Sblížení tabletů a telefonů: první pohled na nový Google Android

aktualizováno 
Na světlo světa postupně začínají pronikat první informace a obrázky z připravované nové verze operačního systému Android. V minulosti došlo k rozdělení na dvě samostatné verze pro tablety i telefony a nové informace naznačují, že se jejich cesty sblíží. V jaké to bude formě, je prozatím otázkou.

Android se nejspíše už na podzim dočká nové verze. | foto: bgr.com, Michal Havryluk,  Mobil.iDNES.cz

Google prozatím nevypustil žádné oficiální informace, které by blíže přibližovaly novou verzi jeho operačního systému Android s kódovým označením Ice Cream Sandwich. Musíme tak dát za vděk několika obrázkům a informacím, které unikly od důvěryhodného zdroje během testování zkušební verze na telefonu Nexus S.

Z obrázku je patrné, že mnoho prvků uživatelského rozhraní z tabletové verze proniklo i do nové verze. Je prozatím otázkou, jestli nová verze bude fungovat jak na tabletech, tak i telefonech. Z jednoho z obrázků je jasně zřetelné, že ani Google prozatím nemá jasno, jakou bude mít Ice Cream Sandwich verzi, podle níž by se dalo leccos odvodit. Obrázky pochází z velmi rané verze a je jasné, že v nejbližší době se vydání nedočkáme.

Vše do modra

Jak můžete vidět z okolních obrázků, celý vzhled bude tentokráte laděn do modré barvy. Na horním řádku pohotovostní obrazovky přibude vyhledávací lišta jako tomu je u Honeycomb na tabletech. Z větších zařízení se do nové verze přenese s určitými změnami launcher pro aplikace a widgety. Velmi zajímavá je rovněž ikona v pravém dolním rohu s několika ikonami aplikací. Může jít například o rychlý přístup ke spuštěným programům nebo o úplně jinou funkci.

Ice Cream Sandwich

Kompletním faceliftem by měl projít e-mailový klient Gmail a v základní verzi bude obsažen Google Shopper, kterého využijete nejvíce se zařízeními s integrovaným NFC. Aplikace fotoaparátu dostane nyní navíc režim pro focení panoramat. Všechny další změny se týkají především vzhledu a je dost pravděpodobné, že by nová verze systému mohla běžet klidně i na rok starých zařízeních. Prozatím je jisté, že by se měli dočkat minimálně uživatelé telefonu Nexus S.

Ice Cream Sandwich

Google další informace střeží velmi pečlivě. Především pak tají tu nejdůležitější, kterou je datum vydání. Je však dost pravděpodobné, že načasování bude velmi podobné s uvedením iPhone 5, které se očekává někdy během září nebo října, aby uživatelé Androidu měli co nejméně důvodů ke změně.

 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Další z rubriky

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Pozor, na dovolené by vás mobil za volantem mohl stát jmění

Ilustrační snímek

Italští ministři a poslanci dostali k posouzení přepracovaný zákon o silničním provozu, který by měl mimo jiné výrazně...

Ruská luxusní značka ukazuje Applu, jak má vypadat skládací iPhone

Designový koncept skládacího iPhonu od ruské společnosti Caviar

Aby udržel krok s konkurencí, bude muset i Apple dříve či později představit skládací iPhone. Podle ruské lifestylové...

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz