Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Reportáž skončila 13. 2. 2022 12:37

ZOH 2022: Stíhací závod biatlonistů na 12,5 km

Stíhací závod biatlonistů na zimních olympijských hrách v čínském Pekingu komentuje Petr Procházka mladší.

Johannes Bö vyráží do olympijského stíhacího závodu.

Biatlonisté se chystají na start, doprovází jen mírné chumelení.

Průběžnému pořadí stíhacích závodů v letošní sezoně světového poháru vévodí Francouz Quentin Fillon Maillet, druhá příčka patří Švédu Sebastianu Samuelssonovi a třetí je reprezentant Francie Emilien Jacquelin.

Na posledním mistrovství světa skončil první jiný Francouz - Emilien Jacquelin, druhý byl Švéd Sebastian Samuelsson a z bronzové medaile se radoval Nor Johannes Thignes Bö, který dnes vystartuje jako první.

Olympijské zlato na minulých olympijských hrách v roce 2018 získal legendární Francouz Martin Fourcade, stříbro obhajuje Švéd Sebastian Samuelsson, třetí byl Němec Benedikt Doll.

Náskok 26 vteřin chce udržet zlatý ze sprintu Nor Johannes Bö, nejblíže jej nahání Francouz Fillon Maillet. O 39 sekund zaostává další Nor Tarjei Bö.

Český biatlonista

Do stíhačky vyrážejí Češi s následujícími čísly a odstupy: Michal Krčmář 16 (+1:22), Mikuláš Karlík 28 (+1,48),  Jakub Štvrtecký 58 (+2:48) a Adam Václavík 59 (+2:50).

Vše podstatné ze sprintu si připomeňte v našem shrnujícím zpravodajství.

Krčmář při obhajobě stříbra skončil šestnáctý, sprint opanovali bratři Böové

přečíst článek

Pravidla závodu: Postoupí do něj šedesát nejlepších biatlonistů z předchozího sprintu, z jehož rozestupů do závodu také startují. Na 12,5 kilometrech střílí čtyřikrát, nejprve dvakrát vleže, poté vestoje. Chyba na střelnici znamená trestné kolo.

Závod začne v neděli 13. února v 11:45 českého času.