Ostrovy a Mighty Sounds jsou dvojkaři. Nejšpinavější byl Votvírák

  19:59aktualizováno  19:59
Známkování letních hudebních festivalů čtenáři iDNES.cz má první výsledky. Nejlepší vysvědčení si odnesli United Islands a Mighty Sounds, Rock for People i Votvírák mají na čem pracovat.

The Carburetors na festivalu Mighty Sounds 2015 | foto: Vojta Florian, Mighty Sounds

Celou letní sezonu mají čtenáři iDNES.cz možnost hodnotit letní hudební festivaly. Zatím od nich dostalo vysvědčení pět vybraných přehlídek, které se konaly v uplynulých týdnech. Žádný z nich v pěti hodnocených kategoriích nepropadnul, ale také nikdo nedostal jedničku.

Vysvědčení United Islands najdete zde

Kapela Monkey Business rozparádila fanoušky v sobotu odpoledne v Kinského...

Například u festivalu United Islands, který patřil mezi nejlépe hodnocené, je to v kategorii ceny vstupenek s podivem - festival konaný mezi 18. a 20. červnem na pražských ostrovech byl totiž zdarma, což ocenila drtivá většina hlasujících jedničkou. Ale čísla jsou nekompromisní, i s průměrem 1,6 to stačilo „jen“ na dvojku, kterou dostal festival ve všech hodnocených kategoriích, jimiž jsou ještě hudební program, jídlo a pití, doprovodný program a hygiena a bezpečnost. 

Vysvědčení Mighty Sounds najdete zde

Mezi návštěvníky festivalu Mighty Sounds se připletl i Iron Man.

Se stejným vysvědčením od čtenářů odchází také žánrová přehlídka Mighty Sounds, kterou hostilo mezi 3. - 5. červencem letiště Čápův Dvůr v Táboře. Když odhlédneme od zprůměrovaných známek, čtenáři na něm nejvíce ocenili hlavní a doprovodný program, který se vyhýbá tuzemským festivalovým stálicím a provařeným hvězdám. A naopak sází na slavná žánrová jména z ranku punku, hardcore, reggae či ska. I v případě Mighty Sounds to vystačilo „jen“ na dvojky.

Vysvědčení Rock for People najdete zde

Limp Bizkit vystoupili 5.6. na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Pořadatelům festivalu Rock for People dali čtenáři iDNES.cz odpověď na otázku, zda se jim více podařila první část festivalu v Hradci Králové nebo ta druhá s přídomkem Europe v Plzni. I když celkově oba festivaly dostaly za tři, program byl podle nich lepší mezi 4. a 6. červnem v Hradci Králové. To samé platí i hygieně a bezpečnosti. Čtenáři jednoznačně ocenili přítomnost jmen jako Faith No More nebo Limp Bizkit. Mezi dvojkou a trojkou to měl doprovodný program a výběr jídla i pití. 

Vysvědčení Rock for People Europe najdete zde

Britská heavymetalová skupina Motörhead vystoupila 4. července na hudebním...

Zřejmě jednorázová zastávka Rock for People Europe mezi 3. a 5. červencem v Plzni s programem postaveným na britských Motörhead, Guano Apes či problémovém géniovi Petu Dohertym, už tak přesvědčivá nebyla. Z hlasování čtenářů vyplývá, že mají dojem, že dostali za hodně peněz málo muziky. Nebo jinou, než by jim vyhovovala. Festival dostal hodnocení dobře, a tak, pokud by se chtěli pořadatelé v Plzni zdržet, mají na čem pracovat. 

Vysvědčení Votvíráku najdete zde

Votvírák 2008

To ostatně platí i o poslední hodnocené akci, masově pojatému Votvíráku, který se konal mezi 12. a 14. červnem v Milovicích. Z hlasování jsou jednoznačné dvě věci: že se čtenářům líbí levné ceny vstupenek, ale zároveň jsou nespokojení s úrovní hygieny a bezpečnosti. Votvírák je podle nich nejen „nejšpinavějším“ festivalem, ale má i velké mezery v doprovodném programu, který byl také skoro na čtyřku. 

Jak dopadnou v hodnocení iDNES.cz další festivaly, bude jasné už po víkendu. Čtenáři dostanou možnost ohodnotit vizovický Masters of Rock a také festival v Boskovicích. Hlasování se uzavírá vždy do týdne po skončení akce.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Královna písničkářka I. Jen čert ví, proč Navarová své šedesátiny neoslaví

Zpěvačka Zuzana Navarová

Zuzaně Navarové by právě bylo šedesát let. Hlas Nerezu a folková průkopnice však téměř před patnácti lety zemřela na...

Mejdan pro Vláďu Šafránka z Harleje. Když bude ostuda, měl by radost

Zpěvák Vláďa Šafránek

Vláďa Šafránek, zpěvák Harleje a Walda Gangu, by ve čtvrtek oslavil sedmačtyřicáté narozeniny. Ve stejný den se v...

Když jsme přilétali, vítaly nás tanky a stíhačky, vzpomínají Beach Boys

Zpěvák Mike Love je posledním ze zakládajících členů Beach Boys, kteří stále...

Legendární Beach Boys u nás hráli předloni a předtím samozřejmě v roce 1969 na koncertech v Praze, Bratislavě a Brně. A...

Najdete na iDNES.cz