Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

  15:00aktualizováno  16:31
T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti dosavadnímu tarifu větší porci mobilních dat, zároveň ovšem i mírně podraží. Operátor tak konkurenční studentskou nabídku nedotáhne jen datovou porcí, ale i cenou.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Za nový tarif Student Data si T-Mobile naúčtuje měsíčně 499 korun, tedy o 50 korun více oproti stávajícímu tarifu, který i nadále zůstává v nabídce. Jde vlastně o standardní příplatek, který si v případě současné podoby studentského tarifu (Student se 6 GB dat) účtuje za 4GB datový balíček. Tarif Student, který operátor představil loni v květnu (více viz T-Mobile má nový studentský tarif. Konkurence ovšem nabízí více), totiž v základu obsahuje jen 2 GB dat.

Nové řešení rozšiřující nabídku studentských tarifů tak k této základní datové porci přidává vlastně dva 4GB datové balíčky (2x 50 Kč). Tarif Student Data tak nabídne celkem 10 GB. Od standardního studentského tarifu se nicméně neliší jen datovým objemem, obsahuje totiž jen 100 volných SMS (do všech sítí) namísto zcela neomezených textovek. Co se hlasových jednotek týče, tak ty zůstávají již beze změny, k dispozici je tedy 100 volných minut do všech sítí.

Mladí zákazníci, tedy uživatelé studentských tarifů podle statistik operátora totiž měsíčně v průměru provolají přibližně jen hodinu a půl čistého času a odešlou pět až šest textovek denně. Patří nicméně k nejaktivnějším uživatelům, co se týče měsíční spotřeby dat. Průměrně spotřebují 2 GB.

Tarif Student Data si mohou od 1. září pořídit jak noví, tak stávající zákazníci T-Mobilu, a to včetně těch, kteří již využívají některý z předchozích studentských tarifů. Všichni zájemci musí nicméně splnit hlavní podmínku: nesmí být starší než 26 let (nutné doložit dokladem při zřizování tarifu).

10 GB dají všichni operátoři. I přes stejnou cenu se tarify liší

T-Mobile novým tarifem dotahuje datovou ztrátu, kterou měl oproti konkurenci. Jak O2, tak Vodafone již totiž studentský tarif s 10 GB dat v nabídce mají. Vodafone již od října 2016, O2 pak od letošního května. Oba přitom vyjdou shodně na 499 korun měsíčně.

Dodejme, že O2 po boku datově lákavého tarifu nabízí i o stokorunu levnější alternativu s 5 GB dat. A od září bude možné vybírat i u T-Mobilu.

Studentské tarify od 1. září 2018
TarifHovorySMSDataPaušál
[:kůl:] 5 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí5 GB399 Kč
[:kůl:] 10 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí10 GB499 Kč
Student (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené6 GB449 Kč
Student Data (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/min100 SMS, poté 1,50 Kč/SMS10 GB499 Kč
#jetovtobě (Vodafone)
neomezenéneomezené10 GB499 Kč

Tarif [:kůl:] 10 GB kromě 10GB datové porce nabídne 120 minut do všech sítí a neomezené SMS do sítě. Textovka do jiné sítě vyjde na 1,50 Kč. V případě O2 má tedy student oproti novému tarifu T-Mobilu k dispozici o 20 volných minut více a částečně neomezené SMS (v síti). Musí nicméně počítat se zpoplatněním každé SMS mířící mimo síť O2. V případě T-Mobilu čeká zákazníka totéž po vyčerpání omezeného počtu volných jednotek. V obou případech pak platí, že po provolání volných minut stojí každá další 3,50 Kč.

Stále nejvýhodnějším řešením tak vzhledem ke zcela shodné ceně studentských tarifů napříč operátorskými nabídkami zůstává tarif #jetovtobě od Vodafonu. Ten totiž kromě shodné datové porce obsahuje neomezené hovory i neomezené SMS. A to v obou případech do všech sítí. Vodafone nicméně jako jediný operátor při zřizování studentského tarifu požaduje předložení platné ISIC karty.

Aktualizace: upřesnění volných SMS u tarifu Student Data

Autor:
  • Nejčtenější

Nechtějí vypadat chudě, tak si lepí na starší iPhony třetí foťák

Nové iPhony 11 Pro se ještě ani nestačily ohřát na trhu a už se někteří vlastníci starších modelů stydí za to, že si...

Apple trefil jackpot. Levnější iPhone 11 je prodejní trhák

Nová generace iPhonů nejen mezigeneračně nezdražila, nástupce základního modelu dokonce zlevnil. A je to trefa do...

Velká změna k lepšímu. Google nedovolí nové mobily se starým Androidem

Google vytáhl silnou kartu v rámci boje s roztříštěností ekosystému jeho operačního systému Android. Pomalé aktualizace...

Patří mezi nejlepší mobily na světě. Mají radar a vyfotí i noční oblohu

Podle očekávání představil Google své nové mobilní telefony Pixel 4. Přístroje, o kterých už úniky informací prozradily...

Huawei možná uzme vrcholnému samsungu jeho výsadu

Skládací Huawei Mate X zamíří na trh sice až v říjnu, a to nejdříve na domácí čínský, ale společnost již kuje plány na...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Češi neomezené tarify chtějí, hlásí operátoři

Tuzemští operátoři spustili neomezené datové tarify letos v létě. A hlásí, že je o ně zájem. Z nových zákazníků si je...

Vodafone zavře v Evropě více než tisíc obchodů

Šéf britského Vodafonu Nick Read na brífinku v Düsseldorfu informoval, že společnost uzavře asi patnáct procent...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz