Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. července 2022 Den upálení mistra Jana Husa

Trochu mi ujely nervy, přiznává Janda

  13:20
Praha - V úterý odpoledne oplýval úsměvy a dobrou náladou. Večer o ni přišel. "Trochu mi ujely nervy," přiznává Jakub Janda. Od novinářů se český skokan dozvěděl šokující zprávu: Reprezentační trenér Vasja Bajc zvažoval svoji neúčast na zimních olympijských hrách v Turíně!

Sedmadvacetiletý český vítěz Turné čtyř můstků o sobě říká: V dokonalých věcech hledám to nedokonalé. Uplynulou sobotu si pochvaloval: mám vybrané lyže, otestovanou kombinézu - před odjezdem do Turína je všechno perfektní.

Ve středu se mu do slov vkrádal pesimistický tón. "Spousta věcí je nedokonalých, teď ten humbuk kolem," přiznává Jakub Janda.

Důvod je jediný: kauza "Vasja Bajc". Slovinského kouče, který zvažuje ukončení působnosti u českého národního týmu po turínských hrách, rozzlobil článek na jednom z internetových serverů.

Šéfovi úseku skoků Leoši Škodovi měl oznámit: Nelíbí se mi vztahy ve skokanském hnutí, hlavně mezi úsekem a Jandys teamem, skupinou lidí kolem lídra Světového pohára.

Leoš Škoda poskytl informaci o rozhodnutí slovinského kouče médiím. Šéf lyžařů Aleš Vaněk jeho počínání nepovažuje za správné.

"Bylo to neprofesionální a amatérské. Zahraniční konkurence si musí tleskat a říkat si, jací Češi jsou blázni a šijou do vlastního závodníka. Jakub přece na tohle doplatil nejvíc," říká prezident svazu lyžařů.

S Bajcem se mu spojit nepovedlo, slovinský trenér se v úterý zahalil do stínu mlčení. Za celý den s ním mluvil pouze Škoda. Nikdo jiný Bajcova slova nepotvrdil.

Janda také ne, všechno se dozvěděl z médií. Muže, jenž povznesl jeho kariéru do hvězdných výšin, potká až v dějišti her. Proberou detaily přípravy i program mezi jednotlivými závody."Těším se na něj. Ale nebudeme nic řešit, je před náma závod," zdůrazňuje Janda.

Do dějiště sportovního svátku odletěl s novým blonďatým čírem, jedním talismanem a notebookem, ale znechucený, rozladěný a zmatený. V jedné z vět dokonce použil spojení "pošramocená psychika".

"Nemyslel jsem z výsledků," odháněl otázky na měsíční absenci na stupních vítězů v závodech Světového poháru, kterému kraloval v úvodu sezony.

"Vím, že nastaly problémy, ale teď není správný čas to řešit. Až po olympiádě," odmítá se jakkoli vyjadřovat k celé kauze.

Skokan na lyžích Jakub Janda odjíždí na zimní olympijské hry do Turína.

  • Nejčtenější

Šermířka Jurková: Štve mě čelit na závodech kamarádce z oddílu

Volba sportu pro ni nemohla být jasnější. Šermu se totiž věnovali babička, dědeček i tatínek, a její stále vrcholově...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  • Další z rubriky

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké noviny? "Ne. Mluvím o...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím

Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské vesnici probíhá zhruba...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla

Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním návratu do Stockholmu...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila antibiotika. V domku nedaleko...

Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím. Holčička z reklamy na Kofolu se vrací

Malá holčička z vánoční „prasátkové“ reklamy na Kofolu, ve které zazněly hlášky „a bude mít ty velký zahnutý zuby...

Pavla Tomicová výrazně zhubla a s kolegy oslavila šedesátiny

Pavla Tomicová měla s Dášou Zázvůrkovou v květnu nehodu, když do kolegyniny Vespy před Národním divadlem nabouralo...

Herec a režisér Vojtěch Kotek se oženil. S partnerkou chodili více než rok

Herec Vojtěch Kotek (34) se ve čtvrtek oženil. Podle webu Expres.cz si vzal přítelkyni Radanu, se kterou chodí více než...

Móda z Varů: Luxus i lacinost. Sexy Ramba a Plodková. Třeštíková přestřelila

Na červeném koberci zazářily v den slavnostního zahájení 56. ročníku karlovarského filmového festivalu v luxusních...

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...