T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

  0:18aktualizováno  0:18
Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční nabídka T-Mobilu. K základním datům neomezených tarifů totiž operátor přidává 2 GB dat. Ovšem pozor: na značkové prodejně dodatečná data nezískáte.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: AP

Dva gigabajty mobilních dat navíc přidává T-Mobile až do konce října k neomezeným tarifům Mobil, konkrétně tedy k tarifům Mobil M, Mobil L, Mobil XL a Mobil XXL. V případě nejvyššího tarifu (Mobil XXL), který v základu obsahuje 60 GB dat, tak dodatečné 2 GB působí spíše jako datový drobek, ovšem u základního neomezeného tarifu (Mobil M) se nový zákazník díky akční nabídce dostane na 1,5násobku základní datové porce. Namísto 4 GB totiž za 799 Kč měsíčně získá 6 GB dat. Jenže to má drobný háček.

Dodatečná data lze získat totiž výhradně jen při online objednávce, tedy pouze na e-shopu operátora. V případě dožadování se stejného zvýhodnění při osobní návštěvě značkové prodejny T-Mobilu dotyčný tedy nepochodí. Uzavře-li smlouvu na místě, pak si bude muset vystačit pouze se základní porcí dat.

„Jde o podporu našeho e-shopu, takže zákazníci si mohou tuto nabídku aktivovat pouze online,“ vysvětlila redakci Mobil.iDNES.cz Pavla Hobíková z
T-Mobilu důvod tohoto omezení.

Dodejme, že zákazník, který si vybraný tarif sjedná přes e-shop operátora, bude dodatečná data dostávat po celou dobu platnosti smlouvy, tedy po dobu dvou let. Z toho tedy plyne, že na bezúvazkové varianty neomezených tarifů se akční nabídka T-Mobilu nevztahuje.

Konkurence je dražší, ale i výhodnější

V případě základního neomezeného tarifu (Mobil M) se T-Mobile touto akční nabídkou, co se týče porce mobilních dat, dostal na úroveň běžného neomezeného tarifu konkurenčního O2. Šest gigabajtů mobilních dat totiž v základu obsahuje tarif Free 6 GB, oproti T-Mobilu vyjde ovšem o 50 korun dráže (849 Kč/měsíc). Zákazník O2 může nicméně s 6GB datovou porcí počítat i při opakovaném prodloužení původního dvouletého závazku, nepředstaví-li O2 zcela novou tarifní nabídku. U T-Mobilu nemá totiž zákazník zaručeno, že operátor výše uvedenou akční nabídku zohlední i při prodloužení smlouvy.

Dva gigabajty dat k základní datové porci běžných tarifů přidává i Vodafone. V případě tohoto operátora si je ovšem mohou užít nejen noví, ale i stávající zákazníci. Stačí, když si je každý měsíc vyzvednou v aplikaci Můj Vodafone. Například u základního neomezeného tarifu Red naplno 5 GB (777 Kč/měsíc) se tak datový limit navýší na 7 GB. Zákazník Vodafonu tedy bez nutnosti uzavírat novou smlouvu získá o 1 GB více dat než jen nový zákazník
T-Mobilu, na měsíčním paušálu navíc oproti němu ušetří 22 korun.

T-Mobile oprášil i rok a čtvrt starý akční datový tarif

Kromě bonusových dat pro nové zákazníky, kteří si vybraný neomezený tarif zřídí přes e-shop, má T-Mobile aktuálně v nabídce i zvýhodněný datový tarif Extra Data. Jde o běžný datový tarif Mobil Data bezplatně rozšířený o měsíční balíčky 100 minut do všech sítí pro Mobil a 100 SMS do všech sítí pro Mobil. Že vám je tarif povědomý?

Nemýlíte se, stejné zvýhodnění operátor již skutečně nabízel. A to konkrétně loni od začátku června do poloviny července. Tarif Mobil Data vylepšený o bonusové jednotky byl tehdy lokální akcí v rámci mezinárodní kampaně týkající se spolupráce společnosti Deutsche Telekom (mateřská společnost českého T-Mobilu) s britskou hudební skupinou Gorillaz (více viz T-Mobile vylepšil nový tarif s 10 GB dat. Akce je časově omezená).

Časově omezená je nicméně i letošní nabídka: tarif Extra Data lze aktivovat totiž pouze do 30. září, a to výhradně jen online, tedy prostřednictvím webových stránek operátora. Výše měsíčního paušálu se pak shoduje s běžným tarifem Mobil Data, činí tedy 499 korun. Po vyčerpání volných jednotek stojí minuta hovoru 3,50 Kč a jedna SMS vyjde na 1,50 Kč.

Tarif zcela shodných parametrů s tarifem Mobil Data obsahuje i portfolio operátora O2. Jmenuje se Stříbrná O2 Data, FUP je rovněž 10 GB a i měsíční náklady a sazby za hlasové a textové služby jsou plně srovnatelné se tarifem T-Mobilu určeným pro dataře.

Autor:
 

Nejčtenější

Cena přijatelná, výkon špičkový. Těšit se můžeme na nový malý iPhone

iPhone 8 Plus má 5,5palcový displej z produkce společnosti Japan Display

Apple podle všeho vyslyší volání o pokračování výroby malého iPhonu. Ale zapomeňme na čtyřpalcový displej a na dnešní...

Za tento telefon nabízí Honor 130 000 korun. Ztratil se v pondělí

Huawei P30 Pro

Německá pobočka Honoru má problém. Jeden z jejích zaměstnanců ztratil v pondělí ve vlaku prototyp telefonu. Firma ho...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Čínské Oppo zešílelo. Patentovalo si mobil, ze kterého vyjede druhý telefon

Oppo vysouvací telefony - Render Letsgodigital.nl

Většina výrobců smartphonů je přesvědčena, že klasický displej už v budoucnosti stačit nebude. Vedle rozkládacích...

Další z rubriky

Předražené vyúčtování určitě operátorovi zaplaťte, radí regulátor

Ilustrační snímek

Obdrželi jste od svého operátora měsíční vyúčtování na částku, s jejíž výší nesouhlasíte? Takové máte právo reklamovat,...

Chytrá krabička do auta od T-Mobilu je za hubičku. Ale jen v dubnu

Chytré auto

Službu Chytré auto představil T-Mobile v listopadu 2016. Primárně slouží ke sledování auta, nicméně od listopadu 2017...

Bude mít Česko čtvrtého operátora? Vláda projedná, jak ho bude lákat

Ilustrační snímek

Vláda v pondělí projedná návrh podmínek aukce frekvencí pro sítě 5G. Jednou z priorit by měl být vstup čtvrtého...

Najdete na iDNES.cz