Strach v korytě. Mladá Američanka po nehodě zůstala nehybně ležet

Sáňkařka Emily Sweeneyová měla v poslední jízdě těžkou kolizi a zůstala dlouho nehybně ležet v ledovém korytu. | foto: Reuters

13 2018
Byl to nejhrozivější moment úterního programu. V ledovém korytu Alpensia v sáňkářském závodě žen došlo k nebezpečné nehodě. Americká sáňkařka Emily Sweeneyová měla ve velké rychlosti těžkou kolizi a dlouho zůstala nehybně ležet v ledovém korytě. Podle prvních zpráv neutrpěla žádné vážnější zranění.

Čtyřiadvacetiletá Sweeneyová nezvládla optimálně vybrat devátou zatáčku olympijské tratě a i přes veškerou snahu eliminovat pád narazila nejdřív nohama do jedné strany dráhy a následně se hlavou praštila o druhý okraj.

Po tvrdé kolizi olympijská debutantka zůstala několik desítek vteřin nehybně ležet. Seběhla se k ní ihned lékařská pomoc. 

Sweeneyová naštěstí před srážkou dokázala rázně snížit svoji rychlost. Během hrozivé srážky navíc neztratila vědomí a a nakonec odešla po svých.

Členové americké výpravy okamžitě odvezli mladou sportovkyni do blízké nemocnice. Podle prvních zpráv závodnice neutrpěla žádné vážnější zranění. „Projde vyšetřením na otřes mozku, ale podle rentgenu neutrpěla žádnou zlomeninu,“ prozradil jeden ze členů amerického sáňkařského týmu.

Divákům na trati i u televizních obrazovek se vybavila tragická havárie gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, který téměř přesně před osmi lety ve Vancouveru kolizi nepřežil.

Sweeneyová měla mnohem víc štěstí. „Je v pořádku. Ještě pár dnů ji však budou pravidelně kontrolovat lékaři,“ uklidnili o den později zástupci svazu. 

Na několik minut přerušený závod nakonec vyhrála Němka Natalie Geisenbergerová, která obhájila zlato ze Soči. Česká sáňkařka Tereza Nosková v olympijské premiéře skončila na 27. pozici.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Během ZOH strávili čtenáři na sportovních stránkách iDNES.cz 184 let

EVA VLAJKONOŠKA. Za čínskou výpravou se vydala na stadion také česká. Potřetí v...

VIDEO V olympijské příloze vyšlo během her v Pchjongčchangu tři sta článků, ten nejúspěšnější si...

VZPOMÍNKY NA KOREU: Dva rozdílné druhy olympijského ticha

Padžu, Jižní Korea. Vyhlídka na demilitarizovanou zónu a Severní Koreu (3....

Zápisník o olympiádě v Pchjongčchangu 2018: zase se ukázalo, že hry jsou až příliš propojené s...

Sáblíková o Ledecké: Je úžasná, ta holka si to mega zaslouží

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká (vpravo) a stříbrná medailistka...

Jak ve Vancouveru před osmi lety, tak i v Soči před čtyřmi byla hlavní hvězdou vracející se...

Najdete na iDNES.cz