Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. září 2022 Jeroným, Ráchel

Mar-ti-na! skandoval na počest olympijské vítězky Velký Osek

  8:41
Vypadala naprosto zničeně. Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková včera dojela své poslední olympijské finále. Tentokrát to však nebylo na ledovém oválu, ale v obci Velký Osek na Kolínsku, kde už půl roku žije. Její fanoušci jí včera večer v místním motelu U jezera připravili nadšené přivítání v den jejího příletu z olympijských her.

Skandovali její jméno, foukali na hasičskou trubku, odpálili ohňostroj. "Jaká je Martina? Zlatá," opakovali donekonečna. Sáblíková jim děkovala a trpělivě se podepisovala. Nechala se fotit, to vše s tím svým plachým úsměvem, ale bylo na ní patrné, že přišla jen proto, aby nezklamala fanoušky. Tak unavená byla.

Ovšem jestli byl včera v Česku totálně šťastný chlap, byl to její trenér Petr Novák. Široký úsměv z jeho tváře prakticky nemizel. "Doufám, že když jsem po dojezdu Martiny skákal, že jste skákali se mnou," obrátil se na fanoušky v narážce na radost, kterou mu získané medaile udělaly. "Ano!" hurónsky řval dav.

Lidí se v sále motelu tísnilo tolik, že se k ní všichni obdivovatelé nedostali. "My jsme přijeli až z Chrudimi. Máme ji moc rádi, je sympatická a není nafoukaná, jinak bychom sem nepřijeli," řekli manželé Gallatovi.

Místní lidé zase hovoří o tom, že je třeba postavit rychlobruslařskou halu. Aby opravdu jednou ve Velkém Oseku stála, je prý třeba uspořádat celorepublikovou sbírku. "My jsme tady sice kraj pískových jezer, ale ta by pro ni byla moc malá, zaslouží si tu halu," prohlásil Zdeněk Mňouček z Veltrub.

Ve vedlejší restauraci se ozývají i hlasy, že slavit měla Sáblíková ve Žďáru nad Sázavou, kde vyrůstala a trénovala a kde se jí začalo přezdívat královna rybníků. "Osek ji v ničem nepodpořil. Já jí to vítězství přeju, jen se mi nelíbí, jak jsou Osečani zfanatizovaní, každý by se nejraději viděl v televizi," prohlásil mladý muž.

Ve stejnou chvíli předává Sáblíkové starosta obce Jiří Otta skleněnou kapku, kterou vyfoukala soukromá sklárna v Oseku. Má symbolizovat všechny slzy, které fanoušci v motelu U jezera prolili, když sledovali její zápas o tři olympijské medaile. Předávají jí i obrovský dort, jsou na něm čokoládové olympijské kruhy a také tři slunéčka sedmitečná, Sáblíková má pro ně slabost.

Ottu narážky na Žďár zlobí. "My o Martinu nebojujeme, jen se divíme, proč pro ni ve Žďáru nic neudělali. Kdyby jo, tak by se přece nestěhovala," reagoval osecký starosta. Petr Novák mu snad čte myšlenky. "Tady jsme doma," říká a lidi šílí.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Hektický den Sáblíkové: křest knihy, autogramiády i koncert na náměstí

Křest nové knihy, autogramiáda, bleskový přesun, koncert na Václavském náměstí, další podpisy pro fanoušky a znovu...

Jak ustát zlato? Vědět, kam jít dál. Poradí si Sáblíková?

Kateřina Emmons měla svůj pozlacený život nalinkovaný podle gynekologa. Hned jak 9. srpna 2008 vypálila v Pekingu...

Hráli jste o oficiální publikaci o olympiádě ve Vancouveru

Hráli jste o oficiální knihu Českého olympijského výboru o zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Stačilo málo:...

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver 2010. Oficiální...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

RECENZE: Pro Pokáče byla O2 arena příliš velkým soustem

Z hlediska návštěvnosti skončil koncert písničkáře Pokáče v O2 areně maximálním úspěchem - pár hodin před začátkem...

Přístroje zjistily výbuchy u Nord Streamu. Úmyslný čin, tvrdí Švédsko

Švédské a dánské měřicí stanice v pondělí zaznamenaly masivní podmořské výbuchy, a to v místech, kde z plynovodu Nord...

Úmrtní list Alžběty II. odhalil příčinu i čas smrti královny

Britská královna Alžběta II. zemřela na stáří. Vyplývá to z jejího úmrtního listu, který ve čtvrtek zveřejnil skotský...

Příběh Marty: Syn si přivedl domů přítelkyni, je to líná špindíra

Se synem jsme měli vždycky hezký vztah. Naším společným plánem bylo, že jednou s námi zůstane žít v našem domě v...

Slovensko vře kvůli cenám elektřiny. Největší výrobce hrozí bankrotem

Největšímu výrobci elektřiny na Slovensku, společnosti Slovenské elektrárne, se příčí dodávání elektřiny slovenským...