Inspektoři vzali na tržnici zámečníka, objevili padělky za miliony

  13:02aktualizováno  13:02
Zámečníka si poprvé v Karlovarském kraji povolali na pomoc pracovníci České obchodní inspekce, když se na sklonku minulého týdne vydali na kontrolu tržnic v Potůčkách a na Svatém Kříži. Díky němu se dostali i do stánků, které trhovci před šťárou narychlo zavřeli. Objevili padělky v hodnotě více než deset milionů korun.

Kontroloři České obchodní inspekce našli padělky v zamčeném stánku. | foto: Česká obchodní inspekce

Možnost otevřít kóje na tržnicích násilím dává zákon České obchodní inspekci (ČOI) už déle než rok. V Karlovarském kraji tuto metodu ovšem inspektoři zatím nevyužívali.

„Je to spíš výjimečná kompetence, rozhodně není k dennímu užívání,“ konstatoval Jan Řezáč, ředitel inspektorátu ČOI pro Karlovarský a Plzeňský kraj.

Od loňského jara, kdy západočeští inspektoři začali v Plzeňském kraji jako první v republice stánky otevírat i přes vůli jejich majitelů, nasadili do akce zámečníka poosmé. 

„Na podobné akce musíme být dobře připraveni. Kdybychom do zamčeného stánku vlétli bez monitoringu a kontrola nedopadla podle našich představ, podnikatelé by nás mohli i právem kritizovat,“ naznačil Řezáč další problém s násilným otevíráním stánků.

Fotogalerie

Kontroly ze sklonku minulého týdne ovšem byly v tomto ohledu dobře připravené. Jen v Potůčkách měli kontroloři vytipované hned dva stánky.

„První podnět jsme dostali od policistů z obvodního oddělení v Perninku, druhý pak vzešel z naší práce,“ naznačil Řezáč.

Zámečník nakonec musel otevřít jen jeden zámek. Druhý už odemkl sám majitel stánku.

„V Potůčkách jsme provedli celkem pět kontrol. Při třech z nich jsme objevili 473 kusů padělků textilních či kožených výrobků a CD spolu s DVD,“ popsal výsledky kontroly v Potůčkách Řezáč. Zbylé dva případy řešili inspektoři přímo na místě. Stánkařům vytkli chybějící cenovky a špatné značení textilu.

Kontroloři odvezli ze Svatého Kříže 250 pytlů plných padělků

O poznání více práce ovšem měli obchodní inspektoři na tržišti Svatý Kříž. Do hledáčku si zde vzali tři provozovny. Dvě z nich musel otevřít asistující zámečník.

„V jednom ze stánků ukrýval jeho majitel ve skladu 4 500 kusů padělků,“ popsal Řezáč.

Celkem na Svatém Kříži objevili inspektoři 5 987 kusů padělaného textilního zboží. Originály výrobků vyčíslili na 9,8 milionu korun.

„Ze Svatého Kříže jsme odjížděli v pozdních večerních hodinách s 250 pytli zabaveného padělaného zboží,“ doplnil ředitel plzeňského inspektorátu ČOI Jan Řezáč.

Kompetenci, která by kontrolorům ČOI dávala možnost zkontrolovat i zavřenou provozovnu, chtěli inspektoři právě kvůli tržištím. „Při žádných jiných kontrolách tuto alternativu nevyužíváme,“ dodal ředitel.

Nejčtenější

Žena se krutě pomstila za rozchod, partnerovi spálila půl milionu korun

Peníze (ilustrační foto)

Dost svérázně se svému bývalému partnerovi pomstila žena z Chebska. Po rozchodu spálila půl milionu korun, které dostal...

Žena nechala psa skákat na stromy, až je úplně zničil. Stíhá ji policie

U tří stromů pes poničil kůru i živou část kmene.

Škodu za desítky tisíc korun napáchal v Chebu stafordšírský teriér, který skákal na stromy tak dlouho, až tři úplně...

Kraslická legenda Amati má potíže, někteří zaměstnanci jsou bez výplaty

Jiří Štípek, jednatel kraslické společnosti AMATI - Denak, s.r.o., která je...

Až podáním insolvence může vyvrcholit špatná ekonomická situace kraslického výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak....

Napadla svou matku, když slyšela, jak ji i s dcerou objednává k lékaři

Ilustrační snímek

Z nebezpečného vyhrožování obvinila policie třiadvacetiletou ženu z Karlových Varů, která napadla svou matku. Rozčílilo...

Houbařům díky počasí začaly pravé žně. Stále ještě rostou i borůvky

(ilustrační foto)

Poslední dny prázdnin mají před sebou školáci z regionu. Provázet je budou příjemné denní teploty. Počasí bude přát...

Další z rubriky

Vary roztančí folklorní festival, přijedou soubory i z Kypru a Indonésie

Slavnostní krojovaný průvod souborů Karlovarského folklorního festivalu prošel...

Soubory lidových tradic z celého světa uvítají v prvním zářijovém týdnu Karlovy Vary. Od 4. do 9. září se zde uskuteční...

Silnice vedoucí k chebskému obchvatu je plná nerovností, čeká ji oprava

Zemědělská ulice je jedním z přivaděčů na jihovýchodní obchvat Chebu. Je ale...

V Chebu začne dlouho připravovaná oprava Zemědělské ulice. Úzká silnice plná nerovností, které místy chybí chodník,...

Vězni ušetřili státu miliony, když sami pomáhali opravit staré cely

Robin Kment (vpravo) a Petr Müller, odsouzení, kteří pracovali na rekonstrukci...

Sedm tisíc hodin odpracovali odsouzení na rekonstrukci jednoho z nejstarších objektů v areálu věznice v Kynšperku nad...

Adecco spol. s r.o.
Specialista se znalostí německého jazyka - relokační balíček do Pardubic

Adecco spol. s r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz