Oblíbená pošta v obchoďáku přestane ukládat balíky, nemá je kam dávat

  9:12aktualizováno  9:12
Nepříjemného překvapení se dočkali lidé, kteří si oblíbili poštu v karlovarském obchodním centru Fontána. Popularitu si získala otevírací dobou, kterou má denně od 10 do 22 hodin, stejně jako tím, že u ní mohou zákazníci bez problémů zaparkovat. Pošta teď ale přestane ukládat velké zásilky.

Iveta Martínková z České pošty organizuje zásilky v regálech na pobočce v Obchodním centru Fontána. Pošta zde od začátku února přestane balíkovou službu poskytovat. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Zástupci České pošty roznesli lidem letáky s informací, že od 1. února na ní končí ukládání balíků s tím, že se přesunou na hlavní poštu v centru Karlových Varů. Pro odesílání to neplatí, netýká se to ani listovních zásilek a výplaty důchodů.

Novinka se donesla až k městským zastupitelům, kteří chtějí, aby radní s vedením pošty o situaci ještě vyjednávali.

„Pokud tam opravdu služba skončí, bude to veliká komplikace. Každý, kdo si byl někdy na hlavní poště pro dopis, ví, že je obtížné v těchto místech zaparkovat. V úvahu pak přichází parkoviště u tržnice, ale komu by se tam chtělo tahat balík?“ popsal peripetie zastupitel Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!).

Ten má společně s dalšími kolegy obavu z toho, že u hlavní pošty neúnosně vzroste doprava, což vzhledem ke stísněným podmínkám nepovažuje vůbec za šťastné.

„Parkovací místa tam prostě nejsou. Teď aby jezdili pro balík dva - jeden jistil auto, aby nedostal pokutu, a druhý vyzvedl zásilku,“ namítl zastupitel.

Pošta nemá pro ukládání balíků dost místa

Opatření, ke kterému Česká pošta sáhla, souvisí podle mluvčího Matyáše Vitíka s nedostatkem místa v obchodním centru.

„Zmiňovaná pošta má omezené prostorové kapacity. K tomuto rozhodnutí jsme přistoupili po zhodnocení výsledků vnitřní kontroly bezpečnosti. Navýšení prostor v současné době není možné vzhledem k nájemní smlouvě a jejím závazkům,“ vysvětlil.

Na poštu v obchodním centru denně dorazí zhruba 15 balíků a zákazníci se už dozvěděli, že pokud nebudou s uložením zásilky na hlavní poště souhlasit, mohou si telefonicky požádat o jiné místo. Matyáš Vitík podotkl, že hlavní pošta je v takové části města, kde je soustředěna především firemní klientela a balíky jsou vždy doručeny.

„Celkem bylo rozneseno v této oblasti 2860 kusů letáků s informacemi o změně,“ uvedl. Upozornil zároveň, že v dosahu obchodního centra jsou další pošty, například v Jenišově, v Rybářích, v Doubí a ve Staré Roli.

Podle velitele karlovarských strážníků Marcela Vlasáka nemůže být od prvního února, kdy k omezení balíkové služby ve Fontáně dojde, městská policie u hlavní pošty k prohřeškům špatně parkujících řidičů tolerantnější. „Nemůžeme nikomu tolerovat, když porušuje zákon,“ řekl.

I on ale vidí problém v tom, že parkovacích míst je před poštou málo, což by podle něj mohla vyřešit domluva s těmi, kteří tam poskytují své služby, popřípadě domluva s městem. Jenomže zvýšit u hlavní pošty parkovací kapacitu je poněkud oříšek.

„Obávám se, že v této lokalitě toho moc nevymyslíme. Z jedné strany je budova pošty, kterou lze těžko přesunout, z druhé strany řeka, pro kterou platí to samé,“ podotkl mluvčí magistrátu Jan Kopál. Očekává, že další informace zjistí zástupci radnice na jednání se zástupci České pošty, které by se mohlo uskutečnit do března.

Nejčtenější

Pro statek žijí. Když ruinu koupili, vůbec netušili, do čeho jdou

Statek je od roku 1958 na seznamu kulturních památek ČR.

Statek z roku 1802 v Salajně v západních Čechách patří mezi ty šťastné. Hospodářskou usedlost se čtyřmi budovami do...

Vlak, který vykolejil u Mariánských Lázní, jel na třicítce 86 km/h

Opravy trakčního vedení na místě, kde vykolejil vlak s vápencem. (13. srpna...

Vlak, který na konci července vykolejil u Mariánských Lázní, jel rychlostí 86 kilometrů v hodině. Informovala o tom...

Žena se krutě pomstila za rozchod, partnerovi spálila půl milionu korun

Peníze (ilustrační foto)

Dost svérázně se svému bývalému partnerovi pomstila žena z Chebska. Po rozchodu spálila půl milionu korun, které dostal...

Žena nechala psa skákat na stromy, až je úplně zničil. Stíhá ji policie

U tří stromů pes poničil kůru i živou část kmene.

Škodu za desítky tisíc korun napáchal v Chebu stafordšírský teriér, který skákal na stromy tak dlouho, až tři úplně...

Karlovarský region bude muset vrátit stovky milionů z evropských peněz

Ilustrační snímek

Karlovarská aglomerace se snaží uplatnit poslední projekty v Integrovaném plánu rozvoje území. Už teď je ale jasné, že...

Další z rubriky

VIDEO: V Doupovských horách se zabydlela už druhá divoká kočka

Odborníci zjistili v Doupovských horách už druhý výskyt kočky divoké.

Další výskyt vzácné kočkovité šelmy zaznamenali odborníci Vojenských lesů a statků ČR v Doupovských horách. Po kocouru...

Žena se krutě pomstila za rozchod, partnerovi spálila půl milionu korun

Peníze (ilustrační foto)

Dost svérázně se svému bývalému partnerovi pomstila žena z Chebska. Po rozchodu spálila půl milionu korun, které dostal...

Karlovarský region bude muset vrátit stovky milionů z evropských peněz

Ilustrační snímek

Karlovarská aglomerace se snaží uplatnit poslední projekty v Integrovaném plánu rozvoje území. Už teď je ale jasné, že...

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz