Diskuse k článku

Toužimští v referendu odmítli stavbu sociálního centra za 25 milionů

Obyvatelé Toužimi v pátečním referendu odmítli záměr města postavit sociální centrum za 25 milionů korun z Evropské unie. Radnici se nepodařilo lidi přesvědčit, že má centrum pro sociálně slabé smysl. Odpůrcům vadilo, že je projekt vypsán jako pomoc pro Romy. Chtěli, aby bylo centrum pro všechny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Přezdívka z nepovolených slov

Opakovat referendum

Navrhuji to udělat po vzoru všech EU-referend => opakovat referendum tak dlouho, dokud se to cikánské centrum prostě neodsouhlasí. K tomuto účelu navrhuji import sociálně vyloučených osob do Toužimi, které by si samy pro sebe mohly centrum odsouhlasit. Jen jsem zvědav, kolik Čechů a ostatních bílých obyvatel tam potom zůstane.

0/0
9.9.2012 12:36

morae

obyčejný lidi

zdá se už pochopili, že dotace nerostou jako listí na stromech, co na podzim samo spadne.

Tak i pro pana starostu - dotace jsou od nás od všech a neměli bychom je vůbec využívat, pokud pro to není skutečný důvod. Dotujte školy, do kterých chodí děti pracujících rodičů - ty se nejspíš naučí taky pracovat, nebudou na státu nic moc chtít a pomůžou živit své rodiče a prarodiče, až přijde čas. Dotujte zdravotnictví a bezpečnost uvnitř státu.

Ostatní požadavky, ať pokryjí soukromé aktivity donátorů a mecenášů. Vždycky to tak bylo. V době rozkvětu rostly nové věci, v době krize zanikaly. Ve jménu humanity a nostalgie nás obouváte do betonových bot a hážete přes palubu.

+2/0
9.9.2012 1:55

milovníkcenzorů

Ale ale

v Toužimi nechtějí další cikány??? asi s nima mají své zkušenosti nebo si smyslí, že jsou multikulti obohacení až dost a te´d je čase aby se obohacovali samotní Uhl s Kocábem

+2/0
8.9.2012 19:26

tarken

kvalita :D

Jste banda neinformovaných hlupáků. Nikdo z vás nečetl ten projekt, podmínky financování ani nepoužil vlastní mozek aby si o tom něco zjistil. Lidé v Toužimi se jako ovce nechali ovlivnit plakáty plnými lží které využili lidské tuposti. Teď na stejném místě kde mohlo stát něco pro všechy bude stát ubytovna a zkuste hádat kdo tam bude bydlet? :D Otázka zní jestli o tom ti lidé kteří proti tomu tak brojili věděli nebo ne, v každém případě je to smutný.

0/0
8.9.2012 18:27

vlkson

Re: kvalita :D

A Vy jste kdo? Vy jste o projektu četl vše? O financování také? Četl jste žádost o dotaci? Jaké lži? Jmenujte! Viděl jste ten areál? Proč už ho někdo dávno nekoupil? Víte kolik let je nabízen k prodeji? Víte co tam je za budovy? Víte kolik by vše stálo koupit a přebudovat na bydlení? Proč už to dávno někdo neudělal? Tohle se dělá trošku jinak pane... koupí se normální byty (těch je dnes dostatek) za pár korun a do toho se nastěhují ti co myslíte! A stát pak vesele platí vysoké nájmy! Takových bytů by se dalo koupit mraky za ty peníze co by stála koupě a předělání areálu, kde mělo sociální centrum být! Takže tu neoblbujte lidi... jenže ona jich to většina už stejně ví jak to v našem prohnilém státě funguje!

+1/0
8.9.2012 20:06

milovníkcenzorů

Re: kvalita :D

R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
9.9.2012 11:03

kerrry

No tak vysledky presne ukazuji, co si lidi o tom mysli.

A me tady na IDnes porad mazou. Od IDnes je to jako strkat hlavu do pisku.

+2/0
8.9.2012 7:59

nexus99

Sociální centrum pro lidi, kteří mají daleko vyšší

životní úroveň jako nikdy nepracující oproti těm co celý život poctivě pracují? Ve Varech se nikdo neptal a ubytovnu pro cikány nechali zřídit blízko lázeňské čtvrti, v ještě nedávno lukrativní lokalitě Tuhnice. Kde je možné vidět tyhle chudáky? Jak se cpou v Mc Donaldu nebo nakupují tašky jídle u čerpací stanice OMW! Tam si nikdo z bývalé střední třídy večeři koupit nepůjde, protože je to příliš drahé! Vidět cikánku jak se cpe před prodejnou uzenin originál čabajkou bez rohlíku, opřenou o vozík plný jídla, to je také zážitek. V Dubí si cikánská rodina dokázala přijít na dávkách na 92 tisíc měsíčně! Pro tyhle lidi jsou peníze z fondů EU a pro jiné ne? Ani se Toužimákům nedivím. Zvlášť když všichni víme jaké problémy s tímto etnikem neustále jsou...R^R^

+1/0
8.9.2012 0:28

nekom

Lepší by bylo za ty peníze postavit

obrovský betonový lágr pro lidi páchající trestnou činnost a zavést v něm natolik drastické podmínky k přežití, že by už ti co ho poznali, ani strachy nepomysleli na nějaké zlodějiny a násilnosti... Každý bez rozdílu barvy pleti by měl dostat na výběr, zda bude pracovat a žít podle platných zákonů, nebo zaživa shnije v tom betonu...! Jinak to už brzo nepůjde...!

+6/0
7.9.2012 22:23

fearofthe

Re: Lepší by bylo za ty peníze postavit

To zní humánně.

+2/0
7.9.2012 22:56

Qíteček na zábradlí 7. patra

Re: Lepší by bylo za ty peníze postavit

To se mi líbí a nějakou tu kačku bych na to aji rád přispěl... Ať si velemoudrá unie svý příspěvky na stavbu a provoz zbytečností narve do chřtánu. Tohle by bylo daleko užitečnější. R^R^R^

0/0
7.9.2012 23:03

Anihilován 100 x.

já chci do Toužimi

v Toužimi a jejím okolí žije asi 400 romů, to si děláte srandu ne zemský ráj

+1/0
7.9.2012 21:58

Najdete na iDNES.cz