Vzpěrač Vacura bojuje o olympiádu potřetí

16 2004
Sokolov - Vzpěrač sokolovského Baníku Zbyněk Vacura bude o účast na olympiádě bojovat už potřetí. Vítězství v redukovaném pořadí na evropském šampionátu v Sofii vyneslo dvě nominace do Sydney. Tam však dojel jen Petr Sobotka, Vacura byl při mezipřistání v Kuala Lumpuru odvolán kvůli spornému dopingovému nálezu.

Loňský úspěch české výpravy na mistrovství světa ve Vancouveru zase zmařily odhalené případy dopingu u jiných týmů. „Zkusíme to vybojovat znovu. Formu mám lepší než před Vancouverem, snad se ji povede zúročit i v Kyjevě,“ nevzdává se Vacura.

Včera si ze soustředění v Nymburku přijel domů jen sbalit věci. Na pódium v Kyjevě nastoupí stejně jako jeho oddílový kolega Petr Hrubý až příští sobotu, ale vedení reprezentace se rozhodlo rozbít v Kyjevě další tréninkový kemp. „Aklimatizace není v tomto případě asi nutná, ale bude to zajímavá změna,“ poznamenal Vacura.

Jen co si vybojoval zpět místo v české reprezentaci, začaly ho trápit bolesti zad. V podstatě celou minulou sezonu vynechal, až v jejím závěru se objevil na mistrovství republiky a hladce obhájil mistrovský titul.

Ale to už nastoupil ve vyšší váze. „Trochu si teď v pětaosmdesátce konkurujeme s Petrem Hrubým, ale mně to hodně prospělo.
Dřív jsem musel pořád shazovat, teď jsem v pohodě,“ pochvaluje si sokolovský borec.

Šanci na úspěch české výpravy vidí střízlivě. „Můj dnešní tréninkový výkon by ve Vancouveru stačil na jedenácté nebo dvanácté místo, ale těžko říci, jestli to bude na nominaci stačit. Někdy je na medaili z Evropy i třicet kilogramů pod světovým rekordem, někdy ani ten nestačí. Záleží na tom, kdo ze světové špičky přijede,“ uvažoval Zbyněk Vacura.

Autoři:

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Najdete na iDNES.cz