Po explozi iPhonu má zničené auto. Prý kvůli vadné baterii z Amazonu

  11:34aktualizováno  11:34
Zapomenout v autě jakoukoli techniku se nevyplácí. A to nejen kvůli případným nenechavcům, v horkých letních dnech je totiž teplota uvnitř vozu extrémní. Své o tom ví i Jabricia Prattová z Oklahomy, v jejímž novém voze explodovala baterie iPhonu. Tu zakoupila na Amazonu.

V Oklahomě ve voze explodoval iPhone s neoriginální baterií pořízenou na Amazonu. | foto: KFOR-TV

Jednoho červnového dne po příjezdu do zaměstnání Prattová iPhone zapomněla ve svém novém jeepu na sedadle spolujezdce. Nic nečekaného, stačí chvilková roztržitost. Po pracovní době by tedy telefon pravděpodobně našla na stejném místě. Jenže po návratu k vozu se nestačila divit.

Ke své smůle jej totiž v horkém letním dni nechala zaparkovaný na přímém slunci, teplota uvnitř vozu tedy rychle stoupala. Pravděpodobně právě vlivem extrémní teploty se baterie iPhonu přehřála a explodovala. Následný požár i přes rychlý zásah hasičů značně poničil celý interiér vozu.

Podle vyšetřovatelů měla Prattová velké štěstí. A to díky tomu, že v horkém dni nenechala pootevřená okénka, v opačném případě by totiž následky exploze byly kvůli přísunu kyslíku mnohem větší. Zasahující hasiči navíc podle britského portálu DailyMail věří, že kožené čalounění se roztavilo ještě před explozí vlivem přehřívajícího se telefonu.

„Mohla jsem být v autě. Moje děti mohly být v autě,“ nechala se Prattová slyšet pro oklahomskou stanici KFOR-TV. Dodala přitom, že baterie, která v telefonu explodovala, nebyla původní. Novou baterii pořídila na Amazonu.

Největší americký online obchod ovšem jakoukoli odpovědnost odmítá. Přiznává, že baterie byla skutečně pořízena prostřednictvím jeho internetového obchodu, avšak od třetí strany. Což potvrdila i Prattová. Amazon tedy v tomto případě vystupuje pouze jako prostředník, prodejcem baterie byla společnost LeeVee. Prattová tak může jen doufat, že se prodejce bude touto záležitostí zabývat.

Mnozí výrobci varují před nákupem a používáním neoriginálních baterií a nabíječek pro mobilní telefony. Od takového kroku odrazuje i Apple, který po řadě i smrtelných incidentů od roku 2013 vyzývá k používání výhradně originálních nabíječek (více viz Apple stíhá smrt a kóma. Používejte originální nabíječky, varuje).

Ani četná upozornění výrobců nejsou ovšem zcela dostačující. Prattová si nicméně podobný nákup neoriginálního produktu jistě rozmyslí, nepříjemná zkušenost z června jí byla velkým ponaučením.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

IBM vymyslelo naprostou zbytečnost. Hodinky s tabletem

Koncept chytrých hodinek od IBM

Pokrok sice nezastavíme, ne vždy se ovšem vydá zrovna pochopitelným směrem. Důkazem je třeba patent chytrých hodinek od...

Milion lidí má v mobilu aplikaci Záchranka. Umí přivolat pomoc

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

Milion uživatelů už používá mobilní aplikaci Záchranka, díky níž lze stisknutím tlačítka přivolat pomoc. Denně přes...

Takto by vypadal iPhone, kdyby jej vymysleli už v osmdesátých letech

Takto by vypadal podle designéra FuturePunk iPhone v osmdesátých letech.

Designér pod pseudonymem FuturePunk navrhl dva modely iPhonů, které kopírují vzhled ikonických počítačů od Applu. Jeden...

Najdete na iDNES.cz