Jaká bude letošní festivalová znělka?

  18:58aktualizováno  18:58
Letošní znělku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary natáčí až do neděle v karlovarském festivalovém paláci Thermal pražský režisér Martin Krejčí. Ten je i spoluautorem scénáře. „Zavolali mi z festivalové nadace, abych napsal námět znělky,“ vysvětlil režisér v pátek při filmování.

Co v nízkorozpočtové znělce bude, to drží celý štáb před budoucími diváky pod pokličkou. Produkce proto před natáčením klíčové scény ve Velkém sále Thermalu poprosila novináře, aby odešli.

„Bude to krátký příběh, který navodí a podpoří atmosféru festivalu,“ prozradil režisér, který vystudoval pražskou FAMU. Absolvovat chce na podzim hraným filmem.

Ještě nikdy v historii filmového svátku se znělka nenatáčela v hledišti Velkého sálu. Kompars studentu herectví Petru Vaňkovi, který je jednou ze tří ústředních postav příběhu, dělali zdarma studenti, důchodci i další lidé. Většina z nich přišla ze zvědavosti, jiní z povinnosti. Za odměnu dostali občerstvení a večer viděli dobrodružný film.

„Lákalo mne, že budu dopředu vědět, o čem je znělka. Proto jsem přišla," říká budoucí filoložka Ája Drožová z Lokte na Sokolovsku. Její kamarádka Martina se chce pochlubit  před spolužáky, že hrála ve znělce. Železničář Richard Kraus na filmový festival nechodí. „Na natáčení jsem ale přišel ze zvědavosti, abych viděl, jak znělka vzniká," vysvětluje.

Záchranáři Radek Hes i Jiří Polák jsou v sále pracovně. Sanitu záchranné služby mají zaparkovanou před sanatoriem. „Na festivalu nebudeme určitě chybět,“ slibují oba muži.

Pro přibližně dvě stovky komparsistů nachystal filmový štáb speciální odměnu. „Po odchodu ze sálu se všech lidí zeptáme na jména, která se o festivalu objeví na titulcích v předsálí,“ říká produkční festivalu Petr Lintimer. Další komparsisty očekává produkce v sobotu ráno  před recepcí v Thermalu.

Režisér Martin Krejčí (vlevo) a kameraman Štěpán Kučera při natáčení filmové znělky k letošnímu mezinárodnímu festivalu v Karlových Varech.

Režisér Martin Krejčí (vlevo) a kameraman Štěpán Kučera začali 23. ledna natáčet s filmovým štábem v kinosálu karlovarského hotelu Thermal filmovou znělku k letošnímu ročníku mezinárodního filmového festivalu. Ta by měla mít údajně jednoduchý děj a několik ústředních postav.

Autoři: ,

Nejčtenější

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

PRVNÍ DOJMY: To se ví, že to má být zábava. Ale pozor, tady se lže

Aleš Háma a Halina Pawlowská v pořadu To se ví

Falešné zprávy, zavádějící titulky, nebo naopak neuvěřitelné, přesto pravdivé fotografie glosují Halina Pawlowská a...

Další z rubriky

Legendární Král Šumavy byl komunistický thriller i dobový film pro kluky

Z filmu Král Šumavy

K názvu legendárního filmu Král Šumavy přidává kniha výmluvný podtitul „komunistický thriller“. Kolektivní monografie,...

RECENZE: Snímek Ad Astra zdobí Brad Pitt. Jinak jen stíhá Gravitaci

Záběr z filmu Ad Astra

Shodou okolností se Donald Sutherland, Tommy Lee Jones a Loren Dean potkali už ve filmu Vesmírní kovbojové. Nyní putují...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

VIDEO: Festival Ji.hlava slibuje velkou přehlídku erotiky v dokumentu

Velká přehlídka erotiky v dokumentu 2

Nesoutěžní součástí 23. mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se koná 24.–29. října, je velkou...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz