Bolt vzkázal soupeřům: Jsem jasný favorit

16 2008
Byla to fascinující podívaná. Jamajský sprinter Usain Bolt zvládl čtvrtfinále olympijské stovky v parádním stylu a nechal za sebou s velkým vykřičníkem vzkaz: „Jsem jasný favorit.“

Světový rekordman vyrazil, nabral rychlost a pak se houpavě začal rozhlížet kolem. Zpomalil, jeho dlouhé nohy se přitom míhaly vzduchem v podobném tempu, jako by se šel proběhnout do parku.

Přesto vyhrál s náskokem 12 setin, v šestém nejlepším čase roku – 9,92 vteřiny. „Běžel jsem jen padesát metrů, pak jsem se podíval okolo, viděl, že mám jistotu, a ukončil to,“ řekl Bolt. „Podařený běh, ne?“

Co asi může dokázat, až poběží naplno? „Jsem připravený ukázat to nejlepší,“ odvětil 21letý Bolt. „Je to fenomenální atlet. Ale každý je k poražení,“ namítal americký sprinter Darvis Patton.

Bolt však v klidu klábosil s krajanem Asafou Powellem, jehož letos obral o světový rekord. Také Powell konec čtvrtfinále vyklusal, za 10,02. Bolt poběží dnes semifinále ve 14.05, Powell poměří ve 14.13 síly s mistrem světa Tysonem Gayem.

Ten nezávodil od americké kvalifikace, kdy si poranil kolenní šlachy, a včera měl nejvíc práce. Čtvrtfinále zakončil v čase 10,09 vteřiny. „Ale cítil jsem se uvolněný. Jen jsem chtěl projít dál,“ řekl Gay.

Všichni tři by se měli střetnout ve finále v 16.30. První boj o zlato má za sebou etiopská vytrvalkyně Tiruneš Dibabaová.

Útok na double zahájila vítězstvím na 10 000 metrů v olympijském rekordu 29:54,66. „Doufala jsem ve světový rekord, ale nevyšlo to,“ uvedla. Na poloviční trati se utká s Meseret Defarovou v pátek.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Opel Astra 1.7 CDTi...
Opel Astra 1.7 CDTi...

r.v. 2013, naj. 144 383 km, diesel
208 888 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz