Vodafone měl výpadek, s VoLTE se zákazníci stále nedovolají

  15:25aktualizováno  17:34
Od úterní třinácté hodiny se operátor Vodafone potýkal s výpadkem ve své síti. Problémy při volání hlásili uživatelé z Prahy či Třebíčska. Hlasové služby jsou už funkční, nicméně výpadek služby VoLTE trvá. Operátor doporučuje její vypnutí.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Vodafone

Na výpadky v síti Vodafonu upozornili redakci Mobil.iDNES.cz čtenáři. Výpadkem postižení zákazníci pak operátora upozornili i prostřednictvím facebookového profilu.

„Výpadek hlasových služeb mohl postihnout zákazníky s aktivovanou službou VoLTE. Naši technici analyzují příčinu problémů, za které se velice omlouváme,“ uvedl pro redakci Mobil.iDNES.cz mluvčí Vodafonu Marek Steiger. Následně upřesnil, že výpadek služby VoLTE stále trvá.

Aktuálně je podle Steigerova vyjádření hlasová služba dostupná všem zákazníkům a hovory jsou odbavovány přes další části rádiové sítě. „Z tohoto důvodu nemusí být některým zákazníkům dostupné doplňkové hlasové služby, např. přesměrování nebo přidržení hovoru, informace o volání do jiné sítě,“ upřesnil mluvčí s tím, že se to týká zhruba sedmi tisíc zákazníků a technici na odstranění závady usilovně pracují.

Na sociální síti pak operátor v reakcích na upozornění zákazníků v souvislosti s výpadkem služeb doporučil vypnutí služby VoLTE.

„Pokud potřebujete nutně volat, vypněte si prosím v telefonu v sekci Nastavení telefonu podporu VoLTE pro hovory. Pracujeme na opravě, jakmile budou technici hotovi, bude volání opět fungovat i přes VoLTE,“ reagoval zástupce Vodafonu na Facebooku.

Podle dřívějšího Steigerova vyjádření pro redakci Mobil.iDNES.cz šlo údajně o krátkodobý a lokální výpadek. „Jednalo se o lokální výpadek trvající v řádech minut. Vše je již funkční. Aktuálně s dodavatelem zjišťujeme příčinu,“ uvedl.

Zákazníci nicméně i poté poukazovali, že výpadek i nadále přetrvával a týkal se celé republiky. První problémy s voláním hlásili zákazníci po úterní třinácté hodině.


Aktualizace 17:34: upřesnění ohledně přetrvávajícího výpadku služby VoLTE

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Neuvěřitelné, Xiaomi levný super mobil Mi 9 ještě vylepší a zlevní

Prototyp chystaného top modelu Xiaomi Redmi

Xiaomi vyčlenilo modely Redmi do samostatné značky. Některé se už prodávají i v Česku. Nové značce však zatím chybí...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Nakrmte si mobil. Našli jsme nejvýhodnější datový balíček u předplacenky

Ilustrační snímek

Předplacená karta je ideálním řešením zejména pro děti či seniory. Ovšem i v době, kdy jsou mobilní tarify finančně...

Ztráta, propad ceny akcií. Vodafone škrtá a prodává, aby měl na 5G

Vodafone

Britská skupina Vodafone oznámila snížení plánovaných dividend pro akcionáře. Firma tím chce získat manévrovací prostor...

Vodafone měl výpadek, s VoLTE se zákazníci stále nedovolají

Vodafone (ilustrační fotografie)

Od úterní třinácté hodiny se operátor Vodafone potýkal s výpadkem ve své síti. Problémy při volání hlásili uživatelé z...

Najdete na iDNES.cz