Diskuse k článku

Areál na Ještědu trápí špatná sezona, přitom musí splácet obří dluhy

Na Sportovní areál Ještěd dopadá letošní špatná lyžařská sezona. Městská společnost se potýká s malou návštěvností lyžařů, které však potřebuje, aby mohla splácet stamilionové dluhy. Vedení areálu odhaduje, že letošní příjmy budou daleko za průměrem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Premysl999

Klídek

Liberec si vezme pár miliard dluhů na další, již plánovanou, sjezdovku, aby bylo co splácet..... no, druhý bazén už se staví, ještě mi tu chybí druhá Ou Tuu aréna a Hitlerova dálnice a pak bude teprve ta správná pohoda.

0/0
5.3.2012 19:14

qwed

...se stále nenaučili chodit na lyže pod Ještěd

A čím to bude pane Svatoš? Zkusili jste se poptat? ;-)

0/0
5.3.2012 16:26

borgano

Ale zas tak špatná sezona to není - viďte pane Svatoš

trafika je zařízená, a to že trafikant ani nemá profesní předpoklady se zanedbá.

Myslím že budoucnost areálu tragická. No počkáme a čas ukáže. ;-(

+1/0
5.3.2012 14:46

bloud-velbloud

ještě jsem neslyšel

že by měli vlekaři dobou sezonu

0/0
5.3.2012 13:17

Muf007

Re: ještě jsem neslyšel

tak letošní zima se opravdu nepovedla. Do půlky ledna pršelo jak v listopadu a lyžování bylo opravdu pro zatvrzelé. Pak bylo obratem ruky tři týdny -20. Nedivím se, že lidé nechodili. Pak ale přišly hezké dny, jenže Ještěd lidi přilákat nedokázal. Otázka je proč? Byl jsem tam během pěkného pondělí o jarních prázdninách a tam nikdo!!! To bylo jasnou známkou návštěvnického průšvihu. Je jasné, že nějaký závod pro 60 lidí sezonu nezachrání, takže pan ředitel toho bude muset asi vymyslet víc. Problémem jsou podle mě Pláně, když je hezky a začínající lyžaři by dorazili, tak se čeká dlouho u 2-sedačky. Tam chybí souběžná Poma jako sůl. A pak chybí propagace možnosti svozu lanovkou Skalka dolů, pokud si netroufnu sjet dolů po sjezdovce. A, že si začínající netroufnou. Já, vím, že ta možnost je, ale jenom proto, že jsem se na ní na místě zeptal. Z webu se to nedozvím. A dalo by se pokračovat...

0/0
5.3.2012 13:52

bloud-velbloud

Re: ještě jsem neslyšel

Jsem aktivní lyžař a vím že tato sezona nebyla zase tak zlá, neříkám že byla super..ale dalo se to, zažil jsem i horší. Nicméně na české hory jsem přestal jezdit asi před 10 lety a nehodlám se tam ani vrátit. Informace jaké dostávám mi stačí abych dál jezdil do Sk nebo rakouska. Poměr cena - služba je na českých horách velice špatný. Již léta jezdím do Tater, jak nízkých tak vysokých. Tam dostali slováci už taky "přes držku" ale má to jednu výhodu, museli slevnit a nebo vyšperkovat služby a mají tam celkem prázdno. takže se dá zalyžovat např, když se zadaří seženete pobyt v lednu v Jasné, přímo na svahu, spolopenzí, skipasem a vstupem do sauny kolem 1100kč. a k tomu asi 20km sjezdovek.

A nebo štrbské pleso, cena kolem 1100 s polopenzí, skypasem, vstupem do sauny, tělocvičny atd../při špatném počasí lze skipass využít v termálech/ a ubytko 50metru od lanovky!!

+1/0
5.3.2012 15:43

Muf007

Re: ještě jsem neslyšel

rozumím. Nicméně jako místní nemám problém vyjet několikrát za týden na 2 hodinky na svah. Na to je pro mě Ještěd zlatý. Ve všední den ani noha resp. dost místa na sjezdovkách a bez front u lanovek. Proto nad ním nelámu hůl.

0/0
5.3.2012 19:50

gazda2

Re: ještě jsem neslyšel

Já jsem zase prvně letos slyšel o ještědském areálu. Na rozdíl od  Snowhilu tak nějak neřeší reklamu a marketing. A navíc Ještěd opravdu není pro všechny, na Snowhillu jsem obdivoval právě to, jak dokázal pracovat se svojí cílovou skupinou. Po výstavbě Javorníku, který zase nikdy nebude pro všechny, vidím Ještěd jako tragédii. Aby to nějak uspokojivě fungovalo, musely by mít oba navzájem se doplňující areályt je

dnoho šikovného majitele, vyřešit marketing a následně investice a reklamu. Potenciál by to asi mělo.

0/0
5.3.2012 21:13

peta_lbc

Re: ještě jsem neslyšel

nemyslím, že by Javorník a Ještěd nutně musel mít jednoho majitele, ale zlepšení propagace je nutné. Slýchám sice o Ještědu z rádia a čtu z netu jaké jsou podmínky, ale mezery tady rozhodně jsou a nestačí to. Jenže reklama stojí peníze. Dá je Ještěd, když je nemá a pojede podle Baťovského pořekadla s těmi posledními dolary v kapse z nichž většinu dá do reklamy?

0/0
6.3.2012 7:58

Mistr Podještědský

Re: ještě jsem neslyšel

Pracuju pod Ještědem deset let, ale dosud nikdo nepřišel jednak s úspěšnou marketingovou politikou ani se vstřícností ke spolupráci v Hanychově, reklama se dá dělat i zadarmo!!! Bohužel, to je potřeba znát marketimg. Politika peníze nevydělá.

0/0
6.3.2012 14:11

peta_lbc

Re: ještě jsem neslyšel

Souhlasím, že politika peníze nepřináší, pokud zrovna neporcují medvěda :-/. V dalším si dovolím nesouhlasit. Jak je vidět u Javorníku, i Liberec (+Jablonec), o Hanychovu nemluvě, je pro areály malý. Míněno jako dostačující zdroj klientů. Javorník investuje poměrně dost do rozhlasové a novinové reklamy, ať už místní nebo celoplošné. Efektem je zástup "Pražáků" (nic ve zlém) "Středočechů," kteří si tam jedou vystát obligátních 15 minut na lanovku, když je slunečný víkend a strávit své 4 hodiny na kopci. Cesta po dálnici je pohodlnější než na středočeský Monínec nebo na Jizerky a Krkonoše. Ještěd má stejný potenciál, protože příjezd je fakticky stejný. Jistě, jiná může být cílová skupina lyžařů. Ale přesně o to jde, přesvědčit "všechny," že každý na Ještědu najde to co hledá. Jak, to tu psát nebudu :-) . Ale zadarmo se to nepodaří ani náhodou.

0/0
7.3.2012 7:03

Najdete na iDNES.cz