Má astma, doplavala na olympiádu. A táta Baumrt musí dělat kliky

Simona Baumrtová | foto: Karel PešekMF DNES

25 2012
Bude-li plavkyně Simona Baumrtová dál tak úspěšná, z jejího otce a trenéra v jedné osobě se stane kulturista. Letos mu totiž pořádně naložila. Kdysi se vsadili, že za účast na velkých akcích bude dělat kliky.

"Za olympiádu jich má sto tisíc. Přepočítává si to ale i na sedy lehy, na běh, na kilometry na kole," culí se znakařka z Chomutova.

Právě včera odletěla dvacetiletá vysokoškolačka s nejpočetnější českou výpravou do Londýna, v neděli poprvé závodí. Na hrách ji čekají 100 a 200 metrů znak. Z mistrovství Evropy už má dva bronzy, ale před olympijskými hrami si uvědomuje: "Sejde se tam úplně jiná konkurence."

Radek Šilhan, předseda plaveckého klubu TJ Slávie Chomutov, tvrdí: "Úspěchem bude postup do semifinále, ale Simča i my všichni tajně sníme, že by mohlo vyjít i finále."

Česká rekordmanka Baumrtová se na velkých závodech dokáže vybičovat. "A nejvíc, když má vedle sebe tátu. Loni na mistrovství světa v Šanghaji nebyl a nevyšlo jí to. Do Londýna sice Tomáš Baumrt jako oficiální člen olympijské výpravy neletí, ale posíláme ho tam s ní, aby jí byl na blízku," řekl Šilhan. "Simona je sice velká holka, ale k pohodě tátu potřebuje."

Paradoxem je i fakt, že Baumrtová má astma. Přesto je ve vodě dračice. "Zdravotní problémy ji v přípravě nezasáhly," ulevilo se Šilhanovi. "Pro astmatiky je hloupý měsíc červen, i proto tehdy trénovala 10 dní ve Španělsku u moře."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz