Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Stýskalo se mu po chlebu jako od dědečka. Tak ho začal péct sám

Žádný chléb mu nechutnal, a tak si ho upekl sám. Příběh rodinné řemeslné žitné pekárny otce a dcery Koláčkových začal před sedmi lety. Vzpomínky na chuť z dětství u Jiřího Koláčka vyvolaly touhu znovu ochutnat čerstvý žitný chléb, který mu každý den servíroval jeho děda k snídani. Když si ale chtěl takový chléb koupit, byl zklamaný.

Michaela a Jiří Koláčkovi | foto: Jakub VolnýMF DNES

Došlo mu, že mu nezbude nic jiného, než si jej upéct sám. „Kdybych na trhu našel, co jsem chtěl, tak bych s pečením nikdy nezačal, neměl jsem s pečením do té doby totiž žádné zkušenosti“ říká.

Příběh roku

Michaela a Jiří Koláčkovi se účastní soutěže EY Podnikatel roku a soutěží i o cenu čtenářů za nejlepší podnikatelský příběh. Hlasovat pro ně můžete
v anketě ZDE

Trpělivost se ale vyplatila, a když svůj stoprocentně žitný chléb poprvé nabídl přátelům, nevěřili, že jej upekl sám. Počet vděčných strávníků neustále rostl, až se společně se svou dcerou rozhodli otevřít v Janově nad Nisou vlastní provoz.

„První rok jsme byli ve třech. Dnes zaměstnáváme okolo dvaceti pěti zaměstnanců a obrat máme třicet milionů. Jsme plně digitalizovaní, všechny postupy a technologie jsme si postupně vymysleli a zavedli sami a rozvážíme naše čerstvé pečivo napříč Českou republikou.“ komentuje dcera. Ani ona není vyučená v oboru, k pekařství se dostala stejně jako otec přes vášeň k dobrému a kvalitnímu jídlu.

Ze čtyřiceti chlebů týdně se Pekárna Koláček postupně dopracovala ke dvěma tisícům čerstvých výrobků denně, které zaváží do zhruba 200 obchodů. Jejich chleba mohou zákazníci koupit i v nadnárodních řetězcích, kde se většinou drobní podnikatelé prosazují jen těžko.

„Dokonce nám sami volali, že by chtěli navázat spolupráci, jejich vedení totiž náš chléb pravidelně snídalo. Řekl jsem, že můžu a rád, ale až za dva týdny. Pán se tenkrát odmlčel a pak mi, řekl: Pane Koláčku, víte, že normálně je to tak, že vy voláte nám a my vám nebereme telefony,“ vypráví s úsměvem podnikatel. Velice si považují i toho, že se jim podařilo proniknout na německý trh.

Kvalita je pro ně nejdůležitější. Na prvním místě je vždy řemeslo, shodují se oba. Také proto v jejich pekárně v Janově nad Nisou nenajdete žádnou výrobní linku. Velmi si zakládají na složení svých výrobků, pro které nakupují ty nejlepší čerstvé suroviny.

„Na začátku jsme nakupovali mouky v obchodě, tam už bylo vidět, jak moc veliký je v nich rozdíl,“ upozorňuje pekařka. Koláčkovi nakupují zrno přímo od zemědělců a nechávají si ho namlít v nedalekém rodinném mlýně. „Díky tomu víme, že není mouka smíchaná a že není chemicky ošetřená.“ pokračuje.

Během let Koláčkovi rozšířili sortiment žitné pekárny o pekárnu bezlepkovou. Mnohé výrobky také pečou v bio kvalitě, zejména pro německý trh. Sladké začali péct bez cukru, bez laktózy nebo bez lepku a otevřeli v Jablonci cukrárnu a bistro Hrnec.

Pro Michaelu a Jiřího Koláčkovy hlasujte v anketě ZDE

„Věříme svým chuťovým buňkám, a když nám něco nechutná, tak to nepečeme,“ ubezpečuje Jiří Koláček s tím, že celá jejich podniková strategie je postavená především na důvěře mezi nimi a zákazníkem.

„Stanovili jsme si vizi, kam až můžeme dorůst, abychom zachovali kvalitu a nerozpékali, jak je to ve velkopekárnách běžné. S naším koncovým zákazníkem velmi úzce komunikujeme. Zákazník je pro nás partner a je důležité, aby nám věřil.“ říká na závěr podnikatel, podle kterého myšlenku celého podniku vystihuje jejich slogan: „My víme, co a z čeho pečeme. Vy víte, co jíte.“

  • Nejčtenější

Silnice Českým rájem získává jasnější obrysy, část místních je proti stavbě

Nejméně čtyřicet let se o tom mluví a pětadvacet let projektuje. Nyní je jisté, že rychlostní silnice, která propojí Turnov s Jičínem a napojí se na dálnici u Úlibic, povede na hranici Českého ráje a...

V Jizerských horách hořel dům. Požár vypukl v kůlně, hasiči použili i žebřík

Mohutné plameny šlehaly z domu v Horním Kořenově v Jizerských horách. Požár vypukl v kůlně, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Nikdo není zraněný, lidem z okolních domů se doporučilo...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky, vběhl pod projíždějící auto

Teprve čtyřletý chlapec se v autě na Semilsku odpoutal z dětské sedačky a vyběhl na silnici, kde ho srazilo auto. Záchranářský vrtulník ho následně transportoval do nemocnice.

Uzavírka komplikuje provoz liberecké nemocnice, vedení o ní prý nevědělo

Provoz Krajské nemocnice Liberec (KNL) i stavbu Centra urgentní medicíny (CUM) za necelé čtyři miliardy korun výrazně komplikuje uzavírka Husovy ulice. Město nemocnici přitom podle slov KNL o...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Svijanský pivovar slaví výročí, nadělil si speciální ležák i stáčecí linku

Pivovar Svijany oslaví 460. výročí svého založení novým ležákem, který bude k dostání jen letos. Jako dárek si také nadělí linku na stáčení piva do sudů.

Liberecký kraj potvrdil svůj zájem o Ještěd, cena by měla být jasná v srpnu

Půl století shlíží na Liberec a širé okolí futuristická stavba vysílače a hotelu Ještěd. Téměř polovinu času patří dílo architekta Karla Hubáčka Českým Radiokomunikacím (ČRa), ale to se může už brzy...

Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky, vběhl pod projíždějící auto

Teprve čtyřletý chlapec se v autě na Semilsku odpoutal z dětské sedačky a vyběhl na silnici, kde ho srazilo auto. Záchranářský vrtulník ho následně transportoval do nemocnice.

Doprava, odpady, bydlení. Průzkum za půl milionu zjistí, co trápí Liberečany

Liberecký magistrát chce zjistit, co trápí místní obyvatele. Oslovil proto společnost STEM/MARK, která ve městě provede sociologický průzkum za více než půl milionu korun.

Svijanský pivovar slaví výročí, nadělil si speciální ležák i stáčecí linku

Pivovar Svijany oslaví 460. výročí svého založení novým ležákem, který bude k dostání jen letos. Jako dárek si také nadělí linku na stáčení piva do sudů.

Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA
Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA

S přicházejícím létem je nutné myslet na ochranu pokožky, zejména u dětí. Přihlaste se do testování a vyzkoušejte dětský opalovací krém Cool Kids...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...

Velká proměna Michala Davida: dvacet kilo dole. Žádné pivo, ale fitko a tenis

Michal David (63) zhubl v posledních měsících dvacet kilo a cítí se výborně. V rozhovoru pro iDNES.cz muzikant...

Příběh Vlaďky: Jsem v šoku. Manžel má milenku, je starší a ošklivější než já

Neříkám, že naše manželství nemělo žádné mouchy, ale myslela jsem si, že nám to docela klape. Pravda je ale někde...