OBRAZEM: Sexy olympioničky pózovaly jako rockové hvězdy

26 2013
Jedna hraje tenis, druhá běhá přes překážky, třetí jezdí na snowboardu. Ale jak by to Andree Hlaváčkové, Denise Rosolové a Evě Samkové slušelo jako rockerkám? Odpověď najdete v kalendáři Ondřeje Pýchy.

"Byl to můj nápad oslovit firmu Jakub s focením kalendáře pro příští rok v rockové stylizaci s českými olympioničkami. Chtěl jsem tak propojit moje dva nejoblíbenější světy - hudbu a sport. Chtěl jsem vytvořit kalendář se známými olympioničkami, ale tak, jak je ještě nikdo nenafotil ani nestylizoval," přibližuje vznik unikátního díla známý fotograf Ondřej Pýcha.

Tenistka Andrea Hlaváčková se tak před objektiv postavila s bubenickými paličkami, atletka Denisa Rosolová vzala do ruky kytaru - a po boku komba se objevila i snowboardistka Eva Samková.

"Nejdříve jsem se toho stylu bála, protože se považuji za jemnou holku, ráda se oblékám elegantně a romanticky. Ale styling mi sedl perfektně a musím říct, že to, jak vyšly vybrané fotky, je nádhera," popsala Hlaváčková. "Všem olympioničkám rockový styl moc slušel, přestože ani jedna na žádný nástroj nehraje," doplnil Pýcha.

Firma Jakub vydává kalendáře už 15 let a využívá je jako propagační materiál pro své klienty. Ten poslední vznikal už od jara, dofoceno bylo až v říjnu.

"Sportovkyně jsme oslovili na jaře, nejnáročnější bylo najít v jejich nabitém programu celý volný den a večer na focení, protože v Česku jsou vždycky jen na pár dní," přiblížil Pýcha.

"K tomu patřila i náročná produkce. Např. na focení s Andreou jsme pronajali ikonický americký karavan. Večer se Andrea fotila v ikonickém Mustangu z roku 1964, který mají právě rockové hvězdy rády a před hotelem Four Seasons, kde se rády ubytovávají hudební hvězdy a celebrity, když přijedou do Prahy."

Rosolová zase vyrazila do zkušebny kapely Sunshine, přičemž právě jejich kytara se objevila v záběrech. Další fotografie vznikly v hudebním klubu Maxim či ve skateparku na Štvanici, kde pózovala Eva Samková. "Hledali jsme vždycky místa, která mají s hudbou spojitost," řekl Pýcha.

Výsledek jeho snažení teď můžete posoudit sami.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Nejčtenější

Jaká korupce? Šéf Japonského olympijského výboru nařčení odmítá

Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a vlivný člen...

Žádná korupce, jen běžná procedura. Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a...

Další z rubriky

Další doping vzpěračů na OH v Londýně. Pozitivní byl i zlatý Torochtij

VÍTĚZNÝ POKUS. Vzpěrač Alexej Torochtij získal na OH v Londýně zlatou medaili v

I další vlna zpětných analýz vzorků z olympijských her v Londýně v roce 2012 přinesla pozitivní...

Přerazte jí nohu tyčí! Čtvrt století od skandálu „Kráska a zvíře na ledě“

PAMÁTNÁ FOTOGRAFIE. Tonya Hardingová (vlevo) a Nancy Kerriganová a jejich...

Dle mnohých šlo o největší skandál olympijské historie. Jak se zbavit konkurentky? Objednat si na...

Ruský curler Krušelnickij dostal za doping na OH čtyřletý distanc

Alexandr Krušelnickij z ruského týmu v curlingovém zápolení smíšených dvojic

Ruský curler Alexandr Krušelnickij dostal za doping na olympijských hrách v Pchjongčchangu čtyřletý...

Najdete na iDNES.cz