Řidiče v Moravskoslezském kraji potrápí letní opravy silnic

  12:14aktualizováno  12:14
Za snahu o co největší využití evropských peněz zaplatí v létě řidiči v Moravskoslezském kraji častějším čekáním v kolonách a objížděním obvyklých tras. „Bohužel se to tak sešlo, ale jestli chceme evropské peníze využít, musíme stavět,“ komentoval situaci náměstek hejtmana Jakub Unucka.
(Ilustrační snímek).

(Ilustrační snímek). | foto: Luděk OvesnýMAFRA

Jen v Ostravě se tak opravují „krajské“ silnice hned na několika místech. Dopravu už komplikují rekonstrukce Svinovských i Výškovických mostů. Dopravní omezení se kvůli tomu dotkla dopravy mezi centrem a Porubou. 

K tomu je potřeba připočíst prázdninové uzavření křižovatky Českobratrské a Sokolské ulice v centru města. Na opravu Svinovských mostů navazuje i oprava Opavské ulice.

Obchvat, křižovatka i ulice

Ještě letos bude omezen provoz i na dálnici D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Vedle plánované opravy mostu nedaleko posledních budov průmyslové zóny v Hrabové to budou i práce související s napojením D56 na obchvat Frýdku-Místku v prostoru před příjezdem do města.

Letní dopravu v samotném Frýdku-Místku letos výrazně omezí oprava takzvané Rubikovy křižovatky, mimoúrovňového spojení hlavní Frýdecké ulice a Masarykovy třídy s průtahem města. 

Kde se bude opravovat

  • uzavírka St. Heřminovy – H. Benešov (duben 2019 – září 2019) 
  • stavba okružní křiž. v Krmelíně (březen 2019 – srpen 2019) 
  • oprava silnice Darkov – Stonava (červenec 2019 – září 2019) 
  • částečná uzavírka Opava – Otice (červenec 2019 – srpen 2019) 
  • uzavírka mostu Šenov (duben 2019 – říjen 2019)

„Nejprve bude uzavřena polovina mostu, doprava bude vedena po druhé části,“ řekla frýdeckomístecká mluvčí Jana Matějíková.

A další dopravní omezení čekají Frýdek-Místek v rámci stavby obchvatu města, většiny řidičů se dotknou hlavně omezení na výpadovce ve směru na Příbor.

Rekonstrukce silnice mezi Rychalticemi a Novým Jičínem bude omezovat dopravu po silnici I/48 po celé léto. Doprava je tam většinou svedena do jednoho pruhu, rychlost je omezena, předjíždění je na většině míst zakázáno.

Opravy omezí dopravu také v několika ulicích Opavy. „Město čeká vlna oprav silnic. Opravovat se budou Hradecká či Pekařská ulice, na Rolnické se pak začne stavět nové napojení na budovaný severní obchvat města. Silnice se opravuje i ve Vlaštovičkách,“ řekl Roman Konečný z tiskového oddělení opavského magistrátu. Dopravu ale nebudou omezovat jen opravy vozovek. 

„V rámci rekonstrukce plynovodu na ulici Ostravské jsou nebo budou postupně uzavřeny ulice Divadelní, dále pak ulice Studentská, Tyršova a Mánesova,“ dodal Konečný.

Až do prosince musejí řidiči počítat s kyvadlovým provozem na příjezdu do Krnova od Opavy, kde se staví okružní křižovatka.

Krnov i Český Těšín

Další omezení čekají motoristy přímo ve městě. „Od poloviny května se v Krnově rekonstruuje podzemní kabelové vedení. Práce, které skončí 27. září, se provádí po úsecích v ulicích Říční okruh, náměstí Minoritů, Čsl. armády, Revoluční, E. F. Buriana, náměstí Hrdinů a Zámecké náměstí,“ vyjmenovala krnovská mluvčí Dita Círová. 

„Kvůli rekonstrukci plynovodu a přípojek bude rovněž omezena doprava v ulicích Seifertova, Jiráskova, Karáskova, Křížkovského, Rooseveltova, Budovatelů či U Nových staveb,“ uvedla.

Až po prázdninách by se na větší uzávěry měli připravit řidiči projíždějící Českým Těšínem. „V září by měla být uzavřena přibližně na pět dní část Bezručovy ulice při výstavbě objektů v areálu bývalých papíren,“ poznamenala českotěšínská mluvčí Dorota Havlíková.

Na objížďku se budou muset řidiči připravit i na Třinecku. „Na současné dopravní omezení v Neborech bude navazovat další rozsáhlá uzavírka na silnici I/11 mezi Ropicí a Nebory, kde se počítá s objízdnou trasou,“ řekla Lada Bartošová z odboru dopravy třineckého magistrátu.

Nejčtenější

Po zavedení QR kódů na popelnicích nosí lidé své odpadky k sousedům

Ilustrační snímek

S plánem snížit náklady na likvidaci odpadů přišla novojičínská radnice. Proto se v uplynulých měsících na všech...

Při nehodě čtyř aut v Orlové jedna žena zemřela, pět lidí je zraněných

Tragická nehoda si vyžádala jednu oběť a pět zraněných.

Jedna žena zemřela a dalších pět lidí se zranilo při ranní nehodě čtyř automobilů v Orlové na Karvinsku. Na...

Festival Colours of Ostrava zahájila kapela Buty, diskutovat přijel indián

V Ostravě začal 17. července 2019 mezinárodní hudební festival Colours of...

V Ostravě odpoledne odstartoval další ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Prvním koncertem na...

Muž po sexu usnul. Komplic ženy mezitím odnesl televizi, stravenky i kýtu

Ilustrační snímek

Seznámení s cizí ženou v jedné z ostravských restaurací vyšlo šestapadesátiletého muže draho. Poté, co spolu u něj doma...

Noví vlastníci ostravské hutě zavádějí změny, sníží výrobu o 20 procent

Nová huť společnosti Mittal Steel Ostrava

Ani požadovaných sto dnů, které si vyžádali na seznámení se s nově získaným podnikem, nepotřebovali manažeři...

Další z rubriky

Stát rozprodává pěchotní sruby, jeden opavský je k mání za čtvrt milionu

Některých jiných bunkrů z druhé světové války se chytli nadšenci. Zástupci...

Ministerstvo obrany se zbavuje předválečného opevnění. Aktuálně je na seznamu objektů k prodeji například pěchotní srub...

Záchranná stanice zažívá vrchol roku, krmí čtyři sta zvířat od sov po srny

Mláďata veverek.

Nekončícím kolotočem je v létě příprava jídelníčku pro ošetřovatele zvířat v Záchranné stanici živočichů v...

Bombový útočník na radnici v Rýmařově stíhání unikne, je nepříčetný

V přízemí budovy byla po výbuchu vytlučená okna.

Strůjce dubnového výbuchu na rýmařovské radnici nebude souzen pro trestný čin. Podle znaleckého posudku je totiž...

Najdete na iDNES.cz