Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

  15:00aktualizováno  16:31
T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti dosavadnímu tarifu větší porci mobilních dat, zároveň ovšem i mírně podraží. Operátor tak konkurenční studentskou nabídku nedotáhne jen datovou porcí, ale i cenou.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Za nový tarif Student Data si T-Mobile naúčtuje měsíčně 499 korun, tedy o 50 korun více oproti stávajícímu tarifu, který i nadále zůstává v nabídce. Jde vlastně o standardní příplatek, který si v případě současné podoby studentského tarifu (Student se 6 GB dat) účtuje za 4GB datový balíček. Tarif Student, který operátor představil loni v květnu (více viz T-Mobile má nový studentský tarif. Konkurence ovšem nabízí více), totiž v základu obsahuje jen 2 GB dat.

Nové řešení rozšiřující nabídku studentských tarifů tak k této základní datové porci přidává vlastně dva 4GB datové balíčky (2x 50 Kč). Tarif Student Data tak nabídne celkem 10 GB. Od standardního studentského tarifu se nicméně neliší jen datovým objemem, obsahuje totiž jen 100 volných SMS (do všech sítí) namísto zcela neomezených textovek. Co se hlasových jednotek týče, tak ty zůstávají již beze změny, k dispozici je tedy 100 volných minut do všech sítí.

Mladí zákazníci, tedy uživatelé studentských tarifů podle statistik operátora totiž měsíčně v průměru provolají přibližně jen hodinu a půl čistého času a odešlou pět až šest textovek denně. Patří nicméně k nejaktivnějším uživatelům, co se týče měsíční spotřeby dat. Průměrně spotřebují 2 GB.

Tarif Student Data si mohou od 1. září pořídit jak noví, tak stávající zákazníci T-Mobilu, a to včetně těch, kteří již využívají některý z předchozích studentských tarifů. Všichni zájemci musí nicméně splnit hlavní podmínku: nesmí být starší než 26 let (nutné doložit dokladem při zřizování tarifu).

10 GB dají všichni operátoři. I přes stejnou cenu se tarify liší

T-Mobile novým tarifem dotahuje datovou ztrátu, kterou měl oproti konkurenci. Jak O2, tak Vodafone již totiž studentský tarif s 10 GB dat v nabídce mají. Vodafone již od října 2016, O2 pak od letošního května. Oba přitom vyjdou shodně na 499 korun měsíčně.

Dodejme, že O2 po boku datově lákavého tarifu nabízí i o stokorunu levnější alternativu s 5 GB dat. A od září bude možné vybírat i u T-Mobilu.

Studentské tarify od 1. září 2018
TarifHovorySMSDataPaušál
[:kůl:] 5 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí5 GB399 Kč
[:kůl:] 10 GB (O2)120 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené v síti/1,50 Kč do ostatních sítí10 GB499 Kč
Student (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/minneomezené6 GB449 Kč
Student Data (T-Mobile)100 minut do všech sítí, poté 3,50 Kč/min100 SMS, poté 1,50 Kč/SMS10 GB499 Kč
#jetovtobě (Vodafone)
neomezenéneomezené10 GB499 Kč

Tarif [:kůl:] 10 GB kromě 10GB datové porce nabídne 120 minut do všech sítí a neomezené SMS do sítě. Textovka do jiné sítě vyjde na 1,50 Kč. V případě O2 má tedy student oproti novému tarifu T-Mobilu k dispozici o 20 volných minut více a částečně neomezené SMS (v síti). Musí nicméně počítat se zpoplatněním každé SMS mířící mimo síť O2. V případě T-Mobilu čeká zákazníka totéž po vyčerpání omezeného počtu volných jednotek. V obou případech pak platí, že po provolání volných minut stojí každá další 3,50 Kč.

Stále nejvýhodnějším řešením tak vzhledem ke zcela shodné ceně studentských tarifů napříč operátorskými nabídkami zůstává tarif #jetovtobě od Vodafonu. Ten totiž kromě shodné datové porce obsahuje neomezené hovory i neomezené SMS. A to v obou případech do všech sítí. Vodafone nicméně jako jediný operátor při zřizování studentského tarifu požaduje předložení platné ISIC karty.

Aktualizace: upřesnění volných SMS u tarifu Student Data

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

Vodafone naštval zákazníky. Kvůli změně účtování hovorů zaplatí více

Ilustrační snímek

Vodafone od července razantně mění způsob účtování hovorů u předplacených karet. Namísto současné tarifikace 60+1, kdy...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Ceny tarifů by mohly klesnout na polovinu, míní poslanec Nacher

Patrik Nacher, poslanec Poslanecké sněmovny PČR (26. února 2019)

Pokles cen mobilních služeb, to by mohl být důsledek vládního návrhu změny zákona o elektronických komunikacích, který...

Poslanci mají velké oči. Ne všechny operátorské změny musí projít

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák v diskusním pořadu...

Při přenesení čísla by nemělo docházet k pochybnostem o identitě zákazníka. I na to myslí jeden z pozměňovacích návrhů...

Cena dat Čechy neodradila, loni jich spotřebovali dvojnásobek

Ilustrační snímek

Spotřeba dat v mobilních sítích loni v Česku vzrostla na dvojnásobek. Uživatelé přenesli v mobilních sítích 368...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz