Už za měsíc: Praha přivítá Světové hry handicapované mládeže

Světové hry handicapované mládeže 20156 se na přelomu června a července uskuteční v Praze. | foto: IWAS 23

2 2016
Česká republika se už za měsíc stane hostitelem další významné mezinárodní akce: na přelomu června a července se v Praze uskuteční Světové hry tělesně handicapované mládeže, tzn. sportovců ve věku od 14 do 23 let. V české metropoli se představí sportovci z více jak 30 zemí světa v pěti sportovních odvětvích - atletice, plavání, tenise, stolním tenise a šermu.

Všechny disciplíny jsou pořádány dle platných paralympijských pravidel a Světové hry v Praze jsou pro zúčastněné sportovce jednou z posledních akcí, na níž můžou splnit limity pro start na paralympijských hrách v Riu de Janeiro 2016.

Světové hry handicapované mládeže 2016

Středa 29. červen: zahajovací ceremonial
Pátek 1. červenec: soutěžní den
Sobota 2. červenec: soutěžní den, závěrečný ceremoniál

“Jsem velmi rád, že se dvanáctý ročník těchto her uskuteční v České republice a právě v Praze. Jelikož je letošní rok paralympijský, rádi bychom využili těchto událostí k propagaci sportu handicapovaných jako takového a Praha je pro to ideální. Necelý měsíc před zahájením her již finalizujeme veškeré přípravy. Kromě připravenosti jednotlivých sportovišť, ubytování a zajištění mobility účastníků se nyní zaměřujeme na oslovování dobrovolníků, kterých bude potřeba více jak stovka,“ řekl Pavel Zbožínek, předseda organizačního výboru her.

Světové hry tělesně handicapované mládeže (IWAS U23 World Games) jsou každoročně organizovány pod patronací International Wheelchair & Amputee Sports Federation/IWAS.

Hlavním cílem her je nabídnout mladým handicapovaným sportovcům možnost porovnat si síly v různých paralympijských disciplínách, v případě mnohých zúčastněných se bude jednat o první kontakt se sportovci z jiných zemí a se soutěžením na mezinárodní úrovni.

Sportoviště

- Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy
- Aquacentrum Šutka
- Víceúčelové sportoviště ČVUT “Kotlářka“

Organizaci Světových her tělesně handicapované mládeže zajišťuje Nadační fond Emil, nezisková organizace pomáhající sportovat handicapovaným dětem a mladým lidem do 30 let.

Světové hry tělesně handicapované mládeže přinesou kromě sportovních výkonů také bohatý doprovodní program - zahajovací ceremoniál proběhne na Staroměstském náměstí. V jeho rámci se uskuteční koncert kapely The Tap Tap a prezentace sportovních aktivit handicapovaných (handbike trenažéry, basketball na vozíku, golf, florbal, boccia atd.), které si bude moct vyzkoušet veřejnost.

Česká reprezentace

Atletika - muži: Matěj Berdis, Michal Vimer, Martin Dvořák, Martin Adamčík, Lukáš Štěpjak, Martin Císař, ženy: Adela Sekyrová, Tereza Jakschová, Anna Muziková, Kateřina Nováková, Eliška Novotná, Anna Marcaníková, Anna Luxová, Kateřina Komárková, Rozálie Mošovská, Karolína Tichá

Plavání - muži: Martin Císař, Ivan Nestaval, Adam Simonek, ženy: Kateřina Komárková

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Boj o přežití olympiád. Jak přestát krizi při výběru hostitelů her

VYHRÁT A TEČKA. Ruský ministr sportu Vitalij Mutko sleduje lyžařské závody na...

Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru, otevře 24. června v Lausanne obálku a...

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Najdete na iDNES.cz