Rock for People a Mighty Sounds. Hudební víkend bude hlučný

  15:48aktualizováno  15:48
Pořadatelé dvou výrazných hudebních přehlídek se letos trefili do stejného termínu. Začíná táborský festival Mighty Sounds i plzeňský Rock for People. A mají na co lákat.

Motörhead | foto: WTF Entertainment

Zvláště pro příznivce tvrdých kytar je výběr, kam vyrazit, těžký. I když Mighty Sounds je se svým zaměřením na punk, hardcore, ska a reggae oproti Rock for People festival žánrově vyhraněný, dramaturgické linky obou akcí se na několika místech dotýkají.

Tvrďáci i elektroswing v Plzni

Pořadatelé Rock for People jsou sice těmi, kteří „zůstali“ ve svém tradičním termínu, ale zkoušejí festival na novém místě. Z Hradce Králové svou přehlídku prozatím jednorázově přesunuli do Plzně.

Rock for People

3.–5. července, Plzeň

Hlavní hvězdy: Motörhead, Parov Stelar, Peter Doherty, Modestep, Fink, Guano Apes, The Ting Tings, Movits!, The Petebox, Death By April, French Films, Vojtěch Dyk a B-Side Band.
Vstup na místě:
1 600 korun

Oznámkujte festival

Největším lákadlem programu je sobotní vystoupení britských ikon hlučného rokenrolu Motörhead. Přestože jejich frontmanovi Lemmymu bude letos sedmdesát a měl zdravotní potíže, kapela se evidentně stále drží ve formě. Když minulý týden hráli na pověstné přehlídce Glastonbury, britský časopis NME zařadil vystoupení Motörhead mezi dvacítku nejlepších koncertů celého víkendu.

Sobotní večer příznivcům tvrdých kytar na Rock for People vůbec přeje, dalším výrazným jménem jsou totiž u nás velmi populární Guano Apes.

Na své si však přijdou i ctitelé taneční hudby. Hrát budou tvrďáci Modestep, ale i elektroswingoví klasici z Rakouska Parov Stelar. Příznivce nezávislé scény potěší enfant terrible britské kytarové scény Pete Doherty nebo sebevědomí Triggerfinger. Celkově vystoupí bezmála osmdesát domácích i zahraničních kapel a dýdžejů ze všech koutů Evropy.

„Festival je připravený i na hlášené tropické počasí: v areálu i jeho okolí máme dostatek vody i krytých míst a hasičský kropicí vůz s chladivou vodou bude pravidelně projíždět areálem pro osvěžení návštěvníků,“ slibují pořadatelé. Celofestivalová vstupenka se na místě prodává za 1 600 korun. Na jednotlivé dny jsou lístky k mání od 750 do 990 korun.

V Táboře je leccos jinak

Zatímco loni se po areálu festivalu proháněl maskovaný Darth Vader, letos pořadatelé vypustili jako poslední lákadlo video s Iron-Manem. Jakožto na žánrové hudební přehlídce v Táboře funguje ledacos jinak a není nouze o mimohudební zážitky.

Mighty Sounds

3.–5. července, Tábor

Hlavní hvězdy:
Sick Of It All, Architects, Derrick Morgan, Enter Shikari, Protoje, Terror, Off!, Dubioza Kolektiv, Dub Incorporation, The Creepshow, The World Inferno Friendship Society
Vstup na místě:
1 490 korun

Oznámkujte festival

Program zaměřený na zahraniční a mezinárodně úspěšné kapely je však pořád základem festivalu. V pátek dominují programu hardcorové kapely v čele s klasiky žánru Sick Of It All či progresivními Architects. Sobota láká na mišmaš žánrů v podání britských Enter Shikari, kteří si u nás paradoxně svou fanouškovskou základnu začali budovat na Rock for People.

Tradičně také přijede jedna velká hvězda jamajské hudby, tentokrát zpěvák s medovým hlasem Derrick Morgan. Zajímavé věci se na Mighty Sounds dějí i po zavíracích hodinách.

V sobotu se sem kupříkladu přemístí celý dýdžejský tým projektu Prague Allnighters, který na parketech oživuje starou soulovou hudbu. I Mighty Sounds zakončí svůj program v neděli, kdy jsou na programu angažovaní angličtí klasici punkového žánru Conflict.

Vstupenky budou na místě k mání za 1 490 korun. Lístek na sobotu a neděli stojí 1 200 korun a pouze na neděli 800 korun. K dostání je i limitovaná edice vstupenek s přístupem do backstage za 2 900 korun.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

V chrámu klasiky budou znít hity muzikálů jako Whisky, to je moje gusto

Květa Fialová a Olga Schoberová coby Tornádo Lou a Winnifred ve filmu...

V pražském Obecním době, svatostánku klasické hudby, budou znít populární melodie z českých filmů a muzikálů. Koncert...

Garbage do Prahy nepřijedou. Pořadatel nabízí slevu na slovenský koncert

Kapela Garbage

Kultovní americká kapela Garbage, která se v pondělí 24. června měla po dlouhých letech vrátit do Prahy, nakonec...

RECENZE: Pěvkyně bojovala s přírodními živly. Ale nejen s nimi

Sopranistka Olga Peretyatko při svém vystoupení na festivalu Smetanova Litomyšl

K půvabům i rizikům „podširákových“ festivalů patří příroda. Své o tom vědí i v Litomyšli, kde již několikrát museli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz