Diskuse k článku

Fotograf snímky na výstavu propašoval

Jako pašerák svých fotografií se může cítit děčínský fotograf Bohumil Eichler. V pátek zahajoval výstavu svých snímků v Domě Národního Parku Saské Švýcarsko v malém německém městečku Bad Schandau, vzdáleného necelých deset kilometrů od hranic s Českou republikou. Němečtí celníci mu ale nedovolili ještě v pátek ráno s fotografiemi přejet hranici. Nakonec je na výstavu načerno provezl někdo jiný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

dalsi duvod proc byt v Evropske unii
Az tam budem (+ budem v Schengenskem prostoru) tak tyhle naschvaly od byrokratu skonci.
Jen aby to ODS se svym zamerenim na "Ceske narodni zajmy" neposrala.
0/0
3.5.2002 9:32

Neal

Neustupujme
No myslím, že by jsme neměli pořád ustupovat, dají bavoráci víza nám? Tak ať je mají taky, nenechme si neustále srát na hlavu a házet klacky pod nohy.
0/0
7.4.2002 10:06

Fylištín

Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
+ také požadavek na víza při obchodních cestách do Bavorska - nikdo ale přitom víza nevydává     
0/0
6.4.2002 18:22

j.s.

Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
Myslim si, ze jediny, kdo porusil zakony je fotograf. V Nemecku totiz zadne bratrickovani, polovicatost a prihmoureni oka na rozdil od Ceska neexistuje. Kdyz plati zakony pro kazdeho, tak plati pro kazdeho. Vubec bych se nedivil /trosku bych mu to i pral.../, kdyby mu nemecsti celnici ted vse jednoduse zabavili. Arogantne se chovaji od jiste doby Cesi. Delat si svoji praci neni arogancie...
0/0
6.4.2002 22:39

Marek

Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
a na nesepsání stížnosti řekneš co???
0/0
6.4.2002 23:08

Karel

Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
Souhlasím ..!
0/0
6.4.2002 23:55

MIchal Netík

Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
Tak to se mýlíš, že zákony v Německu platí pro všechny stejně. Já žiju v Mnichově a mám několik kamarádů sochařů, kteří v Německu vystavovali. Kdyby německý občan koupil v Čechách Picassa za 40 milionů dolarů a srolovanýho ho vezl do Německa, němečtí celníci ho vklidu pustí. Jestliže ale český sochař má výstavu v Mnichovské galerii, šacují mu auto, třesou sochama, chtějí platit clo. Což je srozumitelně řečeno diskriminace cizinců na německém území. Stačí se zeptat jakéhokli umělce, který v Německu vystavoval.
0/0
7.4.2002 0:02

MIchal Netík

Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
No to je k smíchu co tvrdíš. Kdo první porušil zákon jsou v prvé řadě celníci. On totiž v celním zákoně existuje pojem REŽIM DOČASNÉHO POUŽITÍ (v české vyhlášce 136-1998, která je zcela kompatibilní s tou německou se jedná o paragraf 136: "Do režimu dočasného použití s úplným osvobozením od dovozního cla propustí celní úřad ... umělecká díla, sběratelské předměty a starožitnosti dovážené k vystavování, s možností případného prodeje."). Můžu tě ujistit, že podobné vyhlášky platí nejen v Rakousku a Německu, ale i po celé EU. Jak jinak by se dělali veletrhy??? Myslíš, že někdo aby mohl na veletrhu v Lipsku vystavovat např. 20 tahačů v celkové hodnotě sto milionů zaplatí 20% nevratné clo???? NE TOHLE JE TYPICKÁ UKÁZKA CHOVÁNÍ NĚMECKÝCH CELNÍKŮ K ŘIDIČŮM Z JINÝCH ZEMÍ!!!!!!!! Když jedeš do Rakouska, tak rakouští celníci automaticky pouští řidiče z EU bez prohlídky, Čechy kontrolují namátkově, ale ještě jsem nikdy neviděl, že by Polákům neprohlíželi auto. U německých celníků jsem neviděl nikdy žádnou vstřícnost při řešení problémů, koukají skrze vás s prvotřídní arogancí. Tohle je bohužel fakt. Stejný jako, že sami dělají fronty aut na přechodu, ale v televizi to svádějí na Čechy: legendární už je vystoupení jednoho starosty, který v době protitemelínské hysterie zablokoval přechod s tím, že češi zdržují provoz na hranicích a radil nám abysme začali něco dělat s "komunistickou morálkou", jinak nevstoupíme do EU. Ve stejný den B.Posselt se poprvé a naposledy v životě Čechů zastal a vzkázal tomuto starostovi, ať raději napomíná německé celníky, že přes ten přechod jezdí a že je to hrozné čekání na německé celnici!
0/0
7.4.2002 0:26

Marian

Re: Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
Fotograf své práci asi rozumí, ale celním předpisům ne. Pan chytrý Netík asi také ne. Kdyby fotograf měl správné celní dokumenty ( třeba ATA carnet), mohl by fotografie dovézt na výstavu bezcelně. Takto se zařadil mezi porušovatele zákonů a pokud některé fotografie prodá, stane se dokonce pašerákem. Možná mu i němečtí celníci fotografie zabaví, jak by to udělali i vietnamským stánkařům, kdyby na zboží neměli příslušné celní doklady.   
0/0
7.4.2002 8:36

Neal

Re: Re: Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
Chce to více číst, obrazy se prodávat nebudou, už je to jasné? nebudou.
0/0
7.4.2002 10:21

Marian

Re: Re: Re: Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
Jak to má podle Vás celník poznat, že se prodávat nebudou, nebudou a nebudou... Stejné tvrdí každý, kdo dováží televizi, nebo vysavač.  
0/0
7.4.2002 11:35

Neal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
No když už tam byl i ředitel výstavy, nevim nevim.
0/0
7.4.2002 13:59

Vlastička

j.s.
 můžeš ho prásknout (jestli jsi to už neudělal) - pak by ti to zabavení mohlo i vyjít
0/0
7.4.2002 8:17

Neal

Re: Re: Někdy mi připadá, že se chovají šíleně arogantně
ty seš fakt genius. Asi jsi vůbec nepochopil o co šlo ty pablbe, když už tak to pašovali přímo Němci, tak nevím o co ti jde.
0/0
7.4.2002 10:17

Najdete na iDNES.cz