Nové seriály zaplaví obrazovku

  1:00aktualizováno  1:00
Milovník českých seriálů zažije od září pravé hody, bude-li je ovšem vůbec stíhat. Všechny tři největší televize totiž zaplaví obrazovku novými příběhy na pokračování. Jak bude vypadat předběžný rozvrh seriálových maniaků?

Pětkrát týdně v podvečer Ulice, nekonečný denní seriál na Nově.Dvakrát týdně večer Rodinná pouta, romantický příběh na Primě.Jednou týdně později večer Redakce, čtvrtá, tentokrát dokonce sedmnáctidílná řada novinářských příhod na Nově. Až do prosince.

Jednou týdně večer seriál režiséra Karla Smyczka ze studentského prostředí Místo nahoře a poté volné pokračování Náměstíčka zvané Náves, obojí na ČT 1.

A to zdaleka není všechno. Prima od září nasadí ještě svou novinku Bazén a Nova chystá rovněž premiérový titul Ordinace.

Oba nejčerstvější projekty mají společný jeden rys: mlčení a mlžení. O Bazénu se ví jen tolik, že jeho hrdiny bude parta mladých, které spojuje hudba a podnikání.

"Natáčení ještě ani nezačalo, mohu jen potvrdit, že Bazén se bude vysílat od září jednou týdně v hlavním večerním čase," uvedla mluvčí Primy Jana Malíková.

Věk hrdinů a hudební prostředí, v němž se pohybují, dává najevo, že Prima chce tentokrát podchytit zájem mladší divácké generace. Také systém výroby se bude lišit od Rodinných pout, ačkoli oba cykly pro Primu vyrábí společnost PRO TV – dílů bude méně a vynaložených peněz prý více než v případě romantické ságy rodu Rubešových. V hlavní ženské roli Bazénu by se měla představit Alice Bendová.

Nova nechce o chystané Ordinaci prozradit vůbec nic. Z televizních kruhů už mimo jiné prosáklo, že režírovat ji bude Ján Sebechlebský, dosud známý jako dokumentarista – jinak také nejmladší a nejpilnější tvůrce v historii společnosti Febio, který v poslední době točil třeba Novou cestománii nebo zpravodajský pořad z festivalu Echo Febiofestu.

"Ale já nesmím nic říci a ani nic nevím," odmítá Sebechlebský potvrdit či vyvrátit další pověsti. Například tu, že půjde o "lékařský" seriál vzdáleně podobný projektu, s nímž už před časem přišel tým pracující na seriálu Redakce. V zákulisí se však říká, že se oba náměty liší počtem dílů i vážnějším tónem scénářů Ordinace.

Jen představitel hlavní role by měl zůstat týž, s nímž počítal předchozí doktorský příběh – David Prachař, v dalších rolích by se mohly objevit Linda Rybová a Veronika Jeníková.

Mohutná zářijová nadílka českých seriálů přitom může být jen malým závdavkem na další kolekci. V létě bude Nova točit dvě pokračování, druhou řadu Pojišťovny štěstí a také Místa nahoře, jehož první řadu vysílala Česká televize.

Ani ta nezahálí: brzy už vzniknou první záběry seriálu o českých hokejistech Poslední sezona s Martinem Dejdarem v hlavní roli a vrcholí natáčení dalších epizod Četnických humoresek. "Na obrazovce se objeví pravděpodobně v roce 2006," potvrdil mluvčí ČT Martin Krafl.

  • Nejčtenější

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

KOMENTÁŘ: Zajistěte stopy. Jak se vycpávkami nastavuje seriálový šlágr

Závěrečný díl premiérové třetí řady Policie Modrava se přehoupl přes 2,1 milionů diváků, čímž potvrdil její pozici...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

VIDEO: Leia je zpátky, příběh žije navěky, vzkazuje závěr Star Wars

Poslední díl Hvězdných válek, snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera, který jde do kin 19. prosince, zveřejnil finální...

Premium

Se Štěpánem mě pojí jen víra v dobro a přátelství s Matáskem, říká Pavel Kříž

Pokud se novinář rozhodne udělat rozhovor s Pavlem Křížem, alias Štěpánem Šafránkem z legendární filmové série Básníků,...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Angelina Jolie coby Zloba sesadila z trůnu Jokera, zlákala 72 tisíc lidí

Premiérová pohádka Zloba: Královna všeho zlého, v níž se do hlavní role kouzelné panovnice temných blat vrátila...

Premium

Streisandová sekýrovala, Falk česky chválil knedlíky, vzpomíná Kabourek

Politický vězeň, emigrant, pilot vrtulníku i letadla, kameraman, osvětlovač a také oblíbenec filmových hvězd Alana Aldy...

RECENZE: Ráj s Coca-Colou. Sněžný kluk ukazuje Čínu jako zemi zaslíbenou

V originále se jmenuje Abominable neboli odporný, do našich kin vstupuje animovaný příběh s distribučním názvem Sněžný...

TELEVIZIONÁŘ: Z kříže vypadá nebe jinak, tvrdí filmový Ježíš

Vypadá to na nekonečný příběh. Už od premiéry v roce 1988 stíhaly snímek Martina Scorseseho Poslední pokušení Krista...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz