k34u81b 24P73e84c71h43a

31. 12. 2023 0:59

Nedokážu si slova pana Sovičky vysvětlit jinak, než že zde se musí jednat o Dunning-Krugerův efekt. Jinak to snad ani není možné...

7 0
možnosti