T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

  0:18aktualizováno  0:18
Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční nabídka T-Mobilu. K základním datům neomezených tarifů totiž operátor přidává 2 GB dat. Ovšem pozor: na značkové prodejně dodatečná data nezískáte.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: AP

Dva gigabajty mobilních dat navíc přidává T-Mobile až do konce října k neomezeným tarifům Mobil, konkrétně tedy k tarifům Mobil M, Mobil L, Mobil XL a Mobil XXL. V případě nejvyššího tarifu (Mobil XXL), který v základu obsahuje 60 GB dat, tak dodatečné 2 GB působí spíše jako datový drobek, ovšem u základního neomezeného tarifu (Mobil M) se nový zákazník díky akční nabídce dostane na 1,5násobku základní datové porce. Namísto 4 GB totiž za 799 Kč měsíčně získá 6 GB dat. Jenže to má drobný háček.

Dodatečná data lze získat totiž výhradně jen při online objednávce, tedy pouze na e-shopu operátora. V případě dožadování se stejného zvýhodnění při osobní návštěvě značkové prodejny T-Mobilu dotyčný tedy nepochodí. Uzavře-li smlouvu na místě, pak si bude muset vystačit pouze se základní porcí dat.

„Jde o podporu našeho e-shopu, takže zákazníci si mohou tuto nabídku aktivovat pouze online,“ vysvětlila redakci Mobil.iDNES.cz Pavla Hobíková z
T-Mobilu důvod tohoto omezení.

Dodejme, že zákazník, který si vybraný tarif sjedná přes e-shop operátora, bude dodatečná data dostávat po celou dobu platnosti smlouvy, tedy po dobu dvou let. Z toho tedy plyne, že na bezúvazkové varianty neomezených tarifů se akční nabídka T-Mobilu nevztahuje.

Konkurence je dražší, ale i výhodnější

V případě základního neomezeného tarifu (Mobil M) se T-Mobile touto akční nabídkou, co se týče porce mobilních dat, dostal na úroveň běžného neomezeného tarifu konkurenčního O2. Šest gigabajtů mobilních dat totiž v základu obsahuje tarif Free 6 GB, oproti T-Mobilu vyjde ovšem o 50 korun dráže (849 Kč/měsíc). Zákazník O2 může nicméně s 6GB datovou porcí počítat i při opakovaném prodloužení původního dvouletého závazku, nepředstaví-li O2 zcela novou tarifní nabídku. U T-Mobilu nemá totiž zákazník zaručeno, že operátor výše uvedenou akční nabídku zohlední i při prodloužení smlouvy.

Dva gigabajty dat k základní datové porci běžných tarifů přidává i Vodafone. V případě tohoto operátora si je ovšem mohou užít nejen noví, ale i stávající zákazníci. Stačí, když si je každý měsíc vyzvednou v aplikaci Můj Vodafone. Například u základního neomezeného tarifu Red naplno 5 GB (777 Kč/měsíc) se tak datový limit navýší na 7 GB. Zákazník Vodafonu tedy bez nutnosti uzavírat novou smlouvu získá o 1 GB více dat než jen nový zákazník
T-Mobilu, na měsíčním paušálu navíc oproti němu ušetří 22 korun.

T-Mobile oprášil i rok a čtvrt starý akční datový tarif

Kromě bonusových dat pro nové zákazníky, kteří si vybraný neomezený tarif zřídí přes e-shop, má T-Mobile aktuálně v nabídce i zvýhodněný datový tarif Extra Data. Jde o běžný datový tarif Mobil Data bezplatně rozšířený o měsíční balíčky 100 minut do všech sítí pro Mobil a 100 SMS do všech sítí pro Mobil. Že vám je tarif povědomý?

Nemýlíte se, stejné zvýhodnění operátor již skutečně nabízel. A to konkrétně loni od začátku června do poloviny července. Tarif Mobil Data vylepšený o bonusové jednotky byl tehdy lokální akcí v rámci mezinárodní kampaně týkající se spolupráce společnosti Deutsche Telekom (mateřská společnost českého T-Mobilu) s britskou hudební skupinou Gorillaz (více viz T-Mobile vylepšil nový tarif s 10 GB dat. Akce je časově omezená).

Časově omezená je nicméně i letošní nabídka: tarif Extra Data lze aktivovat totiž pouze do 30. září, a to výhradně jen online, tedy prostřednictvím webových stránek operátora. Výše měsíčního paušálu se pak shoduje s běžným tarifem Mobil Data, činí tedy 499 korun. Po vyčerpání volných jednotek stojí minuta hovoru 3,50 Kč a jedna SMS vyjde na 1,50 Kč.

Tarif zcela shodných parametrů s tarifem Mobil Data obsahuje i portfolio operátora O2. Jmenuje se Stříbrná O2 Data, FUP je rovněž 10 GB a i měsíční náklady a sazby za hlasové a textové služby jsou plně srovnatelné se tarifem T-Mobilu určeným pro dataře.

Autor:
 

Nejčtenější

Samsung vyklízí sklady. Před příchodem novinky výrazně zlevnil top modely

Akce

Za měsíc Samsung představí nové top modely S10, tudíž potřebuje doprodat loňské stroje. Proto na ně připravil velké...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Za nejdražší Samsung S10 pořídíme dva nejlevnější a ještě zbude

Možné podoby různých verzí Samsungu Galaxy S10

Samsung nastaví s novou řadou Galaxy S10 promyšlenu strategii. Nový model nabídne v několika verzích, aby si ho mohlo...

Další z rubriky

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Češi spotřebovali na silvestra rekordní množství dat a více volali

Provoz v mobilních sítích Silvestr 2018

Po letech poklesů a stagnace Češi na silvestra volali více než loni. Počet SMS zůstal stejný a o MMS zájem poklesl,...

Najdete na iDNES.cz