Po explozi iPhonu má zničené auto. Prý kvůli vadné baterii z Amazonu

  11:34aktualizováno  11:34
Zapomenout v autě jakoukoli techniku se nevyplácí. A to nejen kvůli případným nenechavcům, v horkých letních dnech je totiž teplota uvnitř vozu extrémní. Své o tom ví i Jabricia Prattová z Oklahomy, v jejímž novém voze explodovala baterie iPhonu. Tu zakoupila na Amazonu.

V Oklahomě ve voze explodoval iPhone s neoriginální baterií pořízenou na Amazonu. | foto: KFOR-TV

Jednoho červnového dne po příjezdu do zaměstnání Prattová iPhone zapomněla ve svém novém jeepu na sedadle spolujezdce. Nic nečekaného, stačí chvilková roztržitost. Po pracovní době by tedy telefon pravděpodobně našla na stejném místě. Jenže po návratu k vozu se nestačila divit.

Ke své smůle jej totiž v horkém letním dni nechala zaparkovaný na přímém slunci, teplota uvnitř vozu tedy rychle stoupala. Pravděpodobně právě vlivem extrémní teploty se baterie iPhonu přehřála a explodovala. Následný požár i přes rychlý zásah hasičů značně poničil celý interiér vozu.

Podle vyšetřovatelů měla Prattová velké štěstí. A to díky tomu, že v horkém dni nenechala pootevřená okénka, v opačném případě by totiž následky exploze byly kvůli přísunu kyslíku mnohem větší. Zasahující hasiči navíc podle britského portálu DailyMail věří, že kožené čalounění se roztavilo ještě před explozí vlivem přehřívajícího se telefonu.

„Mohla jsem být v autě. Moje děti mohly být v autě,“ nechala se Prattová slyšet pro oklahomskou stanici KFOR-TV. Dodala přitom, že baterie, která v telefonu explodovala, nebyla původní. Novou baterii pořídila na Amazonu.

Největší americký online obchod ovšem jakoukoli odpovědnost odmítá. Přiznává, že baterie byla skutečně pořízena prostřednictvím jeho internetového obchodu, avšak od třetí strany. Což potvrdila i Prattová. Amazon tedy v tomto případě vystupuje pouze jako prostředník, prodejcem baterie byla společnost LeeVee. Prattová tak může jen doufat, že se prodejce bude touto záležitostí zabývat.

Mnozí výrobci varují před nákupem a používáním neoriginálních baterií a nabíječek pro mobilní telefony. Od takového kroku odrazuje i Apple, který po řadě i smrtelných incidentů od roku 2013 vyzývá k používání výhradně originálních nabíječek (více viz Apple stíhá smrt a kóma. Používejte originální nabíječky, varuje).

Ani četná upozornění výrobců nejsou ovšem zcela dostačující. Prattová si nicméně podobný nákup neoriginálního produktu jistě rozmyslí, nepříjemná zkušenost z června jí byla velkým ponaučením.

Autor:

Nejčtenější

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Ten nepřehlédnete. Vystouplý fotoaparát nových iPhonů bude obrovský

iPhone 11

Podoba nových iPhonů chystaných na září už je víceméně známá. Ještě více o tom, jak budou novinky vypadat, prozrazují...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

Toto je budoucnost mobilů. Velký displej skrytý v malé tyčince

Designový koncept Samsung Galaxy Stick

Flexibilní displeje skýtají řadu možností, jak uživateli při zachování kompaktních rozměrů zařízení poskytnout zážitek...

Další z rubriky

Po explozi iPhonu má zničené auto. Prý kvůli vadné baterii z Amazonu

V Oklahomě ve voze explodoval iPhone s neoriginální baterií pořízenou na...

Zapomenout v autě jakoukoli techniku se nevyplácí. A to nejen kvůli případným nenechavcům, v horkých letních dnech je...

Podvodníci chtěli peníze za bezplatné aktualizace. Napálených jsou miliony

Podivnou aplikaci Updates for Samsung už v nabídce Google Play nenajdete

Zavléci si do telefonu aplikaci „vybavenou“ škodlivým kódem není nijak složité. Bývají totiž často k dostání i na...

Huawei má superčip pro střední třídu. Učenlivější, než špička od Qualcommu

Kirin 810 je nejvýkonnější čipovou sadou střední třídy

Huawei má novou čipovou sadu pro smartphony střední třídy. Kirin 810 dostal do vínku osmijádrový procesor, novou...

Najdete na iDNES.cz