ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Družce rozmlouval rozchod s pistolí u její hlavy, pak střelil do zdi

  • 6
Na snahu rozejít se s přítelem po silvestrovské oslavě málem doplatila jednatřicetiletá žena z Chebska. Jejího partnera to rozčílilo natolik, že na ni vytáhl pistoli. Chtěl tak partnerku donutit, aby s ním zůstala.

Incident se odehrál na Nový rok brzy ráno v bytě, kde spolu dvojice žila. Muž i žena byli opilí a nejprve se pohádali.

„Poté žena muži oznámila, že se s ním rozchází a již s ním nechce žít. Muž na to zareagoval tak, že ze své tašky vyndal střelnou zbraň, se kterou ženě začal vyhrožovat,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Pistoli muž své přítelkyni přiložil k hlavě a ptal se jí, jestli je jí to příjemné. Nakonec zbraň obrátil směrem ke zdi a vystřelil. Pak šli oba spát.

Žena ráno počkala, až její partner odejde z bytu, a pak šla vše nahlásit policii. Tím muže ještě víc rozčílila. Začal jí psát na mobil vyděračské zprávy. Chtěl po ní, aby stáhla svou výpověď na policii. Hrozil, že když to neudělá, najde si ji a ublíží jí. Navíc ženu obvinil, že mu vzala peníze.

„Šestatřicetiletého muže jsme zadrželi a obvinili z vydírání. V policejní cele si počká na rozhodnutí soudu o uvalení vazby. Pachateli hrozí až osm let vězení,“ doplnil k případu mluvčí.

Muž navíc přišel o své dvě legálně držené pistole. Po incidentu mu je policie zabavila.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.