Úkolem trenéra dnes není jen vést lidi ke správnému a zdravému pohybu. Radí jim i se stravováním, motivuje je k lepším výkonům nejen v tělocvičně, často společně tráví volný čas. Představíme vám postupně pět trenérů, s nimiž je radost si povídat i sportovat. A kteří vás k pohybu přimějou i svým vzhledem.

Osobní trenér Radek Laci (27) pracuje ve streetworkoutovém centru ERS workout. Zaměřuje se na kalisteniku (cvičení s vlastní vahou) a street workout, který je její odnoží. Věnuje se i posilování s činkami, józe a rehabilitaci.

Jako trenér máte poměrně široký záběr. Čemu se věnujete nejvíc?


Dokážu vytvořit tréninkový plán pro matku po porodu, pro herce, který se připravuje na akrobatické divadelní představení, i pro slečnu, která se chystá na crossfitové závody. Snažím se pochopit, co lidé cítí a potřebují. Tréninkový plán sestavuju každému na míru – na základě jeho osobnosti, emocí, svalových dysbalancí. Mým cílem vždycky je, aby byl člověk mobilní, aby mu tělo fungovalo, jak má, měl sílu, uměl dobře a především zdravě cvičit. Snažím se lidem pomáhat komplexně a vyhýbat se různým pseudotrendům. Člověk musí najít ve cvičení smysl, já mu potom pomůžu najít motivaci a vnitřní hloubku.


Co hrálo roli při výběru vaší profese?


Můj životní příběh. Vyrůstal jsem v dětském domově v severních Čechách, kde nám pomáhaly různé neziskové organizace. Zjistil jsem, že jedním z mých hlavních životních cílů je také pomáhat – nejen ­dospělým, ale i dětem.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:08