Doporučujeme

Ester Ledecká po sjezdu byla druhá a naději na medaili držela i po zdařilé...

Ester Ledecká po sjezdu byla druhá a naději na medaili držela i po zdařilé slalomové jízdě. (17. února 2022) | foto: Profimedia.cz

13. DEN ZOH: Ledecká byla v kombinaci čtvrtá, rekordní Březinová dvacátá

• 7
V programu třináctého dne zimních olympijských her v Pekingu sahala česká výprava po třetí medaili. Lyžařka Ester Ledecká ji těsně nezískala, v kombinaci obsadila i tak velmi hodnotné čtvrté místo. Krasobruslařka Eliška Březinová si stanovila osobní maximum a skončila dvacátá. Skikrosařka Nikol Kučerová vypadla v osmifinále, sdruženáři byli v týmovém závodě sedmí, rychlobruslařka Nikola Zdráhalová skončila na kilometru 27.

Olympijské hry dospěly do svého třináctého dne, což znamená, že začínají finišovat. Ve čtvrtek se v Pekingu rozdalo celkem šest sad medailí.

O jednu z nich bojovala i Ester Ledecká. Alpskou kombinaci zahájila výborným druhým místem ve sjezdu a dařilo se jí i ve slalomu, který tolik netrénuje.

13. den ZOH v Pekingu

Podrobná reportáž

Dlouho držela naději na medaili. Nakonec se před ni přeci jen tři soupeřky dostaly a Češka skončila čtvrtá se ztrátou 80 setin na bronz.

Slalom přitom odjela se zraněním. „Je v dolní části těla,“ prozradil fyzioterapeut Michal Lešák a více to nespecifikoval. (rozhovor s Lešákem)

Zlato obhájila Švýcarka Michelle Gisinová, úřadující mistryně světa Mikaela Shiffrinová znovu nedokončila. Tereza Nová byla v součtu obou kol čtrnáctá. (zpravodajství z alpské kombinace)

Skvěle si během 13. dne her v Pekingu vedla i krasobruslařka Eliška Březinová, která si volné jízdě stanovila nové osobní maximum 111,10 a obsadila dvacátou příčku. Celkové skóre 175,41 je rovněž jejím nejlepším výkonem v kariéře. Po krátkém programu byla dvanáctá.

Eliška Březinová z České republiky soutěží ve volných jízdách žen během krasobruslení na ZOH 2022 v Pekingu. (17. února 2022)

„Snažila jsem se užívat si tu jízdu od začátku do konce, i přes nějaké chybičky. Jsem moc ráda, že jsem tady mohla být,“ radovala se. (rozhovor s Březinovou)

Zlato získala Ruska Anna Ščerbakovová výkonem 255,95 bodu, vedení po krátkém programu neudržela její krajanka Kamila Valijevová. Patnáctiletá hvězda neustála tlak spojený se svým pozitivním dopingovým nálezem a po dvou pádech skončila čtvrtá. (zpravodajství z krasobruslení)

Sdruženáři byli sedmí

Čeští sdruženáři startovali v závodě týmů. V první části - skocích na velkém můstku - se jim poměrně dařilo a obsadili šesté místo.

Do běžecké části vyběhli s mankem devíti sekund na páté Francouze, ovšem spíš než před sebe se ohlíželi za sebe. Dostala se před ně totiž štafeta Američanů a Češi obsadili sedmou pozici.

Z vítězství se radovali Norové, druzí byli Němci a třetí překvapivě Japonci. (zpravodajství ze severské kombinace)

Eliška Březinová z České republiky soutěží na ZOH 2022 v Pekingu. (17. února 2022)

Skikrosařka Nikol Kučerová skončila v kvalifikaci, která určovala nasazení do vyřazovacích jízd, 23. A příliš se jí nedařilo ani v hlavní fázi závodu.

V osmifinále přitom začala nadějně, stejně jako při předchozím startu ale chybovala ve zvlněné pasáži a ve své rozjížďce obsadila nepostupové třetí místo. (zpravodajství ze skikrosu)

Nabité olympijské dopoledne z českého pohledu pokračovalo závodem rychlobruslařek na trati 1000 metrů. Příliš radosti však nepřineslo.

Nikola Zdráhalová porazila jen tři soupeřky a skončila sedmadvacátá. Po třech stříbrech se konečně zlaté medaile dočkala Japonka Miho Takagiová. (zpravodajství z rychlobruslení)

Ženský hokej byl na olympiádě poprvé v Naganu 1998 a od té doby vyhrávají pod pěti kruhy jen Kanada, nebo USA. Nebylo tedy překvapením, že ve finále v Pekingu si to o zlato rozdaly právě zámořské velmoci.

Kanaďanky se chopily vedení 3:0 a i když jejich sokyně posléze dvěma góly snížily, díky vítězství 3:2 se po osmi letech vrátily na olympijský trůn. (zpravodajství z hokeje)

Výsledky českých sportovců

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ
kombinace, ženy - sjezd: LEDECKÁ - 2. místo, NOVÁ - 23. místo
kombinace, ženy - slalom (konečné umístění): LEDECKÁ - 4. místo, NOVÁ - 14. místo

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.