Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

  15:00aktualizováno  16:31
T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti dosavadnímu tarifu větší porci mobilních dat, zároveň ovšem i mírně podraží. Operátor tak konkurenční studentskou nabídku nedotáhne jen datovou porcí, ale i cenou.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Za nový tarif Student Data si T-Mobile naúčtuje měsíčně 499 korun, tedy o 50 korun více oproti stávajícímu tarifu, který i nadále zůstává v nabídce. Jde vlastně o standardní příplatek, který si v případě současné podoby studentského tarifu (Student se 6 GB dat) účtuje za 4GB datový balíček. Tarif Student, který operátor představil loni v květnu (více viz T-Mobile má nový studentský tarif. Konkurence ovšem nabízí více), totiž v základu obsahuje jen 2 GB dat.

Nové řešení rozšiřující nabídku studentských tarifů tak k této základní datové porci přidává vlastně dva 4GB datové balíčky (2x 50 Kč). Tarif Student Data tak nabídne celkem 10 GB. Od standardního studentského tarifu se nicméně neliší jen datovým objemem, obsahuje totiž jen 100 volných SMS (do všech sítí) namísto zcela neomezených textovek. Co se hlasových jednotek týče, tak ty zůstávají již beze změny, k dispozici je tedy 100 volných minut do všech sítí.

Mladí zákazníci, tedy uživatelé studentských tarifů podle statistik operátora totiž měsíčně v průměru provolají přibližně jen hodinu a půl čistého času a odešlou pět až šest textovek denně. Patří nicméně k nejaktivnějším uživatelům, co se týče měsíční spotřeby dat. Průměrně spotřebují 2 GB.

Tarif Student Data si mohou od 1. září pořídit jak noví, tak stávající zákazníci T-Mobilu, a to včetně těch, kteří již využívají některý z předchozích studentských tarifů. Všichni zájemci musí nicméně splnit hlavní podmínku: nesmí být starší než 26 let (nutné doložit dokladem při zřizování tarifu).

10 GB dají všichni operátoři. I přes stejnou cenu se tarify liší

T-Mobile novým tarifem dotahuje datovou ztrátu, kterou měl oproti konkurenci. Jak O2, tak Vodafone již totiž studentský tarif s 10 GB dat v nabídce mají. Vodafone již od října 2016, O2 pak od letošního května. Oba přitom vyjdou shodně na 499 korun měsíčně.

Dodejme, že O2 po boku datově lákavého tarifu nabízí i o stokorunu levnější alternativu s 5 GB dat. A od září bude možné vybírat i u T-Mobilu.

Studentské tarify od 1. září 2018
TarifHovorySMSDataPaušál
[:kůl:] 5 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí5 GB399 Kč
[:kůl:] 10 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí10 GB499 Kč
Student (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené6 GB449 Kč
Student Data (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/min100 SMS, poté 1,50 Kč/SMS10 GB499 Kč
#jetovtobě (Vodafone)
neomezenéneomezené10 GB499 Kč

Tarif [:kůl:] 10 GB kromě 10GB datové porce nabídne 120 minut do všech sítí a neomezené SMS do sítě. Textovka do jiné sítě vyjde na 1,50 Kč. V případě O2 má tedy student oproti novému tarifu T-Mobilu k dispozici o 20 volných minut více a částečně neomezené SMS (v síti). Musí nicméně počítat se zpoplatněním každé SMS mířící mimo síť O2. V případě T-Mobilu čeká zákazníka totéž po vyčerpání omezeného počtu volných jednotek. V obou případech pak platí, že po provolání volných minut stojí každá další 3,50 Kč.

Stále nejvýhodnějším řešením tak vzhledem ke zcela shodné ceně studentských tarifů napříč operátorskými nabídkami zůstává tarif #jetovtobě od Vodafonu. Ten totiž kromě shodné datové porce obsahuje neomezené hovory i neomezené SMS. A to v obou případech do všech sítí. Vodafone nicméně jako jediný operátor při zřizování studentského tarifu požaduje předložení platné ISIC karty.

Aktualizace: upřesnění volných SMS u tarifu Student Data

Autor:
 

Nejčtenější

Neuvěřitelné. Xiaomi má fotomobil se 48 megapixely pod tři a půl tisíce

Xiaomi Redmi Note 7

Nejnovější přírůstek do rodiny zařízení Xiaomi se pokusí utéct konkurenci. Má totiž fotoaparát s nejvyšším rozlišením...

Z auta už nebudeme koukat. Místo oken budou displeje

CES 2019 výstaviště 4

Lasvegaský veletrh CES patří bezesporu mezi nejočekávanější akce roku. Nejen mobilní výrobci totiž v městě hříchu...

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Honor s průstřelem displeje má zázračný 3D foťák a nebude drahý

Honor View 20

Značka Honor postupně představuje svůj nový špičkový smartphone View 20. V Číně ho nejprve ukázala coby model V20, teď...

LG předvedlo krásné chytré hodinky, mají skutečné ručičky

Chytré hodinky LG Watch W7

Už v závěru loňského roku představilo LG nové chytré hodinky s operačním systémem Wear OS od Googlu. Novinek na tomto...

Další z rubriky

Dočká se Česko dalšího operátora? Dozví se to až začátkem roku 2020

Český telekomunikační úřad

Český telekomunikační úřad na letošní rok plánuje aukci kmitočtů pro 5G sítě v pásmu 700 MHz uvolněném přechodem na...

Kvůli špatnému počasí se na horách místy nedovoláte, hlásí operátoři

Ilustrační fotografie

Kvůli sněžení, námraze a silnému větru zaznamenávají čeští mobilní operátoři výpadky signálu. Problémy se týkají hlavně...

Vánoční SMS skomírají. Češi si stále častěji přejí přes internet

Ilustrační snímek

Tuzemští mobilní operátoři zveřejnili statistiky ze Štědrého dne a hlásí rekordní datový provoz. Počty odeslaných SMS a...

Najdete na iDNES.cz