Smrtící nenávi2t

Smrtící nenávi2t - Fotografie z filmu Smrtící nenávi2t (2006) | foto: S.P.I. International

Dejte si pozor na duchy z televize

V muzeu ožijí exponáty, ve strašidelném Tokiu samotné zlo, které se může ukrývat i v hamburgerech. Pokud se vám něco stane, odpočívejte v pokoji.

FILMOVÉ PREMIÉRY
Ve čtvrtek 18. ledna mají premiéru tyto filmy:

Ben Stiller - Noc v muzeuPosvátné síně přírodovědného muzea jsou plné divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů - ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v čase. Nebo ne? V akčně-dobrodružné komedii Noc v muzeu nový noční hlídač zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy zaklapnou dveře za posledním návštěvníkem a zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy.

Kniha rekordů ŠutkyŠutka je největší romská osada na Balkáně. Alespoň podle slov tamějšího rybáře, který je hlavním protagonistou dokumentu Kniha rekordů Šutky, natočeného v koprodukci s Českou televizí, a především průvodcem po šutských uličkách, kde v každé z nich najdeme minimálně jednoho místního, ne–li dokonce světového šampióna, lhostejno v čem. Důležité je, že ve svou výjimečnost věří a že je lidé uznávají.

Kris Kristofferson - Fast Food NationBig One je nejnovější hamburger fast-food řetězce Mickey's a stává se z něj jejich nejúspěšnější produkt všech dob. Jenže v tom mase je něco divného. Jeho kontrola však odkrývá pouze nádherně čistý a vysoce výkonný masokombinát. Nemá ani tušení, co se za tím vším skrývá. Amber pracuje v místní pobočce Mickey´s, aby finančně vypomohla své matce a s nadějí, že ušetří dostatek peněz a vypadne z téhle díry. Vzhledem k tomu, že ví, jak to skutečně ve fast-food řetězcích chodí, rozhodne se vymyslet plán, jak zničit tuto mánii a ušetřit Ameriku, aby se nestala Fast Food Nation.  

Sarah Roemer - Smrtící nenávi2t Když někdo zemře v záchvatu zlosti, zůstane po něm stín, který se postupně šíří na další oběti a nedá jim spát, dokud je nedožene k šílenství anebo sebevraždě. Aubrey Davis se dostane ve Smrtící nenávi2ti pod stejnou kletbu, jaká postihla její sestru Karen v prvním díle. Nadpřirozené síly, které naplňují člověka zlobou a nenávistí, opět spojí dohromady několik lidí, kteří se snaží odhalit jejich tajemství a zachránit si životy.

Tento týden měly premiéru tyto filmy:
Uma Thurman - Moje SuperbejvalkaObsluhoval jsem anglického krále
- více ZDE, recenze ZDE
Moje superbejvalka - recenze ZDE

TELEVIZNÍ VÍKEND
V pátek se odehraje druhá Toy Story - Příběh hraček (ČT1, 20:00) a prezidentku se pokusí zabít Šakal (Nova, 21:50) Bruce Willis.

Tom CruiseV sobotu bude Humphrey Bogart Mít a nemít (Nova, 10:00) Lauren Bacallovou, Clouseau na stopě (ČT1, 15:25) bude opět tropit hlouposti a Tom Cruise podstoupí Mission Impossible (Nova, 20:00) a Mission Impossible 2 (Nova, 22:00). Ženám nezbude nic jiného, než Líbat Jessicu Steinovou (ČT1, 23:15), kapitán Picard osvědčí svou moudrost ve Star Treku: Vzpouře (Prima, 0:15) a Al Pacino bude mít problémy s Lidmi, co zná (ČT1, 00:55).

V neděli si děti užijí animovanou Anastázii (ČT2, 14:05) a dospělí Misi na Mars (Nova, 15:50). John Wayne se pochlapí ve slavném westernu Červená řeka (ČT2, 16:30), večer začíná seriál Přítelkyně z domu smutku (ČT1, 20:00).

VŠEDNÍ DNY NA OBRAZOVCE
Frank SinatraV pondělí si užijte Franka Sinatru v romantické komedii Pýcha a vášeň (ČT2, 16:50).

V úterý padá volba na sitcom Hotýlek (ČT2, 20:25) a seriál Odpočívej v pokoji IV (ČT2, 22:05).

Ve středu vyrostou Hrabalovy Postřižiny (Nova, 20:00), dozvíte se Cenu života (ČT2, 21:30), což se nestává Den co den (ČT2, 0:25).

Simpsonovi - Homer v LondýněVe čtvrtek začíná patnáctá řada Simpsonů (ČT2, 19:30) a Karel Roden zazáří ve Vaterlandu - loveckém deníku (ČT2, 21:45).

POKOUKÁNÍČKO (a posloucháníčko)
V pátek zahraje soulový písničkář Terry Callier (ČT2, 21:55), následuje Červený trpaslík (ČT2, 22:55) a Monty Pythonův Létající cirkus (ČT2, 23:25). Ve čtvrtek v rámci pořadu Three Guitars (ČT2, 23:25) vystoupí Badi Assad, Larry Coryell a John Abercrombie.