Z filmu Enter Achilles souboru DV8 | foto: ArtsMarketing.CZ

TELEVIZIONÁŘ: Ještěže je vždycky třetí cesta. Třeba chlapi v hospodě

  • 2
Ať je tedy vaše slovo „Ano“ ano a „Ne“ ne. Co je nad to, je od zlého, stojí v Bibli. Jenže tehdy ještě neměli televizi, kde právě třetí cesta znamená leckdy jedinou spásnou volbu mezi dvěma možnostmi nicoty.

Tak třeba v sobotu vyrukuje už šestý ročník obehrané zábavy Tvoje tvář má známý hlas proti druhému dílu úvodní epizody Temného Kraje 2, slibující odhalení předem zřejmého vraha.

Fotogalerie

V neděli zase krkolomný domácí thriller Důvěrný nepřítel stojí proti další sousedské kauze Policie Modrava. Kudy ven z jejich obklíčení?

V sobotu nejlépe s Královnou, v níž Helen Mirrenová hraje britskou panovnici během osmi dnů kolem smrti princezny Diany doslova oscarově, a v neděli k tanečnímu filmu pro silné povahy nazvanému Enter Achilles.

Zdánlivě výlučná podívaná má důvěrně domácké prostředí, odehrává se v typické britské hospůdce, kde v televizi běží nezbytný fotbal, z juboxu zní populární hity, cigaretový dým (tehdy ještě) houstne, pivo teče proudem, sklenice řinčí.

A osm „pravých chlapů“ si navzájem poměřuje své silácké sebevědomí – než spadnou masky a vyjeví se agrese, slabost, zranitelnost, strach. Stereotypy mužského světa v kostce za jediné noci, beze slov a v pouhých padesáti minutách.