Doporučujeme

Trejbal měl při sjezdu do kombinace pád

• 44
Sestriere - Kombinační sjezd na olympijských hrách skončil pro českého reprezentanta Filipa Trejbala hrůzostrašně vypadajícím pádem. Juniorský mistr světa ve slalomu v závěru trati vyletěl do vzduchu a vrazil do ochranných sítí, které ho po několika kotrmelcích odhodily na záda zpět na sjezdovku. Podle šéflékaře české výpravy však vyvázl bez zranění.

Po jeho jízdě musel být závod v Sestriere na čtvrt hodiny přerušen.

Jednadvacetiletý Trejbal, který se na trať vydal jako druhý v pořadí po krajanovi Martinu Vráblíkovi, ztratil při pádu lyže i hůlky, v sítích navíc přišel i o ochrannou helmu.

Poté, co na svahu svůj pád zastavil, se sice pokoušel sám postavit, okamžitě se ale zase posadil a držel se za hlavu. Záchranáři ho museli ze svahu svézt do cílového prostoru na saních.

Trejbal byl otřesen, ale měl štěstí. Jeho pád se podle prvních informací ze Sestriere obešel bez zranění. "Je trochu potlučený, ale nic vážného to není. Jedeme do nemocnice na rentgen a další vyšetření, ale jen proto, abychom měli stoprocentní jistotu," řekl šéflékař české výpravy Jaroslav Větvička.

V pondělním tréninku sjezdu žen ošklivě spadly celkem čtyři závodnice. Kanaďanka Allison Forsythová má zraněné koleno a sezona pro ni skončila. Obhájkyně titulu Carole Montilletová z Francie a Američanka Lindsey Kildowová zatím svůj start ve
středečním sjezdu zvažují.

Český lyžař Filip Trejbal nedokončil sjezd do kombinace a olympijský závod pro něj po pádu skončil.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.