Američtí basketbalisté před olympiádou pokořili Španělsko stovkou

TO JSME ZVLÁDLI. Američtí basketbalisté LeBron James (vlevo) a Deron Williams mají po výhře nad Španělskem důvod k úsměvu. Serge Ibaka (vpravo) to vidí jinak. | foto: Reuters

25 2012
Reprízu pekingského finále zvládl favorit. Američtí basketbalisté zakončili olympijskou přípravu na Londýn vítězstvím v prestižním duelu nad Španělskem. V souboji dvou nejlepších současných mužstev měl tým USA od druhé čtvrtiny navrch a domácí výběr v Barceloně porazil 100:78.

"Byl to výborný test, ale exhibice už skončily, přípravy skončily a těšíme se na skutečnou výzvu v Londýně," prohlásil LeBron James, pilíř Miami Heat a nejužitečnější hráč finále NBA. Američané v boji o olympijské zlato před čtyřmi lety v Pekingu porazili Španělsko po tuhém boji 118:107, tentokrát byl průběh od druhé čtvrtiny jednoznačný.

Domácí sice začali v Barceloně zostra a v první čtvrtině vedli až o devět bodů, jenže tempo neudrželi. Američané odskočili a jasně mířili za pátou výhrou v pátém předolympijském testu.

"Věděli jsme, že to bude velký zápas. Trenér nám říkal, že největší tady v Barceloně od památného roku 1992, a tak jsme k tomu přistoupili. Proto je to pro nás cenné vítězství," uvedl rozehrávač Chris Paul. Z jeho spoluhráčů byl nejlepším střelcem Carmelo Anthony s 27 body.

Italský kouč španělských basketbalistů a dvojnásobných mistrů Evropy Sergio Scariolo považoval navzdory porážce zápas za nesmírně poučný. "Zpočátku jsme dokázali hrát vyrovnaně, ale pak jsme ztratili příliš mnoho míčů. Nicméně posbírali jsme hodně užitečných informací, které se nám mohou hodit, pokud na ně na olympiádě znovu narazíme," dodal.

Američané a Španělé jsou nalosováni do různých skupin, narazit tak na sebe mohou až v play-off - pravděpodobně opět v zápase o zlato, který se bude hrát v poslední den her 12. srpna.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

Najdete na iDNES.cz