Mezi námi přáteli, opravdu na velikosti záleží?

  15:44aktualizováno  15:44
Film Mezi námi přáteli charakterizují jeho tvůrci jako humornou sondu do manželství, která se snaží vykreslit obraz unaveného sexuálního života dvojice ve středním věku.

Mezi námi přáteli - snímek z filmu | foto: Atypfilm

Hledání příčin nezájmu pracovně vytížené partnerky o manželský sex vyústí v přesvědčení partnera, že jí sex s ním neuspokojuje a to z jednoho jediného důvodu: údajně má malý penis.

Při porovnávání velikosti svého penisu s přítelem Borisem je přistihne manželka Vlaďka a dojde k přesvědčení, že její muž Leon  má se svým přítelem poměr.

Současně Leon se závistí sleduje bohatý sexuální život svého souseda Tomáše, který pracuje jako televizní producent, natáčí publicistické reportáže o podvodech a korupci a Vlaďka mu dělá asistentku.

Leonův švagr Evžen je členem náboženské sekty a snaží se Leona získat do jejich řad, čemuž se Leon brání. Příběh se odehrává na půdorysu nedorozumění, plynoucích z nejasných informací a konstrukcí, které jednotlivé postavy vytvářejí.

Nápad napsat scénář pro film Mezi námi přáteli se zrodil na schůzce v dejvické pizzerii v Praze, kde se sešel Vlado Štancel s Richardem Medkem. Štancel měl za sebou několik realizovaných televizních scénářů a několik nerealizovaných filmových scénářů a oba již dlouhou dobu pracovali pro Českou televizi a jiná média.

Dali dohromady skupinu přátel, s nimiž se rozhodli natočit film, který by se  lišil od převážné části produkce českých médií.

Všichni přistoupili na to, že se bude vyrábět ve ztížených podmínkách, že se nebude jednat o komerční film a že také nebude tento snímek podléhat společenským klišé a různým tlakům a deformacím.

"Od první klapky po poslední dokončovací práce uběhly dva roky. Film jsme dotáhli společně až do konce.Vykročili jsme na tenký led, když jsme se rozhodli zpracovat tak intimní téma, ale i z pozice realizace. Obávali jsme se nepochopení i opovržení. Samozřejmě, že i takové reakce přišly. Daleko více se ale objevují ohlasy lidí, kteří se upřímně baví sledováním našeho příběhu," líčí Štancel.

Vedle Jana Přeučila, který se zhostil role sexuologa, si ve filmu zahráli hlavní role samotní tvůrci - kromě Štancela a Medka i produkční Ivana Buková. Scénář zlákal i Dalibora Gondíka.

"Je to výborný herec, který se bohužel dostal do televizního klišé a nikdo z režisérů zatím neměl odvahu tento mýtus na vlastní nebezpečí zbořit - buď nemají zmíněnou odvahu nebo nejsou schopni rozpoznat kvalitního herce od povrchních hereckých projevů," dodává na Gondíkovu adresu Štancel.

Jednu z menších rolí "řezníka" si zahrál skutečný řezník Jaroslav Klepiš. Nestyděl se stoupnout si před kameru ani předčítat úryvky ze scénáře štamgastům v místním hospodě. Kromě toho dal štábu k dispozici své řeznictví.

MEZI NÁMI PŘÁTELI
komedie, 85 minut (Atypfilm)
režie: Vlado Štancel - scénář: Vlado Štancel, Richard Medek
kamera: František Procházka - hudba: Martin Hybler
hrají: Vlado Štancel, Ivana Buková, Richard Medek, Jan Přeučil, Dalibor Gondík

Autoři:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

VIDEO: Od Hitlera po Sheldona. Jak se Česko proslavilo nejen v seriálech

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku s českou a slovenskou vlajkou

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku opakovaně vytahuje reference k české historii. A zdaleka není sám. Stopy...

Další z rubriky

RECENZE: Žádná romantika. V Lásce mezi regály září tajuplný velkosklad

Záběr z filmu Láska mezi regály

Snímek Láska mezi regály nabídne noční jízdu ještěrkami v tajuplném zákulisí supermarketu. Ač může český název trochu...

VIDEO: Od Hitlera po Sheldona. Jak se Česko proslavilo nejen v seriálech

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku s českou a slovenskou vlajkou

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku opakovaně vytahuje reference k české historii. A zdaleka není sám. Stopy...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Najdete na iDNES.cz