VIDEO: Řidič předjel trolejbus na přechodu v křižovatce do zatáčky

  17:12aktualizováno  17:12
Každý pracovní den kolem půl páté odpoledne jsou Pardubice na pokraji dopravního kolapsu. To však nezajímalo bezohledného řidiče, který riskantně předjížděl ve Štrossově ulici.

Ve frekventované ulici, kterou podle dopravního značení vede hlavní komunikace do zatáčky, začal netrpělivý šofér předjíždět trolejbus, který pouštěl kolegu do vedlejší ulice. Právě to zřejmě řidič osobního auta „nerozdýchal“.

Jenže protože sám chtěl jet po hlavní, musel kvůli předjíždění vyjet do protisměru, kde zastavenou linku riskantně předjížděl. Protože už mu však do dráhy v protisměru vjíždělo další auto, musel ho podjet.

Situaci zachytil na své autokameře Aleš Horčička. „Tam to bylo o milimetry. Vůbec bych nečekal, že si takovou věc někdo dovolí, a to v době, kdy si stejně ve špičce nikam o moc dál nepomůže,“ řekl Horčička.

„Jsem rád, že to někdo natočil. V tom trolejbuse jsem seděl a ten kaskadérský manévr byl tak nebezpečný, že ohrozil protijedoucí vozy. Předejte prosím na PČR,“ vyjádřil se k situaci na Facebooku uživatel Otakar Mcstepa.

Mapa Štrossova

Šipka na mapě naznačuje místo startu a směr jízdy řidiče předjíždějící octavie ve videu. Ze Štrossovy do Bubeníkovy ulice vede hlavní komunikace, v hustém provozu je ovšem křižovatka značně nepřehledná. Kliknutím na snímek zvětšíte. | foto: maps.google.com

Policie se aktuálně případem nezabývá kvůli nepřehlednosti situace. V případě, že by se objevil svědek, začne celou věc řešit.

Dopravní podnik kritizuje novou křižovatku u nádraží

Řidiči pardubického dopravního podniku se ale s podobnými incidenty setkávají často. „Bohužel v poslední době čím dál víc,“ stěžuje si ředitel  pardubického Dopravního podniku Tomáš Pelikán. Většinou podle něj takové kolize končí zraněním pasažérů.

„Řidiči jsou nuceni prudce šlápnout na brzdu a pak nám létají lidé ve voze. Nikdo to nečeká a vznikají zranění, to řešíme nejen u nádraží. Těch situací a míst je po našem městě víc,“ říká Pelikán.

Právě nová křižovatka před pardubickým nádražím však dělá dopravnímu podniku největší starosti. 

„Velmi často se tam stává, že řidič osobního auta přijíždějící z Polabin a zatáčející doleva nechce čekat a proletí to kolem nádraží. Jenže jeho otočku za ostrůvkem nikdo nečeká a vzniklo tam už dost kolizí,“ popisuje Pelikán.

Podle něj se takovým situacím ze strany dopravního podniku nejde bránit. „Maximálně upozorníme městskou policii, která nám pak jezdí dohlížet na riziková místa. Jinak se proti tomu bojovat nedá,“ říká Pelikán.

Místo incidentu zachyceného na videu.

Místo incidentu zachyceného na videu.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autoři: ,

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Desítky lidí se v pardubickém krematoriu loučily s Adamem Svobodou

Pohřeb hokejového brankáře Adama Svobody v pardubickém krematoriu (20. května...

Desítky lidí čekaly před půl dvanáctou na schodech a prostranství před pardubickým krematoriem, aby se rozloučily s...

Autobusu po STK upadlo kolo s kusem nápravy, jen co lidé vystoupili

Nahnutý linkový autobus krátce poté, co mu na náměstí v Trhové Kamenici upadlo...

Velké štěstí měli v úterý cestující na pravidelné lince z Hlinska do Trhové Kamenice na Chrudimsku. Autobusu, který se...

Voják, jenž se přidal ke gardě na Ukrajině, dostal podmínku. V armádě končí

Desátník Erik Eštu před začátkem jednání pardubického krajského soudu. (26....

Vojáka z povolání Erika Eštu potrestal pardubický krajský soud tříletou podmínkou. Odsoudil jej za to, že se před...

Už i Kočičí hrádek stojí na pasece, sucho rychle mění krajinu

Kočičí hrádek už není obklopen stromy.

Dlouhodobé sucho začalo překreslovat krajinu. V remízkách umírají stromy, aleje podél silnic bojují o život, v lesích...

Pardubický kraj klame. Opravu přivaděče vydává za stavbu nového

V samotné Litomyšli vede silnice II/358 po kostkách hned vedle zámeckých budov.

K plánované dálnici D35 budou řidiči od České Třebové a Litomyšle pořád jezdit stejnou trasou, jako jsou zvyklí nyní....

Další z rubriky

Nebezpečí na silnicích v kraji číhá podle expertů u Lanšperka a Skutče

Silnice mezi Předhradím a Krounou je známá svými zrádnými serpentinami.

Dopravní experti Besipu vytipovali tento týden na dopravně-bezpečnostní konferenci dva nebezpečné úseky silnic v...

Potřetí už neustoupíme, trvá spolek z Kornic na jiné trase D35 u Litomyšle

Petr Chaloupka ze spolku Živé Kornice.

Budoucí dálnice D35 na Moravu má v Pardubickém kraji jeden obrovský problém jménem Litomyšl. Zvolená trasa kolem města...

V pardubickém divadle bude režírovat Hanuš, odcházejí tři opory souboru

Miroslav Hanuš, herec

Osm premiér včetně novinky na vyhlídce pod hradem, poetické večery, scénická čtení, ale také odchod tří hereckých opor...

Najdete na iDNES.cz